Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Igor. Grzech. Tom 2

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: A November
 • Cykl: Grzech
 • Gatunek: Thriller
 • Liczba Stron: 270
 • Rok Wydania: 2023
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788382903386
 • Wydawca: WasPos
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Igor. Grzech. Tom 2 | Autor: A November

Wybierz opinię:

Ambros

  Po pierwszym tomie Grzechu długo nie mogłam się otrząsnąć. Powieść mną wstrząsnęła, rozbiła na miazgę i wyssała ze mnie wszystkie moce. Nie mogłam sobie odpuścić kolejnego tomu o trudnym życiu młodych ludzi, którzy ponosili karę za zachowanie bliskich. Co nas spotka w Grzechu. Igor? Bądźcie ze mną, razem przeżywajmy dalszy ciąg tej historii …

 

Igor po ucieczce rozpoczyna życie na wolności. Stracił dziesięć pięknych lat ze swojego życia, ale teraz, żyjąc wolno, rozprawia się ze swoją przeszłością, jej demonami i ludźmi, którzy skrzywdzili całą rodzinę. Nie może się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Obce są mu nowinki techniczne, musi nadrobić zaległości i wpasować się w obecne realia. Otrzymuje opiekę i wsparcie od swojego „opiekuna”, tego, który miał na niego oko w niewoli. Piotr, wraz z synem policjantem, pomagają młodemu pomścić rodzinę, która została bestialsko zamordowana. Ale też dążą do ukrócenia procederów wykorzystywania seksualnego nieletnich, stręczycielstwa, handlu dziećmi i ich organami. Młody ma cel, który prowadzi go przez życie. Nie spocznie, dopóki źli ludzie nie poniosą odpowiedniej kary. Ukrywając się w klasztorze spotyka dziewczynę, którą los po raz kolejny postawił na jego drodze. Ich „przypadkowe” spotkania będą bardzo owocne i ukierunkują w pewnym zakresie jego dalsze postępowanie. Pojawia się przekonanie, że ta dziewczyna, to jego przyjaciółka z przeszłości, Majka. Jednak Igor nie dopuszcza do siebie tej myśli. Czy możliwe, że kilka lat pobytu w zamknięciu tak zmieniło dziewczynę? Wydaje się, że to nie jego Majka, ona jest inna, wyobcowana, niedostępna. Ale czy na pewno?

 

Depcząc po piętach swoim oprawcom, Igor z przyjaciółmi, którzy razem z nim przebywali w niewoli, dokonuje szokujących odkryć. Prokurator, szef służb, policjant – czy oni stali za tymi wszystkimi haniebnymi czynami? Czy to oni utrzymywali się z nierządu małoletnich? Jak mieli odwagę i czelność handlować kilkuletnimi dziećmi, a wieczorem wracać do swoich rodzin i udawać kochających tatusiów? Obrzydliwe i niewyobrażalne, za takie czyny kara powinna być tylko jedna …

 

Grzech. Igor to bolesna i trudna lektura o samotności, życiu po traumie, próbie rozrachunku z przeszłością i dążeniu do ukarania tych, którzy bohaterom zniszczyli życie. Autorka porusza bardzo istotne i ważne zagadnienia. Handel dziećmi, wykorzystywanie seksualne małoletnich, przemoc, uzależnienie od narkotyków, handel organami i organizowanie nielegalnych walk dzieci. Jak na jedną powieść jest tego dużo. Z procederami opisywanymi w powieści nie można się oswoić, nie dopuszcza się ich do myśli, one nigdy nie powinny mieć miejsca. To naszym zadaniem, dorosłych, jest bronić dzieci, które są czyste i niewinne. Nie możemy być obojętni na takie zachowania, nie możemy na nie przyzwalać. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na zło, szczególnie gdy dotyczy małoletnich. I nigdy nikomu nie pozwólmy na podniesienie ręki na dziecko.

 

Przedstawiona historia jest po części prawdziwa, niektóre wydarzenia miały miejsce naprawdę. I to jest bolesne i niewyobrażalne. Jak wiele niegodziwości ludzie są w stanie czynić dla korzyści majątkowych, widzimy, jak pieniądz rządzi ludźmi i żadne wartości moralne nie mają racji bytu. Nic nie jest w stanie ich zatrzymać. Ale wierzę, że ręka sprawiedliwości jest długa i sięgnie po tych, którzy czynią zło w różnej postaci.

 

Ostrzegam, że to nie jest opowieść dla każdego, nie każdy jest emocjonalnie w stanie sobie z nią poradzić. Brutalność przeraża i szokuje. Brak mi słów, aby opisać stopień degeneracji i wynaturzenia sprawców zła.

 

Autorka wiele miejsca poświęciła przeżyciom Igora, rozterkom tego młodego człowieka, jego zamiarom i zamysłom. Jesteśmy naocznymi świadkami jego wewnętrznej walki z demonami zła. Jak wiele ten młody człowiek jest w stanie znieść? Jest odważny i butny, i trudno jest go złamać. Ale pod koniec lektury na plan pierwszy wysuwa się Majka, odsłania swoje prawdziwe oblicze. Czy pozbierała się po tak ogromnych przeżyciach?

 

Grzech. Igor to mocna i dosadna powieść, z ciężkim i gęstym klimatem. Emocje są pobudzone, trudno się po tej historii pozbierać, ona jeszcze długo żyje w nas. Tych smutnych i bolesnych obrazów nie można zapomnieć, nie sposób wymazać ich z pamięci. Dlatego też polecam każdemu, aby był przezorny i miał szeroko otwarte oczy. I zawsze reagował na zło i krzywdzenie słabszych.

 

Twórczość autorki ma zapewnione miejsce w mojej domowej biblioteczce. Na kolejne tomy cyklu już zrobiłam miejsce …

 

Mistrzostwo w każdym aspekcie!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial