Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Od Ognia Piekielnego

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Od Ognia Piekielnego | Autor: Paulina Cedlerska

Wybierz opinię:

Monika

  "Od ognia piekielnego" to misteryjna podróż w głąb mrocznych zakamarków ludzkiej psychiki, splatająca wątki demonicznych legend z rzeczywistością, pozostawiając czytelnika w niepewności między światem jawy a snu. Autorstwa Pauliny Cedlerskiej, ta opowieść wciąga od pierwszych stron, ukazując nam, że zło czai się tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy.

 

Mirka, główna bohaterka, obarczona tajemniczym sekretem z przeszłości, wyjeżdża do malowniczych Trzinic na Mazurach, mając nadzieję, że praca nad cyklem artykułów reklamowych przyniesie jej nie tylko chwilowy odpoczynek, ale i szansę na ucieczkę od upiornej przeszłości. Jednakże, zamiast spokoju, zanurza się w świat pełen demonicznych legend i zjawisk, które wychodzą poza granice wyobraźni.

 

Hipnotyzująca okładka, na której błyszczące oczy wskazują na obłąkanie, stanowi doskonałe wprowadzenie do atmosfery tej opowieści. To, co początkowo wydaje się być tylko misternie wykreowanym tłem, staje się kluczem do zrozumienia głębszych sensów opowieści. Ciemne tło, przeszywające spojrzenia oczu, sugeruje, że nieuchronnie czeka nas podróż w mroczne zakamarki ludzkiej duszy, a iskrzące źrenice podkreślają hipnotyzujący charakter książki.

 

Cedlerska mistrzowsko buduje napięcie, zaczynając od subtelnego rozwinięcia fabuły, aż po momenty, gdy czytelnik zaczyna się zastanawiać nad granicą między rzeczywistością a fantazją. Świat demonicznych legend spleciony z realnymi wydarzeniami ukazuje się poprzez złożone relacje między Mirka a grupą studentów, którzy tropią tajemnicę prastarego grobowca. Ich dynamiczne interakcje i skrywane tajemnice dodają opowieści głębi, zmuszając do przemyśleń nad prawdziwym obliczem zła.

 

W jednym z najbardziej intrygujących momentów narracji, bohaterka wchodzi we czworo do lasu, a wraca tylko ona – bez wspomnień. To wydarzenie stawia pytanie: Co się stało w cieniu grobowca, ukrytego w gąszczu drzew? Cedlerska sprawia, że czytelnik zastanawia się, czy Mirka sama stała się częścią demonicznej legendy, czy też może to zjawisko jest tylko iluzją umysłu. To mistrzowskie posługiwanie się zagadką i niewiadomą podsyca czytelniczą ciekawość, pozostawiając z nieodpartym pragnieniem odkrycia prawdy.

 

Język używany przez autorkę jest malowniczy, pełen napięcia i atmosfery tajemniczości. Opisy otoczenia, zwłaszcza lasu, są tak sugestywne, że czytelnik może poczuć wilgotność mchów i szelest liści pod stopami. Cedlerska doskonale posługuje się językiem, tworząc niesamowicie realistyczne obrazy, które wręcz przyciągają do lektury.

 

Wprowadzenie elementów demonicznych legend w kontekście realnych wydarzeń dodaje książce głębi i uniwersalności. Czytelnik zaczyna się zastanawiać, czy to, co wydaje się być jedynie mitologicznym bytem, nie jest przypadkiem odzwierciedleniem ludzkich lęków i zła tkwiącego w nas samych. "Od ognia piekielnego" staje się zatem nie tylko opowieścią o zewsząd czyhającym zagrożeniu, ale także refleksją nad ludzką naturą.

 

Wreszcie, zwieńczeniem całości jest sposób, w jaki autorka połączyła elementy grozy z psychologicznym rozwojem postaci. Mirka, z pozoru silna i nieustraszona, w miarę rozwoju historii staje przed wyborem między uwikłaniem się w mroczną tajemnicę a konfrontacją ze swoją przeszłością. To poruszające studium ludzkiej psychiki, które sprawia, że czytelnik nie tylko śledzi z zainteresowaniem fabułę, ale również emocjonalnie utożsamia się z bohaterami.

 

"Od ognia piekielnego" to literacki majstersztyk, którym Paulina Cedlerska potwierdza swoją pozycję jako wybitna autorka w dziedzinie dark fantasy. Złowroga atmosfera, misternie splecione wątki oraz nieustanne zaskoczenia sprawiają, że lektura tej książki to podróż pełna napięcia i niepewności. Wnikliwie rozwinięta fabuła, hipnotyzująca okładka i bogactwo stylu tworzą dzieło, które z pewnością zdobędzie uznanie miłośników gatunku.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial