Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Hex You. Kara Za Klątwę

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: P. C. Cast
 • Cykl: Siostry z Salem
 • Gatunek: Fantasy
 • Liczba Stron: 352
 • Rok Wydania: 2023
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788382662399
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Hex You. Kara Za Klątwę | Autor: P. C. Cast

Wybierz opinię:

Niegrzeczne literki

  Czy oglądaliście ponadczasową serię filmów o czarownicach z Salem? Mnie ujęły, kiedy miałam osiem lat. Ostatnio natrafiłam na kontynuację i po raz kolejny przepadłam w magicznym świecie.

 

Kiedy na okładce książki „Hex You” przeczytałam hasło „Siostry z Salem”, to wiedziałam, że rodzeństwo skradnie moje serce.

 

Mercy i Hunter są niezwykłymi bliźniaczkami. Odziedziczyły wielką moc, lecz nie była to prosta droga. Ich rodzicielka zginęła z rąk demona, a na kobiety spadło dziedzictwo rodziny Goode. To oni założyli miasto Goodeville, w którym znajdują się bramy do czterech podziemnych światów. To bardzo mroczne miejsca, w których starożytna mitologia wiedzie prym.

 

Zło czai się za każdym rogiem, a wpadnięcie w jej sidła nie będzie trudne. Przekona się o tym Marcy. Dając się podejść, ląduje wraz z Khentimw Zaświatach Starożytnego Egiptu.

 

Połączenie sióstr zanika i po raz pierwszy będą wystawione na działanie w pojedynkę. Czy Hunter uda się wyciągnąć siostrę z Zaświatów?Czy dziedziczki znów będą razem?

 

Początkowo miałam ogromny problem z połapaniem się z akcją. Rzadko sięgam po fantastykę, ale tak jak wspomniałam, lubię klimat wiedźm i kocham Salem. Postanowiłam się nie poddawać i dać książce szanse. Nawet nie wiem, kiedy wkroczyłam do świata, w którym mrok objął we władanie nawet mnie!

 

„Klątwa za klątwę” to trzeci tom cyklu „Siostry z Salem”. Cała trylogia posiada przepiękne okładki, które z pewnością przyciągają wzrok czytelników. Matowe obramowanie, połączone z lśniącym napisem zostałyuwieńczone przepięknym fontem.

 

Autorki wprowadzają do powieści wiele postaci fantastycznych, które dodatkowo podkręcają klimat fantastyki. Niesamowicie spodobało mi się ożywianie przedmiotów. Takim przykładem jest choćby chora brama, która zawodzi podczas najważniejszej próby. Nie wiadomo co / kto sprawił, że jej wrota zostały otwarte, narażając Goodeville na niebezpieczeństwo.

 

Kiedy Meg trafia w Zaświaty, zostaje pozbawiona kontaktu z Hunter. Od początku nad bliźniaczkami wiszą ciemne chmury. Władza, jaką posiadają, jest ogromna. To właśnie dlatego stanowią nie lada zagrożenie dla pozostałych magicznych istot. Tylko ich śmierć może przynieść wolność złym mocom, których oddech jest wyczuwalny na karku. Dodatkowo uwięzienie zielonej wiedźmy i osłabienie drzew dodatkowo osłabi siły dobra.

 

Ten tom to walka o miłość siostrzaną, o bezpieczeństwo oraz wolność. Razem z bohaterami będziemy świadkami manipulacji, do jakich dopuszczą się złe siły. Zdradzę, że Amfitryta dorzuci tu swoje trzy grosze. Poznamy również kotkę, która wprowadzi do powieści humorystyczny akcent – nawet wtedy, gdy nikomu nie będzie do śmiechu.

 

Tę książkę napisał duet: matka i córka. Choć widać, że cel miały wspólny, to wyczuwalna jest zmiana stylów pisarskich. Bywały momenty, w których się gubiłam i musiałam powracać do poprzednich wydarzeń, aby móc zrozumieć, czego dotyczył dany wątek. Nie mniej nie odebrało mi to całej przyjemności z czytania. Można było również wyczuć miłość sióstr (podejrzewam, że również i autorek), jaka towarzyszyła podczas całej lektury.

 

Fani zaklętych ksiąg i magicznych opowieści z pewnością odnajdą się w tej serii. To zdecydowanie czarująca pozycja dla nastoletnich wiedźm oraz ich rodzicielek. Polecam jednak rozpoczęcie przygody z „Siostrami z Salem” od pierwszego tomu. Rozłóżcie czarne świece i pozwólcie przejąć władanie nad swoimi myślami siostrom Goode. Kto wie, może wasze umysły otworzą się na tyle, by móc odkryć swą moc?

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial