Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Duchowy Przewodnik Wiedźmy

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Duchowy Przewodnik Wiedźmy | Autor: Juliet Diaz

Wybierz opinię:

Mirosława

 „Jesteś jedyną stałą w swoim życiu i podróży.”

 

  Bycie wiedźmą dla wielu jest równoznaczne z byciem złą kobietą, gdyż tak zostali zaprogramowani już w dzieciństwie. Tymczasem jest to wyrażenie krzywdzące, gdyż określenie „wiedźma” dotyczy kobiet, które po prostu wiedzą więcej, są mądre, inteligentne i pełne miłości do świata, stworzeń, natury, a przede wszystkim do siebie. Chcąc praktykować jakąkolwiek formę magii naturalnej, razem z tym powinien iść rozwój duchowy, dlatego Juliet Diaz napisała poradnik „Duchowy przewodnik wiedźmy”, który jest trzecią publikacją na temat magii w jej twórczości. Wersja zagraniczna książki opatrzona została twardą okładką i szkoda, że polska wersja ma tę okładkę miękką. Z pewnością podniosłoby to wartość wizualną.

 

Juliet Diaz jest wieszczką i zielarką pochodzącą z długiej linii wiedźm uzdrowicielek z Kuby, która wierzy w leczenie umysłu, ciała i duszy przy pomocy natury oraz wsparciu duchowych przewodników swoich przodków. Miałam już możliwość poznać twórczość autorki, gdy do moich rąk trafił poradnik „Sekretna magia”, który poświęciła praktycznej stronie białej magii opartej na naturze. Tym razem skupia uwagę na duchowym aspekcie bycia czarownicą. Jest to, bowiem niezwykle ważny element stosowania różnych rytuałów, ceremoniałów i zaklęć, gdyż wówczas można mówić o wiedźmie, jako kompletnej i w pełni wiarygodnej. W praktykowaniu magii istotne jest, by ciągle wznosić się na coraz wyższy stopień rozwoju, a przy tym odnosić się do siebie i innych z miłością.

 

Materiał został podzielony na cztery części i ułożony w sposób przejrzysty i przystępny. Pani Diaz przekonuje, że świat nie jest wypełniony tylko i wyłącznie z pozytywnymi doświadczeniami, emocjami i doznaniami, lecz też ważne są negatywne aspekty życia. Poświęca uwagę negacji istnienia cienia, traumom, uczy akceptować siebie, tworzenia świętej przestrzeni oraz ołtarza poświęconego przodkom, wyznaczania sobie granic, zadbania o higienę energetyczną, ale też przybliża pojęcie Boskiej Jaźni, samouwielbienia i samoakceptacji. Zagadnień jest dosyć dużo, ale wszystkie zostały szczegółowo, ale przystępnie wyjaśnione i omówione, więc nie ma problemu z ich przyswojeniem.

 

Styl, w jakim autorka przekazuje nam swoją wiedzę, ujmuje ładnym doborem słów, prostotą, bez zbytniego rozpisywania się. Ukazuje w nowy sposób proces pracy nad sobą i pojęcie duchowości. Podchodzi do każdego zagadnienia wnikliwie, pokazując go ze swojego punktu widzenia, często wtrąca osobiste doświadczenia, a przy tym sprawia wrażenie, jakby z nami rozmawiała. Otwiera oczy na wiele spraw i życiowe dylematy, które ukazane są z nowej perspektywy, a tym samym skłania do refleksji nad sobą i niejako sugeruje, byśmy spojrzeli na siebie z dystansu, ale też krytycznie, oraz na to, co nas otacza. Pokazuje, że magia, to nie tylko wykonywanie zaklęć i rytuałów, ale też ogromna praca z duchową stroną naszego istnienia. Podpowiada, jak pokochać siebie, odnaleźć w sobie boską istotę i zbudować harmonijną i pełną empatii więź z samym sobą. To dla wielu jest kwestią trudną do wykonania, ale dzięki zawartym ćwiczeniom, stopniowo wprowadzimy do swego życia pozytywne zmiany i energie. Uczy też wielu technik i metod, by ten stan osiągnąć, a wśród nich poznajemy różne medytacje rozwijające i wzmacniające naszą intuicję, techniki pracy z podświadomością, zasad stosowania EFT, praktykowania mindfulness, technik wybaczania, wdzięczności i innych.

 

Autorka zaznacza, że nie ma potrzeby zmieniać religii, czy wierzeń, by praktykować duchowość i czarownictwo. Celem, jaki towarzyszył jej w powstawaniu tej publikacji, było pokazanie, w jaki sposób nasze życie może stać się lepsze. Pragnie pokazać, w jaki sposób odkryć w sobie boski spokój i zagłębić się w swojego ducha, który jest „bezpośrednią miłością rozległego wszechświata.” Oferuje poprzez zaprezentowany materiał, praktyczne porady, wskazówki i ćwiczenia, dzięki którym wzbogacimy swoje życie, podniesiemy nasze wibracje i nauczymy się świadomie panować nad umysłem. Podkreśla, że zawsze jesteśmy ważni sami dla siebie, dlatego powinniśmy zadbać o swoją duchową stronę bycia, a nie tylko o stronę fizyczną i egzystencjalną.

Klasykiemjestem

  "Duchowy przewodnik wiedźmy" autorstwa Juliet Diaz to fascynująca i praktyczna podróż w głąb siebie, oferująca czytelnikowi kompleksowe narzędzia do rozwoju duchowego i magicznego samorozwoju. Diaz, wieszczka i zielarka o korzeniach kubańskich, prezentuje w swojej najnowszej książce nie tylko zbiór rytuałów i ceremonii, ale także techniki oddziałujące na podświadomość, które mają zasilić magiczną praktykę każdej wiedźmy.

 

Książka Juliet Diaz, "Duchowy przewodnik wiedźmy", stanowi głęboką eksplorację trzech kluczowych aspektów życia wiedźmy: samouwielbienia, samopoznania i samoaktywizacji. Autorka nie ogranicza się jedynie do przedstawienia tradycyjnych zaklęć i rytuałów, lecz otwiera drzwi do pełniejszego zrozumienia własnej duchowości, promując rozwój osobisty i umiejętność kochania samego siebie.

 

Autorka Juliet Diaz głęboko eksploruje temat Boskiego Ja w swojej książce "Duchowy przewodnik wiedźmy", prowadząc czytelnika przez fascynującą podróż do samopoznania i odkrywania wewnętrznej Boskiej Jaźni. Książka ta stanowi inspirujący przewodnik, który obala mit, iż boskość istnieje jedynie na zewnątrz, skłaniając do głębszych poszukiwań wewnętrznych aspektów duchowości.

 

Rytuały i praktyki przedstawione przez autorkę mają na celu pomóc czytelnikowi zrozumieć, że Boskość nie jest czymś oddzielnym czy nieosiągalnym, lecz już obecna w każdym z nas. Diaz kieruje uwagę na fakt, że Boskość stanowi integralną część naszej istoty, co prowadzi do wzrostu poczucia własnej wartości oraz uzmysławia, że każdy posiada wewnętrzną Boską Jaźń.

 

W tej podróży po samopoznanie Diaz kładzie nacisk na odkrywanie, że Boskość nie jest zarezerwowana dla wybranych czy dalekich bytów, lecz jest integralną częścią naszego istnienia. Poprzez rytuały i praktyki duchowe, czytelnik zdobywa narzędzia do otwarcia serca i umysłu na prawdziwą esencję samego siebie. Autora obala przekonanie, że aby osiągnąć Boskość, trzeba szukać jej na zewnątrz, a skupienie się na wewnętrznej Boskiej Jaźni jest kluczowe dla pełnego rozwoju duchowego.

 

"Magia samouwielbienia" staje się kluczowym elementem w tej książce, oferując rytualizację doświadczeń samowspółczucia, uważności, samoakceptacji i radykalnej uczciwości wobec siebie. Diaz zachęca do zbudowania zdrowej relacji ze sobą, ukazując, że samoakceptacja i miłość do samego siebie są fundamentem magicznej praktyki.

 

"Magia samopoznania" prowadzi czytelnika przez proces odkrywania samego siebie bez kłamstw, pomagając w uzyskaniu prawdziwego zrozumienia własnej tożsamości i Boskiego Ja. Autorka prezentuje rytuały i praktyki, które odbudują poczucie własnej wartości, nauczą cierpliwości i umożliwią przebaczenie sobie.

 

"Magia samoaktywizacji" to kolejny element książki, który skupia się na manifestowaniu przyszłej osobowości i życia, jakie chce się prowadzić. Diaz twierdzi, że manifestacje wymagają zaangażowanego procesu aktywizmu, opartego na głębokich wartościach i człowieczeństwie.

 

Książka Diaz to nie tylko zbiór praktyk duchowych, ale również przewodnik do transformacji, który pomaga czytelnikowi zdekolonizować swoje przekonania duchowe i odbudować relacje z Boskim Ja. Dzięki praktycznym ćwiczeniom, poradom i informacjom, czytelnik ma szansę na odnalezienie własnej ścieżki do rozwoju duchowego i samouwielbienia.

 

W podsumowaniu, "Duchowy przewodnik wiedźmy" autorstwa JulietDiaz wyróżnia się jako niezwykle wartościowy przewodnik, który przenosi magię poza same zaklęcia, otwierając drzwi do głębszego rozwoju duchowego i samopoznania. Książka ta nie tylko dostarcza praktycznych porad z zakresu magii, ale również inspiruje czytelnika do podjęcia podróży w głąb siebie, co skutkuje kształtowaniem bardziej pełnego i satysfakcjonującego życia.

 

Jednym z kluczowych atutów tej książki jest jej holistyczne podejście do magii, w którym autorka skupia się nie tylko na technikach magicznych, ale także na aspektach duchowych i osobistych. Diaz prezentuje praktyki, które pomagają czytelnikowi nie tylko rozwijać umiejętności magiczne, ale również zwracać uwagę na swoje wnętrze, odkrywając Boską Jaźń i budując zdrowe relacje ze sobą.

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial