Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Joga Dłoni I Nadgarstków

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Joga Dłoni I Nadgarstków | Autor: Lucia Nirmala Schmidt

Wybierz opinię:

Mirosława

 „Dopóki żyjemy, będziemy odczuwać ból. Ból jest częścią życia. Nie możemy tego zmienić. Ale za to cierpienie już tak.”

 

 Nasze dłonie to niezwykle złożona część naszego ciała, bez którego trudno wyobrazić sobie wykonanie jakiejkolwiek czynności. Wykonujemy nimi każdego dnia wiele większych lub mniejszych zadań i z reguły nie uświadamiamy sobie ich roli, dopóki nie zacznie się w nich proces chorobowy. Bywa, że ignorujemy drobne niedogodności sięgając po jakiś farmaceutyk, który na jakiś czas ujmie nam cierpienia, ale niestety, nieleczone drobne dolegliwości mogą przybrać większy, groźniejszy wymiar. W wielu przypadkach tego rodzaju schorzeń możemy poradzić sobie przy wykorzystaniu tego, co mamy w domu i prostymi ćwiczeniami, które pani Lucia Nirmla Schmidt proponuje w swojej książce „Joga dłoni i nadgarstków”.

 

Lucia Nirmla Schmidt jest jedną z pionierek nowoczesnej jogi w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Praktykuje ją od wielu lat, a to wiąże się też ze znajomością terapii powięziowej. Dzięki połączeniu tych dwóch metod wypracowała zestaw ćwiczeń pomagający ludziom cierpiącym z powodu bólu rąk i dłoni, co wiąże się często z zaburzeniami czucia i drętwieniem. Na podstawie swoich doświadczeń osobistych, ale też pracy z pacjentami, jest przekonana o ich skuteczności. Kilka lat temu zdiagnozowano u niej reumatoidalne zapalenie stawów z powodu, którego cierpiała ponad rok. Zaczęło się od nadgarstków, a skończyło się na całym ciele. Medycyna konwencjonalna jest bezradna i mało skuteczna w leczeniu tego rodzaju chorób, a pomoc polega głównie na podawaniu leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, które nie przynoszą one większych zmian, a jedynie na krótko łagodzą cierpienie. Niestety, wywołują skutki uboczne i nie docierają do źródła powstawania choroby.

 

Materiał podzielony został na trzy części, w których zawarte są zarówno teoretyczne informacje, jak i praktyczne wskazówki oraz ćwiczenia. Na początek autorka opisuje, czym są punkty spustowe i powięzi oraz przedstawia ich rolę na zdrowie naszych dłoni.

 

Część druga zawiera trzy programy dotyczące rozluźnienia i mobilizacji dłoni, nadgarstków, ramion, łokci i palców oraz program specjalny pomagający w dolegliwościach z powodu bólu mięśniowo-powięziowego. Zanim przystąpimy do ich wprowadzania w swoje życie, najpierw autorka proponuje test „badanie, przed-po”, który zawsze powinno się wykonywać przed głównymi ćwiczeniami. Pozwala on określić, które ćwiczenia będą dla nas najlepsze, a następnie autorka zaleca, by wybrać po jednym ćwiczeniu z każdego programu. W kolejnych dniach można dokonać zmiany, by zorientować się, czy jest ono dla nas dobre. Plusem tej części są kolorowe zdjęcia, na których uwidocznione są kolejne etapy danego ćwiczenia, a do tego każde ćwiczenie jest opisane jasne i przejrzyście.

 

Część trzecia zawiera pomocne wskazówki, dzięki którym w szybki sposób można poprawić zdrowie naszych dłoni i nadgarstków. Omawia też różne holistyczne metody leczenia, ale też zalecenia żywieniowe wspomagające stosowane terapie.

 

Poradnik „Joga dłoni i nadgarstków” to niewielka po względem objętości publikacja, ale zawierająca konkretne informacje, bez zbędnego rozpisywania się. Zawiera wiedzę przekazaną przejrzyście, opatrzoną w kolorowe rysunki, tabelki i zestawienia, dzięki którym z łatwością można ją przyswoić. Autorka kieruje swoją książkę do wszystkich, którzy pragną odzyskać kontrolę nad swoim ciałem pokazując naturalne sposoby na niektóre dolegliwości. Jednocześnie wykazuje powiązania między psychiką, stresem, elektrosmogiem, dietą i zdrowiem naszych dłoni. Ćwiczenia, które opisuje w części praktycznej poradnika, zostały przez nią sprawdzone. To dzięki nim poprawiła się jej jakość życia, dlatego dzieli się swoimi doświadczeniami z czytelnikami. Gwarantuje, że wystarczy kilka minut dziennie, by w krótkim czasie zobaczyć pierwsze pozytywne rezultaty.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial