Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Miasto Widmo

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Miasto Widmo | Autor: Iga Gliwa

Wybierz opinię:

Wiolek

 Po przeczytaniu streszczenia z tyłu książki byłam przekonana, że sięgam po dobry thriller. Niestety moje oczekiwania szybko zostały rozwiane. 

 

Akcja powieści rozpoczyna się bardzo monotonnie. Diana - nastoletnia uczennica poznaje w szkole nową koleżankę Kaję. Kaja różni się od jej przyjaciółki Asi chociażby tym, że wywodzi się z bogatego domu i jest bardzo towarzyska. Mimo wszystko między dziewczynami bardzo szybko nawiązuje się znajomość. Dziewczyny zaczynają się spotykać po szkole, wspólnie spędzają czas dobrze się bawiąc. Prowadzi to do poróżnienia z wieloletnią przyjaciółką Asią, która zaczyna być zazdrosna o nowa znajomą. Zarówno ona jak i Kaja nie przypadają sobie do gustu wiec nie ma mowy żeby razem w trójkę spędzały czas. W konsekwencji przyjaźń z Asią staje pod znakiem zapytania ponieważ nowa znajoma absorbuje czas Diany, która na dodatek nie widzi nic złego w tym, że spędza większość czasu z Kają. 

 

Tymczasem Kaja wpada na cudowny pomysł i postanawia zaprosić Dianę do Paryża. Czy tajemniczy wyjazd dziewczyn okaże się strzałem w dziesiątkę czy może przyniesie same kłopoty? Diana oczywiście nie widzi nic złego w propozycji koleżanki i jedynym minusem okazują się pieniądze, których ona nie posiada. Oczywiście Kaja bardzo szybko przekonuje Dianę żeby pojechały razem a ona za wszystko zapłaci a kiedyś przy okazji Diana jej odda za koszty podróży. Mnie by już taka życzliwość nowej znajomej zaniepokoiła bo nie jest to wydatek rzędu 200 zł tylko o wiele więcej. Niestety Diana jako ta naiwna i łatwowierna bardzo szybko przystaje na propozycje. 

 

Na początku czytając tę książkę troszkę się nudziłam ponieważ brakowało mi jakiejkolwiek akcji. Potem pojawił się moment zainteresowania, ciekawości. Był to fragment książki kiedy Kaja rozmawiała z tajemniczym mężczyzną podczas podróży do Paryża. Na widok Diany szybko urwała temat i zachowywała się jakby nic się nie działo. Zauważyła to również Diana ale jak to ona zlekceważyła temat. Później już się nie działo nic- kompletnie. 

 

Główna bohaterka Diana okazała się infantylna, łatwowierna i bardzo szybko godząca się z całą sytuacją- jak dla mnie za szybko…. Nie próbowała walczyć o siebie, zmienić coś - totalna bierność. Bardzo szybko poznała miłość swojego życia Alana, w którym od razu się zakochała i mimo warunków w jakich mieszkała już wiedziała, ze chce być jego żoną, mieć z nim dzieci. Zachwycała się jego wyglądem i jego klatką piersiową jak to opisywała autorka…Te fragmenty mnie naprawdę rozbawiali bo główna bohaterka zachowywała się jak małe dziecko, które nigdy nie widziało człowieka płci męskiej.

 

Czytając powieść czuło się, że jest to debiut autorki.  Dialogi były bardzo proste, takie w sumie nic nie wnoszące do powieści. Cała akcja bardzo przewidywalna i naciągana. A już sama końcówka książki jak dla mnie bardzo przerysowana. Bohaterowie w sumie nijacy. Brak jakiegoś wstępu do nich samych. Jakiejś przeszłości, charakteru- tacy bezosobowi. Na pewno wiele pracy autorką aby dopracować swój kunszt pisarski. Widać, że dopiero zaczyna swoją przygodę z pisarstwem. Musi według mnie bardziej popracować nad stylem pisania. Bardziej rozbudowywać dialogi między bohaterami żeby coś wnosiły do powieści a nie tylko były żeby były. Póki co jej pierwszą książkę czytało się jak bajkę - lekko, prosto. Zabrakło tu zdecydowanie wartkiej akcji a trzeba przyznać, że sam pomysł na fabułę miał zadatki na dobry thriller. Podejrzewam, że gdyby zabrał się za tą powieść Coben albo Mróz to zrobiliby z tego majstersztyk bo książka miała zadatki na dobrą pozycję czytelniczą. Nie ma oczywiście co porównywać młodej pisarki z takimi mistrzami pióra jak wspomniałam ale czasami warto żeby zmotywować świeżaków.

 

Myślę, że sięgnę po drugą książkę tej autorki Jeśli się pojawi dla samej ciekawości aby się przekonać czy zrobiła jakieś postępy i czy jest ona lepsza od debiutu.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial