Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wszystko Przez Pannę Bridgerton

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wszystko Przez Pannę Bridgerton | Autor: Julia Quinn

Wybierz opinię:

Niegrzeczne literki

  Czy wdzieliście już ekranizację niesamowitej serii „Bridgertonów” na Netflixie? Jeśli jeszcze nie, to nie zwlekajcie! Już pierwszy trafi do Waszych serc i pozostawi po sobie ślad. Nim jednak to zrobicie, to przeczytajcie naszpikowaną humorem serię o tej, jakże sławnej już, rodzinie.

 

Piękne balowe suknie, usuwające niedoskonałości figury gorsety, wymyślne fryzury i eleganckie makijaże – to tyko część bonusów, jakie niesie ze sobą ta seria. Wkraczamy na salony, gdzie uzbrojeni w maski nonszalancji i szyku, będziemy musieli stawić czoła nowym przygodom kolejnego z członków rodziny „B”. Coś się jednak zmieni… Za nami już 11 części wspomnianej serii. Ta, którą przedstawiam tym razem, otwiera nową kolekcję, biorąc pod lupę rodzinę Rokesby. Płynne przejście pomiędzy cyklami zapewniło nam połączenie obu rodów przez Billie oraz… no właśnie! Każdy przypuszczał, że dziewczyna zwiąże się z którymś z młodszych synów sąsiadów, z którymi w dzieciństwie spędzała wiele czasu. Oczywiście to Panna B. – chodzące przeciwieństwo zasad.

 

Często mówi się, że od nienawiści do miłości jest zaledwie jeden krok. Bohaterowie udowadniają nam prawdziwość tego twierdzenia. Początkowa niechęć do siebie i felerny los to dwie strony medalu. Kiedy Billie i Georg zostają przypadkowo uwięzieni na dachu, coś zaczyna się zmieniać. Oczywiście nawet ta zmiana nie wykluczy zabawnych utarczek słownych, ale wprowadzi do powieści coś nowego – namiętność.

 

Książki Julii Quinn są specyficzne. Każdy czytelnik, który ma za sobą choć jedną jej lekturę, jest w stanie przewidzieć to, co się wydarzy w danym tomie. Nikogo jednak to nie zniechęca! Kolejną powtarzalną rzeczą jest przedstawianie głównych bohaterek jako odmiennych na tle innych kobiet z rodu. Co najśmieszniejsze – widzimy ten zabieg i w niego wierzymy! Już kilkukrotnie złapałam się na tym, że opisując daną powieś, używam słów: niepowtarzalna, inna niż wszystkie, wyjątkowa. Więc jak to jest z tymi Pannami Bridgerton? To proste! Autorka stworzyła same wyjątkowe powieści, dzięki czemu my, czytelnicy, nie musimy ograniczać swojej sympatii tylko do jednej z dam!

 

To, co podobało mi się najbardziej, to tempo ewoluowania relacji pomiędzy bohaterami. Nie było przesadnie szybkie, ani zbyt wolne, rozciągliwe. Kolejnym atutem zdecydowanie są sarkastyczne dialogi. Nie mam pojęcia, skąd autorka czerpie pomysły, ale zawsze bawią mnie do łez. Są inteligentne, delikatne, a zarazem dobitne i brutalnie szczere.

 

Główna bohaterka posiada swoją odmienność – nigdy nie lubiła wpisywać się w kanon mody, czy emanować swoją kobiecością. Odbiegała od swoich rówieśników, co widzieliśmy już dawno. Była spontaniczna, wybuchowa i nieprzewidywalna. Stanowiła niesłychany kontrast przy Georgu. Mężczyzna ten został wykreowany na aroganckiego gbura, nieznającego się na zabawie. Do wszystkie podchodził zbyt poważnie. Przeciwieństwa się przyciągają, a ta para zdecydowanie jest tego świetnym przykładem!

 

„Wszystko przez pannę Bridgerton” to doskonała pozycja na jesienne wieczory. Pozwoli czytelnikowi zrelaksować się podczas lektury i zabawi iskrami, jakie wystąpiły pomiędzy dwójką bohaterów.

 

Czy jesteście gotowi, aby przenieść się do dziewiętnastowiecznej Anglii, by móc towarzyszyć Pannie B. i Paniczowi R. w niesamowitej przygodzie? Nawet jeśli ie jesteście fanami romansów historycznych, to powinniście poznać tę serię. Mnie ona przekonała do poszerzenia pola sympatii literackiej. Nie wiem, czy miał na to wpływ plastyczny styl autorki, czy magia Bridgertonów. Wiem za to, że zaraziłam miłością do tej książki już kilka osób. Czy ty, czytelniku, dołączysz do naszego grona?

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial