Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zabójczy Wirus

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zabójczy Wirus | Autor: Alex Kava

Wybierz opinię:

Sylfana

  Alex Kava to amerykańska autorka powieści kryminalnych i thrillerów. Zdobyła uznanie czytelników za swoje prace, zwłaszcza za serię książek z główną postacią Maggie O'Dell, agentką FBI. Kava urodziła się w Silver Creek, Nebraska. Jest autorką serii, której pierwszą książką jest "A Perfect Evil" (Doskonałe zło), wydana w 2000 roku. Główną bohaterką tej serii jest Maggie O'Dell, specjalistka ds. profilerów w FBI. Kolejne tomy serii kontynuują przygody tej postaci w świecie kryminalistycznym. „Zabójczy wirus” jest szóstym tomem wspomnianego cyklu. Ponadto, Alex Kava napisała inne powieści kryminalne i thrillerowe, często poruszające tematy związane z kryminalistyką, psychologią przestępców i zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem narodowym.

 

Maggie O'Dell to policjantka, której umiejętności profilowania przestępców są kluczowe dla rozwiązania skomplikowanych spraw kryminalnych. Bohaterka często staje w obliczu niebezpieczeństwa i musi pokonywać różne wyzwania, aby doprowadzić do sprawiedliwości. Tak jest i tym razem. Na jej drodze staje nieobliczalny przestępca, którego bronią jest wirus zabijający określonych ludzi. Na początku bohaterka nie jest w stanie znaleźć klucza do tych zbrodni, nie rozumie wyborów zabójcy, jednak z biegiem czasu wszystko układa się w logiczną całość. Od Maggie i jej szefa zależy, czy uda się złapać szaleńca, czy jednak jego zabójcza broń dotknie wszystkich.

 

Czytelników może bardzo zainteresować kwestia zawodu głównej postaci kobiecej. Nie jest ona zwykłą policjantką, zajmuje się przde wszystkim tworzeniem profilów przestępców. Termin "profiler" odnosi się do specjalisty ds. profilowania przestępców, czyli osoby zajmującej się analizą zachowań przestępczych w celu stworzenia charakterystyki psychologicznej sprawcy. Profilowanie przestępcze to technika używana w śledztwach kryminalnych, a profilerzy starają się zrozumieć motywy, osobowość i inne cechy psychologiczne przestępcy na podstawie dostępnych danych. Wykorzystują oni wiedzę z zakresu psychologii, kryminologii, psychiatrii i innych dziedzin, aby pomóc w identyfikacji oraz zrozumieniu nieznanych sprawców. Pracując nad konkretną sprawą, mogą analizować miejsce zbrodni, ofiarę, sposób popełnienia przestępstwa, a także wszelkie dostępne dowody. W przypadku fikcyjnych opowieści, takich jak w literaturze kryminalnej Alex Kavy kreacja profilerki przedstawiona jest jako bohaterka, którzy posiada unikalne umiejętności dedukcji i zrozumienia psychologii przestępców.

 

Warto zaznaczyć, że autorka bardzo często realizuje swoją powieść nie zapominając o epizodycznych kategoriach, takich jak świat przedstawiony. Nie interesują ją jedynie główne kreacje, ale także świat, który otacza bohaterów. Dlatego też temat "zabójczego wirusa" jest często wykorzystywany tu w różnorodny sposób, a poszczególne fragmenty skupiają się na różnych aspektach tego motywu, takich jak naukowe aspekty epidemii, reakcje społeczeństwa czy dramatyczne sytuacje jednostek stojących w obliczu pandemii. Takie podejście do tematu rozszerza nam perspektywę, pokazuje, że coś, co jest głównym tematem dzieła oddziałuje także na wiele innych aspektów i dotyka ludzi postronnych, którzy, czy chcą, czy nie chcą, są uwikłani w ten przedziwny układ który tworzą służby policyjne i bandyci.

 

Jeśli znacie wcześniejsze odsłony perypetii Maggie to warto sięgnąć po kolejne jej przygody. Poziom jest dalej utrzymany, kompozycja wydaje się być mocno przemyślana i ciekawa, a sam wątek główny porywający i przerażający, jeśli weźmiemy pod uwagę to, co dosłownie chwilę temu wydarzyło się na świecie naprawdę. Alex Kava jest dobrą obserwatorką rzeczywistości, potrafi w sposób rzetelny i realny przedstawić dane okoliczności odwołując się do prawdopodobnych rezultatów, czy też skutków. Polecam gorąco.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial