Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dźwięki Samotności

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dźwięki Samotności | Autor: Marta Kulesza

Wybierz opinię:

Książkomaniaczka

  Wybierając do przeczytania powieść „Dźwięki samotności" spodziewałam się trudnej i poruszającej lektury. Opis brzmiał tak zachęcająco, że nie mogłam przejść obok tej powieści obojętnie. 

 

"Dźwięki samotności" to poruszająca opowieść o Marlenie Chaosek, której dzieciństwo naznaczone było cierpieniem, kłótniami i alkoholizmem. Próbując uporać się z dręczącymi ją traumami, Marlena postanawia wziąć się za siebie i bierze udział w terapii. Jednak odcięcie się od toksycznej relacji z rodzicami, choć mieszka z dala od domu, okazuje się być wyzwaniem niemal niemożliwym.

 

Marlena już jako dorosła kobieta dostaje szansę od losu, ma bowiem okazję przeprowadzić wywiad z prezydentem. Jednak to, co miało być poważnym wydarzeniem, zamienia się w komedię. Dwuznaczne zdjęcia z prezydentem podczas gry w Twister, obiegające ogólnopolską prasę, sprawiają, że życie Marleny staje się przedmiotem intensywnego zainteresowania.

 

Od tego momentu, życiem bohaterki rządzi emocjonalny huragan, odsłaniając bolesne rodzinne tajemnice. Pomimo dążenia do niezależności, Marlena pozostaje uwięziona w sieci toksycznych relacji, której próbuje się uwolnić. Narracja tej opowieści jest jak wiatr, kiwając się między absurdalnymi sytuacjami a głębokimi refleksjami nad ludzkimi relacjami.

 

Autorka prowadzi czytelnika przez labirynt uczuć, ukazując skomplikowane emocje bohaterki w obliczu rodzinnego chaosu i publicznej ekspozycji. Marlena staje przed wyborem: czy zaryzykuje, trzaskając drzwiami, oderwać się od toksycznych korzeni, czy pozostanie w zaklętym kręgu, gdzie każde zawołanie rodziców ciągnie ją wstecz?

 

Autorka funduje nam tutaj emocjonalny rollercoaster. Pokazuje nam jak wpływ na dziecko i później dorosłą kobietę ma alkoholizm w rodzinie, który jest podsycany wrzaskami i awanturami. Mimo iż z pozoru zerwanie z przeszłością wydaje się proste, to jednak bardzo można się pomylić. 

 

"Dźwięki samotności" to nie tylko opowieść o próbie ocalenia siebie przed przeszłością, ale także głęboka refleksja nad siłą ludzkiej psychiki i zdolnością do przetrwania w obliczu życiowych rozterek i problemów. Autentyczność bohaterki, w połączeniu z brawurowo skonstruowaną fabułą, sprawia, że ta książka wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się aż do zakończenia. Polecam! 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial