Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Potwór Z Florencji

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Potwór Z Florencji | Autor: Mario SpeziDouglas Preston

Wybierz opinię:

atypowy

  "Potwór z Florencji: Śledztwo w sprawie seryjnego mordercy" to fascynujący i przerażający reportaż, który rzuca światło na jedną z najbardziej tajemniczych serii seryjnych morderstw we Włoszech. Ta wspólna praca Douglasa Prestona, znanego autora thrillerów, i włoskiego dziennikarza śledczego Mario Speziego, odkrywa zakulisowe kulisy mrocznych zdarzeń, które wstrząsnęły toskańską społecznością i pozostawiły policję i śledczych w zakłopotaniu.

 

Książka rozpoczyna się od wprowadzenia czytelnika w atmosferę napięcia, jakie ogarnęło Florencję w latach 70. i 80. XX wieku. W tej malowniczej, pełnej sztuki i historii miejscowości rozpętał się koszmar. Seria brutalnych morderstw młodych kobiet wstrząsnęła społeczeństwem i pozostawiła za sobą niewyjaśnioną tajemnicę. Preston i Spezi postanawiają odkryć, kim jest "Potwór z Florencji" i jakie motywy kierowały tym niebezpiecznym mordercą.

 

Jednym z głównych atutów tej książki jest niezwykłe połączenie dwóch autorów: Prestona i Speziego. Obaj łączą swoje różne perspektywy i umiejętności, aby podjąć się rozwiązania tej skomplikowanej zagadki kryminalnej. Spezi jest mieszkańcem Florencji i przede wszystkim to jego śledztwo. Jego zaangażowanie i wiedza na temat lokalnych realiów dodają narracji autentyczności i głębi.

 

Książka jest napisana w taki sposób, że czytelnik wciągany jest w sam proces badania sprawy. Autorzy nie tylko przedstawiają fakty związane z morderstwami, ale również opisują swoje własne doświadczenia, emocje i trudności, jakie napotykali na drodze do odkrycia tożsamości seryjnego mordercy. Czytelnik jest świadkiem ich frustracji, zaskoczenia i zrozumienia, że prawda jest bardziej złożona, niż można się spodziewać.

 

Jednym z tematów przewodnich książki jest analiza śledztwa prowadzonego przez włoską policję i prokuraturę. Autorzy odsłaniają wiele błędów i niepowodzeń, które miały miejsce w toku dochodzenia. Wielokrotne fałszywe tropienie i fałszywe zatrzymania prowadzą do utraty czasu i szansy na schwytanie mordercy. Preston i Spezi sugerują, że nie tylko zawiłe śledztwo było przeszkodą, ale także narodowy klimat i polityka wpłynęły na brak sukcesu w rozwiązaniu tej sprawy.

 

"Potwór z Florencji" to jednak nie tylko przerażający opis serii morderstw i trudności w ich rozwiązaniu. Książka dotyka również psychologii przestępcy. Autorzy analizują, jakie motywy kierowały "Potworem z Florencji" i dlaczego jego tożsamość była tak trudna do ujawnienia. Zadają pytania o naturę zła i granice, do jakich jest ono zdolne sięgnąć.

 

Jednym z niestety mniej satysfakcjonujących aspektów książki jest brak pełnego zakończenia historii. Choć Preston i Spezi odkrywają wiele informacji na temat mordercy i jego potencjalnych tożsamości, "Potwór z Florencji" pozostaje na wolności. W rzeczywistości, książka kończy się na pewnym etapie, pozostawiając wiele pytań bez odpowiedzi. To może być źródłem frustracji dla niektórych czytelników, którzy spodziewają się zakończenia w stylu klasycznych kryminałów.

 

Zdecydowanie polecam książkę wszystkim fanom kryminałów. To reportaż, ale przypadnie on do gustu wszystkim, którzy nie tylko nie boją się czytać o zbrodniach, ale wręcz znajdują w tym coś co nazwali by rozrywką. Wydawnictwo Czarne po raz kolejny proponuje nam bardzo dobry tytuł, ale to nie powinno nikogo już dziwić. Seria reporterska jest swoistym znakiem jakości, który zapewnia nas, że niemalże w ciemno możemy sięgać po kolejne tytuły.

 

Must read dla każdego fana gałęzi określanej jako true crime. Niemniej jednak zaznaczam, że zakończenie może dla niektórych czytelników (tych, którzy poszukują pełnego rozwiązania tej zagadki) lekko rozczarowujące.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial