Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Felix, Net I Nika Oraz Nadprogramowe Historie. Tom 11

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Felix, Net I Nika Oraz Nadprogramowe Historie. Tom 11 | Autor: Rafał Kosik

Wybierz opinię:

Monika

  Niezmiennie uwielbiana trójka bohaterów, Felix, Net i Nika, powraca w fascynujących "Nadprogramowych historiach". Rafał Kosik wciąga nas w świat nauki, przygody i humoru, tworząc zbiór opowiadań, który przyciąga zarówno młodszych, jak i dojrzalszych czytelników.

 

Dla tych, którzy znają już wcześniejsze tomy serii, "Nadprogramowe historie" to jak spotkanie ze starymi przyjaciółmi. Kosik wciąż trzyma się tego, co uczyniło poprzednie części tak popularnymi i kultowymi: zabawnego, choć często roztargnionego Felixa, błyskotliwego Neta oraz tajemniczej Niki. Bohaterowie ci zawsze mieli zdolność wpakowywania się w kłopoty, które innym wydają się niemożliwe. To właśnie ta zdumiewająca umiejętność czyni ich tak uroczo ludzkimi.

 

"Nadprogramowe historie" to fascynujący zbiór, który zgrabnie łączy naukę, przygodę i humor. Rafał Kosik kontynuuje opowieść o Felixie, Necie i Nice, trójce sympatycznych bohaterów, których przygody zdobyły serca czytelników. Autor, zgrabnie balansując między nauką a fantastyką, kreuje historie pełne zagadek i emocji. Jednak to nie tylko edukacja i ciekawostki naukowe nadają ton opowiadaniom. Humor, inteligentna gra z czytelnikiem i niespodziewane zwroty akcji sprawiają, że każde opowiadanie to prawdziwa uczta literacka. Postaci stworzone przez Kosika są wyraziście zarysowane, a ich przygody pełne życiowych problemów i niespodzianek. Dla tych, którzy dopiero wkraczają w świat Felixa, Neta i Niki, to doskonały sposób na rozpoczęcie tej literackiej przygody. Rafał Kosik niezmiennie utrzymuje wysoki poziom serii i dowodzi, że tworzenie literatury dla młodszych czytelników może być zarówno edukacyjne, jak i emocjonujące, bawiąc i ucząc jednocześnie.

 

W "Nadprogramowych historiach" autor kontynuuje swoją tradycję łączenia nauki z fantastyką. Bohaterowie podróżują w czasie, cofają się w przeszłość i błądzą w niekończącym się śnie. Kosik doskonale balansuje między realizmem a fikcją, tworząc opowiadania, które są zarówno edukacyjne, jak i pełne emocji. Bogate opisy i dbałość o szczegóły pozwalają czytelnikowi w pełni zanurzyć się w opowieściach. Kosik wprowadza także elementy grozy, co dodaje nieco ostrości fabule.

 

Jednak nie jest to jedynie lekcja nauki w formie opowiadań. "Nadprogramowe historie" pełne są również humoru, inteligentnej gry z czytelnikiem i niespodziewanych zwrotów akcji. Autor bawi się literackimi konwencjami, tworząc opowiadania, które nie pozwalają się nudzić. To, co wyróżnia te historie, to także wyraziście zarysowane postaci. Felix, Net i Nika to młodzi ludzie, z którymi łatwo można się utożsamiać. Ich przygody są pełne życiowych problemów i niespodzianek, co sprawia, że czytelnik może się w nich odnaleźć.

 

Choć "Nadprogramowe historie" są częścią większej serii, można je czytać niezależnie od wcześniejszych tomów. Rafał Kosik zadbał o to, by każde opowiadanie miało swój własny urok i stanowiło spójną całość. To książka, która przyciągnie zarówno młodszych czytelników, jak i tych, którzy podchodzą już bardziej dojrzale do literatury dla młodzieży.

 

Jestem pewna, że "Nadprogramowe historie" przyciągną zarówno nowych, jak i stałych czytelników serii. To inteligentna i emocjonująca literatura, która bawi, uczy i daje wiele do myślenia. Dla mnie osobiście, choć nie jestem już nastolatką, te opowiadania były prawdziwą ucztą intelektualną, która dostarczyła mi mnóstwo radości. Rafał Kosik utrzymuje wysoki poziom serii i niezmiennie zachwyca swoim talentem do tworzenia literatury dla młodszych czytelników, która przyciąga także tych starszych.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial