Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Hermes. Historia Kultowego Domu Mody

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Hermes. Historia Kultowego Domu Mody | Autor: Karen Homer

Wybierz opinię:

Tulliana

Fascynujący przewodnik po historii luksusowej marki modowej

 

  Nie jestem jakąś szczególną wielbicielką branży modowej, ani też nie mogę uznać się za specjalistkę w tej dziedzinie, ale opis książki Karen Homer zainteresował mnie tak bardzo, że postanowiłam po nią sięgnąć. Moje spostrzeżenia? Jestem pod dużym wrażeniem niewielkiego, pięknie wydanego albumu pt. ,,HERMÈS. Historia kultowego domu mody” w okładce koloru pomarańczowego (typowego odcienia pudełek tej marki i wielu ich klasycznych torebek ze skóry). Karen Homer w intrygujący, a zarazem przekonujący sposób ukazuje nam historię marki kojarzonej z wiernością tradycji i luksusowymi produktami ze skóry. Autorka w sugestywny sposób wyjaśnia, jaka jest geneza loga HERMÈSA i jak ważną rolę w budowaniu autorytetu marki odegrało jeździectwo.

 

Recenzowana tutaj książeczka to niewielkich rozmiarów, lecz ekskluzywnie wydany album wzbogacony o wysmakowane zdjęcia produktów marki HERMÈS takich jak: torebki Birkin, jedwabne apaszki, skórzane paski i kurtki, spodnie, płaszcze damskie i męskie, na których zakup mogą wciąż pozwolić sobie tylko ludzie najbogatsi. Książka przypadnie do gustu każdemu, kto interesuje się modą i historią sztuki, jest zafascynowany historią narodzin światowych Brandów. Album Karen Homer pokazuje kulisy powstania znanej marki, wyjaśnia, dlaczego produkty HERMÈS do dziś są obiektem pożądania wielu kobiet z różnych zakątków świata.

 

Książka w nienachalny, wysublimowany sposób pokazuje dzieje powstania kultowego domu mody, przybliża nam losy dwóch braci, którzy potrafili swoją pasję zamienić w dochodowe przedsięwzięcie z branży modowej. Na kolejnych kartach książki ukazana została ciekawa historia małej rodzinnej firmy, która dzięki swojemu zaangażowaniu i trosce o każdy etap produkcji ewaluowała w imponujące imperium modowe. Kultowe produkty HERMÈS takie jak np. pomarańczowe skórzane torebki Birkin, na których wykonanie czeka się nawet sześć lat, to przykład akcesoriów luksusowych, bardzo kosztownych, ale też produkowanych ręcznie i wymagających osobistej kontroli wykwalifikowanych pracowników. Recenzowana tutaj albumowa książeczka Karen Homer podzielona jest na kilka rozdziałów, przedzielonych pomarańczowymi kartkami z ornamentami w kolorze czarnym, które przywodzą na myśl galanterię skórzaną marki HERMÈS. Album składa się z siedmiu rozdziałów (Wczesne lata, Nowe pokolenie, przemyślana ekspansja, Torby, Apaszki, Klientela marki – arystokraci i celebryci, Ewolucja mody) wstępu, indeksu oraz wykazu praw autorskich do zdjęć.

 

Książka Karen Homer przybliża nam nie tylko dzieje kultowej marki, wyjaśnia na czym polegał fenomen ich luksusowych produktów. Ten oryginalnie napisany i bogato ilustrowany album zabiera czytelnika do XIX- wiecznej pracowni rymarskiej, pokazuje Paryż z lat 60., wspomina kobiety do dziś uważane za ikony stylu które kochały markę HERMÈS – na czele z Grace Kelly, Jane Birkin, Victorią Beckham i Cardi B. Jaką symboliką skrywają w sobie torebki i akcesoria skórzane HERMÈS? Jakie motywy były charakterystyczne dla jedwabnych apaszek tej marki i jak wyglądała ich produkcja? Dlaczego celebryci tak usilnie pragną mieć ubrania i dodatki HERMÈS i wpisują się na długie listy oczekujących, by móc zakupić ich kultowe produkty? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziecie we wspomnianym tutaj albumie wydawnictwa Arkady z cyklu Historie kultowych domów mody.

 

Po przeczytaniu tej książki wydanej w formie albumu na nowo spojrzałam na historię marki HERMÈS i zdefiniowałam sobie pojęcie „marka luksusowa”, ,,rodzinna tradycja”. Szczerze zachęcam Was do sięgnięcia po niniejszą książkę. Poznacie tutaj wiele ciekawostek związanych z dziejami znanej marki modowej, odkryjecie tajemnice powodzenia ich ikonicznych toreb, akcesoriów skórzanych, wysmakowanych kolekcji ubrań nawiązujących do historii rymarstwa i stylu życia celebrytów rozkochanych w jeździe konnej.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial