Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Annabelle I Książę

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Annabelle I Książę | Autor: Evie Dunmore

Wybierz opinię:

Sandra Wiśniewska

   

Ostatnio w moje ręce wpadła fantastyczna lektura! “Annabelle i książę” autorstwa Evie Dunmore to romans historyczny, który z ręką na sercu mogę polecić każdej książkarze lubującej się w Anglii z okresu czasów wiktoriańskich. Jeśli uwielbiasz klimat Bridgertonów, kochasz czytać o skandalicznych mezaliansach i niestraszne Ci miejscami naprawdę pikantne sceny erotyczne, to jest to pozycja, którą pochłoniesz w jeden wieczór, ale zapamiętasz na długo!

 

Historia dzieje się w 1879 roku, gdy uboga córka duchownego, Annabelle, otrzymuje stypendium Narodowego Stowarzyszenia na rzecz Wyzwolenia Kobiet, dzięki któremu ma możliwość zostać jedną z pierwszych studentek na uniwersytecie w Oksfordzie. Chociaż Annabelle brak wysokiego urodzenia, a po śmierci ojca w domu swojego kuzyna pełniła funkcję ciężko pracującej służącej, mimo to jest kobietą młodą (chociaż w tamtych czasach była już uważana za starą pannę), diabelnie inteligentną, oczytaną i niezwykle elokwentną. W zamian za stypendium bohaterka zobowiązała się do wspierania feministycznego ruchu walczącego o prawa kobiet. Gdy jej pierwszym zadaniem okazuje się pozyskanie poparcia bogatych dżentelmenów względem działalności ich stowarzyszenia, Annabelle poznaje Sebastania Devereux, księcia Montgomery, jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Anglii. Tak rozpoczyna się ich pełen przeciwności i namiętności gorący związek. 

 

Autorce fantastycznie udało się połączyć romans z powieścią historyczną. Chociaż nie znajdziemy w książce niezwykle skomplikowanej fabuły, to Dunmore dość wiernie odzwierciedla rzeczywiste wydarzenia historyczne, szczególnie związane z ruchem sufrażystek. Dzięki temu możemy dowiedzieć się nieco więcej o sytuacji kobiet w tamtych czasach, początkach działania tego ruchu, a nawet podejścia do ich aktywności ówczesnej angielskiej królowej. 

 

Autorka świetnie oddała klimat tamtych czasów. Fani Austen na pewno będą usatysfakcjonowani tą powieścią, jeśli szukają czegoś podobnego do uniwersalnych dzieł jednej z najpopularniejszych angielskich pisarek wszech czasów. Podobnie osoby, które lubują się w netlixowym klimacie Bridgertonów, powinny sięgnąć po tę książkę. Bez dwóch zdań nie będą zawiedzeni!

 

W trakcie lektury zaskoczyło mnie, jak bardzo odważne sceny erotyczne możemy znaleźć w powieści. Były to jednak fragmenty wyrafinowane, napisane ze smakiem, ale dość mocne i obrazowe, które mogą podnieść puls niejednej czytelniczce! Z tego względu polecałabym tę powieść jedynie osobom pełnoletnim. Mogą pojawić się zarzuty, że dzieło Dunmore mocno trąci klimatem kiedyś bardzo popularnych harlequinów, które obecnie, wśród dużej części książkowej społeczności, mają dość niepochlebne opinie. Ja jednak uważam, że “Annabelle i książę” to mimo wszystko powieść naprawdę na wysokim poziomie, napisana w świetnym stylu i choć skupia się przede wszystkim na romansie głównych bohaterów, naprawdę nie rozczaruje nawet bardziej wymagających czytelników. To historia ciekawa, utrzymana w odpowiednim klimacie i napisana z wyczuciem i smakiem. 

 

Na koniec nie mogę nie wspomnieć o fantastycznych bohaterach, których udało się wykreować Autorce. To postacie dojrzałe, wielowymiarowe, a protagonistka, Annabelle,  naprawdę skradła moje serce swoją błyskotliwością i niepokorną naturą. Ich relacja elektryzuje, wciąga czytelnika w emocjonującą historię zakazanej miłości, która wręcz bucha namiętnością i niemal zwierzęcym przyciąganiem głównych postaci. Opis Sebastiana zamieszczony na okładce książki: “wyniosły książę, mężczyzna, który dowodzi, że ogień płonie najgoręcej skryty pod lodem”, po prostu perfekcyjnie oddaje charakter tego bohatera. Z wypiekami na twarzy czytałam o ich losach, ogromnie żałując, że przygoda z tą lekturą skończyła się tak szybko (przeczytałam ją w jeden dzień!).

 

Jestem niezwykle szczęśliwa, że Evie Dunmore stworzyła całą serię książek, a “Annabelle i książę” jest jej początkiem. Z ręką na sercu mogę polecić Wam tę fenomenalną pozycję i z niecierpliwością czekam na kolejne wydania z cyklu! Jak najszybciej zaopatrzcie się w swój egzemplarz!

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial