Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wszystkie Twoje Ślady

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wszystkie Twoje Ślady | Autor: Maja Kołodziejczyk

Wybierz opinię:

Sandra Wiśniewska

“Wszystkie twoje ślady” to książka autorstwa Mai Kołodziejczyk, która ostatnio wpadła w moje czytelnicze szpony. Powieść zabrała mnie w niesamowitą podróż po Stanach Zjednoczonych z lat osiemdziesiątych i pochłonęła bez reszty dzięki ciekawej fabule, autentycznym bohaterom oraz idealnie oddanemu klimatowi tamtych czasów. 

 

Każdy, kto fascynował się polski filmem “Wszystko, co kocham” lub nie potrafi żyć bez największych przebojów Pink Floydów czy uwielbia muzykę z tego okresu w historii, obdarzy uczuciem ten tytuł już od pierwszych stron. Bo bezapelacyjnie Autorce fantastycznie udało się oddać atmosferę kolorowych lat osiemdziesiątych, a także wykreować bohaterów, którzy perfekcyjnie dźwigają na swych barkach stworzoną przez Kołodziejczyk historię. Na każdej stronie widać inspiracje pisarki w trakcie procesu twórczego, a jednocześnie opracowała ona w pełni oryginalną, autorską opowieść, która porywa czytelnika i na długo zapada w pamięci. 

 

Powieść opowiada historię Adama, który tracąc w dzieciństwie matkę, zostaje rozdzielony z siostrą Eve oraz odesłany do rodziny adopcyjnej w Ohio. Stłamszony i zmuszany do ciężkiej pracy przez przybranego ojca, po jego śmierci po raz pierwszy poznaje smak wolności. Jako młody mężczyzna wyrusza w podróż na Florydę, by rozpocząć studia na artystycznej uczelni, na której ma nadzieję odnaleźć własną siostrę. W nowym miejscu poznaje pierwszych przyjaciół, ludzi, którzy w pełni go akceptują, a także w końcu odkrywa siebie, własne pragnienia oraz potrzeby.

 

Historia Adama to opowieść z jednej strony pełna nieszczęść i cierpienia. Z drugiej dająca nadzieję, że los w życiu każdego człowieka może momentalnie obrócić się o sto osiemdziesiąt stopni. Postać Adama wyszła Autorce tak autentycznie, aż jestem ciekawa, czy przy kreacji tego bohatera twórczyni nie nadała mu własnych cech lub cech osoby, która jest jej bliska. Bo każda strona książki pozwala czytelnikowi w pełni poznać charakter tej postaci, każdym porem skóry odczuwać jego emocje oraz postawić się w jego sytuacji i razem z nim przeżywać wszystkie sukcesy i porażki. Adam jest autentyczny do szpiku kości, a czytelnik z wypiekami na twarzy obserwuje jego przemianę i nie ma wyboru, może jedynie kibicować mu w trakcie wyboistej drogi w odkrywaniu własnego ja. 

 

Kolejnym elementem książki, który w trakcie lektury absolutnie chwycił mnie za serce, była więź Adama z poznanym na uniwersytecie Vincentem. Ich relacja pięknie ewoluuje z przyjaźni w nieśmiały związek, który kiełkuje między nimi powoli, niespiesznie, czarując swą subtelnością i sensualnością. Chemia pomiędzy mężczyznami elektryzuje, wciągając czytelnika w ich intymny świat, w którym zdają się porozumiewać ze sobą bez słów. Autorka pięknie napisała tę historię pierwszej miłości – czystej, bezkompromisowej, a jednocześnie namiętnej. Świetnie dopełnia ona obraz Adama, który warstwa po warstwie dociera do rdzenia własnej osobowości, do tego, co tak długo było w nim uśpione. 

 

Fabuła w powieści nie jest skomplikowana, jednak kilka wątków na pewno czytelnika zaskoczy. Motyw poszukiwań siostry do samego końca trzyma w niepewności, by na ostatnich stronach rozwiązać się w sposób, który daje idealne podwaliny do kolejnej części. 

 

Maja Kołodziejczyk zabiera czytelnika w niesamowitą podróż przez lata osiemdziesiąte pełne muzyki, pierwszych doznań, miłości oraz wolności. Pozwala zagłębić się w świat młodości, odkrywania własnego ja i poznawania swoich najskrytszych pragnień. To także książka o przyjaźni i wzajemnej akceptacji. Powieść czytałam z ogromną przyjemnością i długo rozważałam przesłanie, które, wydaje mi się, odnalazłam w trakcie lektury – dla każdego znajdzie się miejsce na tym świecie, nawet najbardziej zranionej lub stłamszonej istoty. Musimy tylko pozwolić sobie na to, by je odkryć. Na pewno w mojej duszy pozostawiła po sobie  ślad, za co bardzo Autorce dziękuję. Gorąco polecam!

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial