Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dom Pośród Sosen

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Ana Reyes
 • Gatunek: Thriller
 • Liczba Stron: 400
 • Rok Wydania: 2023
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788383430911
 • Wydawca: Harde
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Dom Pośród Sosen | Autor: Ana Reyes

Wybierz opinię:

żuczek75

  Maya Edward prowadzi pozornie normalne życie w Bostonie wraz ze swoim ukochanym, Danem. Jednak w młodości była świadkiem tajemniczej śmierci swojej najbliższej przyjaciółki. Od tamtej pory nie potrafi pozbyć się traumy i zażywa silne leki uspakajające i nadużywa alkoholu, co umiejętnie ukrywa przed swoim partnerem. Wydaje jej się, że wie kto zabił Aubrey, ale nie potrafi udowodnić winy sprawcy zbrodni. Nikt, nawet matka, nie chce uwierzyć, że śmierć nastolatki nastąpiła w wyniku przestępstwa. Ojciec Mai zmarł przed jej narodzeniem, ale została po nim niedokończona powieść. Maya weszła w jej posiadanie przed śmiercią Aubrey, ale wydaje się jej, że treść może rzucić światło na zbrodnię.

 

Pewnego dnia, w jednym z popularnych serwisów internetowych, Maya natrafia na film, na którym nieznana jej dziewczyna umiera w podobny sposób jak Aubrey. Postawia udać się więc do swojego rodzinnego miasta, Pittsfield, i na własną rękę doprowadzić do zdemaskowania sprawcy. Wszystko tropy zdają się prowadzić do jej dawnego chłopaka, Franka, i jego tajemniczego domku w lesie. Czy uda jej się rozwikłać zagadkę tajemniczych śmierci już dwóch dziewczyn? Jaką zagadkę skrywa niedokończona książka jej nieżyjącego ojca?

 

Jest to debiut literacki Any Reyes i z żalem muszę przyznać, że niezbyt udany. Z notki na wewnętrznej stronie okładki możemy wyczytać, że książka stała się bestsellerem „New York Times”. No cóż, nie wiem, czy to zabieg marketingowy, czy faktycznie powieść jest tak popularna w Stanach Zjednoczonych, ale mnie jakoś nie powaliła na kolana.

 

Akcja książki rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych, obecnie i w czasie, gdy Maya była nastolatką. No właśnie akcja. Moim zdaniem zdecydowanie jej tu brakuje. No i poza jedną sceną z końca książki zupełnie nie ma dramatyzmu. Trochę za szybko dowiadujemy się też, czym zajmował się ojciec dawnego chłopaka Mai, Franka i dzięki temu możemy domyślić się jakie jest rozwiązanie zagadki, która do tego momentu jest ciekawa. Postać głównej bohaterki jest zdecydowanie bez wyrazu. Brakuje jej charakteru i konsekwencji w działaniu. Niby próbuje walczyć ze swoimi uzależnieniami, ale bez większego zaangażowania, więc nie bardzo jej to wychodzi i dopiero wizja utraty ukochanej osoby otwiera jej oczy na problemy.

 

No ale prawie w każdej książce można znaleźć jakieś smaczki. I tak też jest w tej. Otóż główna bohaterka ma korzenie gwatemalskie i w pewnym momencie autorka przedstawia w bardzo dużym skrócie historię Gwatemali. Bardzo zaciekawił mnie ten fragment i, jako że lubię poznawać historię innych krajów, postanowiłem poczytać trochę o historii tego środkowoamerykańskiego państwa i pogłębić wiedzę na jego temat.

 

Książka miała bardzo duży potencjał, ale jednak zabrakło umiejętnej realizacji niezłego pomysłu. Ciekawym rozwiązaniem jest zbrodnia popełniona wnietuzinkowy sposób. Nie wiem, czy jest to możliwe i co o tym sądzi nauka, ale jest on tak nieprawdopodobny, że może być prawdziwy. Jest to duży plus, niestety nie ratuje książki jako całości.

 

Język książki jest bardzo poprawny. Trudno powiedzieć, na ile jest to zasługa autorki, a na ile tłumacza. Tak czy owak, gdyby nie powolne tempo akcji, czytałoby się dobrze. Pisarka ma duży potencjał i mam nadzieję, że wykorzysta go w następnych książkach.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial