Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Szablą I Rapierem

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Szablą I Rapierem | Autor: Mariusz W Kliszewski

Wybierz opinię:

Klasykiemjestem

  "Szablą i rapierem" to niezwykle intrygująca powieść historyczna, która zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez XVII-wieczne Pomorze, pełne wielkich bitew, tajemniczych wydarzeń i niewyjaśnionego zaginionego skarbu. Autor, korzystając z historycznego tła, stworzył opowieść pełną przygód, zagadek i emocji, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

 

Akcja książki rozgrywa się w roku 1626, w czasach, gdy Prusy Królewskie stoją w obliczu katastrofalnego najeźdźcy szwedzkiego. W centrum wydarzeń znajduje się Konrad Machola, młody szlachcic, którego spokojne życie zostaje brutalnie zaburzone przez okrucieństwo najeźdźcy. Autor zgrabnie ukazuje dramatyczną sytuację Prus Królewskich, które borykają się z chaosem i zagrożeniem wynikającym z wojny.

 

Konrad Machola, główny bohater tej opowieści, to postać, która przykuwa uwagę swoją determinacją, odwagą i przywiązaniem do swoich przekonań. Jego przyjaźń z przeorem klasztoru kartuskiego i decyzja o pomocy zakonnikom w odnalezieniu tajemnej receptury eliksiru długowieczności stanowią serce fabuły. To misja, która ma zmienić życie młodego szlachcica i otworzyć przed nim nowe perspektywy.

 

Jednym z najmocniejszych aspektów powieści jest umiejętność autora w budowaniu napięcia i atmosfery. Czytelnik jest zmuszony śledzić losy bohaterów, przeżywając razem z nimi niebezpieczeństwa, tajemnice i niespodziewane zwroty akcji. W miarę jak Konrad rozpoczyna swoją wędrówkę w poszukiwaniu manuskryptu, czytelnik jest wciągany w wir niebezpiecznych wydarzeń, które prowadzą go do nieznanych mu dotąd miejsc.W powieści autor błyskotliwie przedstawia różnorodne postacie, zarówno przyjaciół, jak i wrogów Konrada. Każda z postaci jest dobrze wykreowana, z własnymi motywacjami, tajemnicami i charakterystycznymi cechami. Wszystko to sprawia, że fabuła jest bogata i pełna niespodzianek.

 

"Szablą i rapierem" to nie tylko pasjonująca opowieść o miłości, przygodach i dążeniu do celu, ale także doskonale ukazane społeczne i kulturowe realia epoki XVII wieku. Autor przeplatając wydarzenia głównej fabuły z elementami codziennego życia i zwyczajów tamtych czasów, rzuca czytelnika w sam środek historycznego kontekstu, co nadaje powieści dodatkowy urok i autentyczność.W powieści ukazane są ówczesne wartości społeczne, które często różnią się od tych obowiązujących w dzisiejszych czasach. Społeczeństwo tamtej epoki było wyraźnie podzielone na stany społeczne, co miało wpływ na zachowania i oczekiwania wobec jednostek. Bohaterowie, w tym Konrad Machola, muszą uwzględniać te kulturowe normy i oczekiwania, co prowadzi do wielu konfliktów i dylematów moralnych.

 

W książce znaleźć można także ważne wątki związane z miłością, lojalnością i dążeniem do osiągnięcia swoich celów. Wzruszający romans między Konradem a Luizą dodaje opowieści głębi emocjonalnej. Autor umiejętnie balansuje między elementami romantycznymi a realistycznymi, ukazując, że miłość nie zawsze jest łatwa i wymaga wysiłku, by przetrwać w trudnych warunkach. Wszelkie przeciwności i niebezpieczeństwa, z jakimi zmierza się Konrad, służą również jako próba dla jego miłości do Luizy. Ta relacja stanowi nie tylko źródło wzruszeń dla czytelnika, ale także ważny motyw przewodni, który nadaje głębi bohaterom i ich działaniom.

 

Podsumowując, "Szablą i rapierem" to przemyślana i emocjonująca powieść historyczna, która zachwyca wnikliwym przedstawieniem epoki, ujmującymi bohaterami i wartką akcją. Autor w niezwykle przekonujący sposób ukazuje losy młodego szlachcica, który staje się bohaterem swojego czasu w trudnych okolicznościach historycznych. To lektura, która zainteresuje zarówno miłośników historii, jak i miłośników przygód, tajemnic i romansów. "Szablą i rapierem" to książka, którą trudno odłożyć, a jej lektura pozostaje w pamięci na długo po ostatniej stronie.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial