Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Błyski W Mroku

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Błyski W Mroku | Autor: Stacy Willingham

Wybierz opinię:

O książkach i nie tylko

  O powieści Stacy Willingham nie czytałam za wiele w polskiej blogosferze – tak naprawdę na ekranie telefonu przewinęła mi się może jedna lub dwie opinie na jej temat. Jednak zachwyty, które zobaczyłam, wystarczyły mi w zupełności, bym zapragnęła poznać ten thriller. Czy zmroził mi on krew w żyłach podobnie, co innym?

 

Kiedy dwunastoletnia Chloe mieszkała jeszcze w luizjańskim miasteczku, pewnego dnia zaczęły znikać nastolatki również tam mieszkające. Zanim jeszcze lato dobiegło końca, jej ojciec został zatrzymany pod zarzutem popełnienia przestępstwa, a idealna rodzinna sielanka rozwiała się w drobny pył. Teraz gdy Chloe jest już dorosłą kobietą i ma świetną pracę oraz idealnego narzeczonego, los zaczyna znów wystawiać w jej stronę swoje szpony. Dziennikarz, który postanawia zająć się sprawą zaginięć nastolatek sprzed lat, otwiera w głowie kobiety drzwi do jej przeszłości. Czy tym razem Chloe uda się poznać prawdę i dowiedzieć, co tak naprawdę wydarzyło się w tamtym czasie?

 

Zaczynając lekturę tej pozycji, w głowie miałam wiele myśli i nadziei względem niej. Akurat zdarzyło się tak, że potrzebowałam dobrego dreszczowca, który wciągnie mnie bez reszty i po którego przeczytaniu będę mogła po prostu powiedzieć “wow, to było świetne”. Cała moja nadzieja została ulokowana w umiejętnościach Stacy Willingham.

 

Główna bohaterka zaciekawiła mnie już na samym początku. Chloe to kobieta, która z jednej strony wydaje się dosyć pewna siebie i taka nieprzejednana, a z drugiej momentami wychodziła z niej taka dziecięca wrażliwość i nieufność względem nieznajomych (i właściwie bliskich ludzi również). Poznawanie jej bliżej było dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem i uważam tę postać za naprawdę nieźle wykreowaną. Oczywiście, autorka mogła podać więcej szczegółów na jej temat, jednak te niedopowiedzenia w pewien sposób okazały się strzałem w dziesiątkę — Chloe do samego końca stanowiła dla mnie bohaterkę odrobinę tajemniczą, której nie da się tak po prostu poznać. Nie dziwię się — przeżycia z dzieciństwa, jakie przyszło jej doświadczyć, pokonałyby niejednego.

 

Sama fabuła wydała mi się niezwykle ciekawa i przyznaję — miałam co do niej dość spore oczekiwania. Niestety jednak, z każdą kolejną stroną miałam przeświadczenie, że gdzieś już czytałam podobną powieść. No i nie zgadniecie – Lipcowe dziewczyny Phoebe Locke poruszają identyczny temat i nawet fakt, że tamta pozycja była bardziej powieścią obyczajową, nie pomogła, ponieważ w mojej głowie zaczęłam już nieświadomie porównywać obie pozycje. Oczywiście, według mnie na zdrowy rozsądek — nie ma tutaj po co porównywać, ponieważ ostatecznie to Błyski w mroku skupiły moją uwagę mocniej, jednak podobieństwo poruszonej tematyki w tych dwóch powieściach odrobinę wybiło mnie z rytmu.

 

Stacy Willingham ma bardzo dobre pióro, więc lektura tej pozycji nie stanowiła dla mnie najmniejszego problemu. W pewnym momencie nie wiem nawet, kiedy przerzucałam kolejne strony – takie thrillery uwielbiam i potrzebuję ich więcej w swoim życiu. Ta coraz mroczniejsza i duszniejsza atmosfera, która towarzyszy czytelnikowi tak naprawdę do samego końca — coś niesamowitego. Poczucie, że nie wiadomo, komu można zaufać i w którą stronę kierować się w ostateczności... Tak, ta pozycja zdecydowanie mnie pod tym względem zaskoczyła wielokrotnie.

 

Błyski w mroku to thriller, który nie jest idealny, ale jednak ma w sobie coś takiego, co po prostu przyciąga, wciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć. Jeśli zastanawiacie się, co możecie przeczytać w chłodny, długi wieczór — to zainteresujcie się właśnie tą pozycją. Przyspieszone tętno gwarantowane!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial