Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ukojenie Ze Słów

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ukojenie Ze Słów | Autor: Rupi Kaur

Wybierz opinię:

Sandra Wiśniewska

W moje ręce wpadła w tym tygodniu niesamowita pozycja od Wydawnictwa Otwartego! “Ukojenie ze słów” to wyjątkowa książka, której wnętrze zostało opracowane przez jedyną i niepowtarzalną Rupi Kaur. Poetka stworzyła swego rodzaju pamiętnik, dzięki któremu czytelnik będzie w stanie lepiej poznać siebie. Tytuł jest zbiorem wielu ćwiczeń opartych na idei swobodnego pisania. Dzięki odpowiedzi na pytania stawiane przez Kaur, czytelnik może zmierzyć się ze swoimi traumami, spróbować zrozumieć własne lęki oraz rozłożyć je na czynniki pierwsze i dogłębnie przeanalizować. Ćwiczenia dotyczą jednak także pozytywnych emocji, które odczuwamy – miłości, namiętności czy przyjemności. 

 

Książka stara się pomóc przebrnąć czytelnikowi przez trudną i wyboistą drogę w głąb siebie i pozwolić wynieść mu z tej podróży jak najwięcej. 

 

Niektóre pytania, które stawia przed nami Autorka, mogą być niewygodne. Jednak to dzięki wychodzeniu ze swojej strefy komfortu wzrastamy, a z każdej strony dzieła Kaur bije pragnienie, by pomóc nam otworzyć się na wszystko, co najlepsze. Pragnienie by pomóc uwolnić swoje prawdziwe ja bez skrępowania i niepotrzebnych konwenansów. Kaur nie narzuca jednak żadnych gotowych rozwiązań i to jest ogromną siłą tej książki. Dzięki zachęcaniu do swobodnego wyrażania własnych myśli na kartkach swojego dzieła, zmusza ćwiczącego do znalezienia własnej drogi, do udzielenia własnych odpowiedzi na dręczące go pytania, które drzemią uśpione głęboko w nas. 

 

Rozpoczęłam przygodę z tą książką i muszę przyznać – nie jest łatwo. Nie jest łatwo otworzyć się przed samą sobą, z pełną szczerością odpowiedzieć na wszystkie, nawet te niewygodne czy wstydliwe pytania. Szczególnie, gdy z tyłu głowy jakiś złośliwy głosik szepcze, że może ktoś przez przypadek przeczyta ten potok myśli skrywany głęboko w tobie, a nie wszystkie z nich są ładne, odpowiednie, by pokazać je komukolwiek. Jednak wiem jedno – na pewno warto. Bo choć jestem na samym początku podróży z ćwiczeniami przygotowanymi przez Autorkę, już widzę ich działanie. Planuję poświęcić całą zimę na pracę z tym tytułem, nie spiesząc się i analizując każdy temat w nim zawarty, bo to naprawdę niezwykle wartościowa pozycja i liczę na to, że przyniesie mi jedynie wiele dobrego. 

 

“Ukojenie ze słów” to także książka, która idealnie sprawdzi się dla osób, które (nawet hobbystycznie) zajmują się pisaniem. Autorka zachęca do oddania się tworzeniu, rozbudza kreatywność poprzez przygotowane dla czytelnika kwestie do rozwiązania. Jednocześnie prosi, by nie traktować ich jak zadań, ale jak "oddech". Droga przez tę książkę powinna przynosić tytułowe ukojenie. Powinna pozwolić nam odetchnąć i pozbyć się ciężaru, który ciąży na naszych barkach. Natomiast Rupi Kaur jest empatycznym, pełnym zrozumienia i delikatności przewodnikiem, który nas przez tę niełatwą ścieżkę z największą czułością przeprowadza. 

 

Naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję i zanurzyć się w niej bez ograniczeń! Szczerze polecam!

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial