Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Miłość Dzień Po Dniu

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Miłość Dzień Po Dniu | Autor: Emilia Kulpa Nowak

Wybierz opinię:

Julia Panicz

  Miłość to z pewnością jedno z najpiękniejszych uczuć, jakim może obdarzyć się dwoje ludzi. Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze jest ono najłatwiejsze. Niejednokrotnie ciężko nam się przyznać, co czujemy do drugiej osoby. A kiedy w końcu się przemożemy, nadchodzi kolejny trudny krok. Utrzymanie zdrowej i spójnej relacji bywa problematyczne, niezależnie od tego jak silne uczucie łączy partnerów. Od czego to zależy? Z czego to wynika? Na te pytania z pewnością szuka odpowiedzi niejeden zakochany. Z pewnością myślą też o tym wszyscy ci, połączeni już w pary, którzy zmagają się z problemami takimi jak brak komunikacji, kłótnie czy zła atmosfera.

 

Z pomocą przychodzi Emilia Kulpa-Nowak, która jest coachem i certyfikowaną trenerką NVC, specjalizującą się w budowaniu świadomych relacji. Jej książka, wydana w 2022 roku nakładem wydawnicta Virgo pt. „Miłość. Dzień po dniu. Jak tworzyć udane związki dzięki komunikacji, świadomości i NVC” nie tylko pomoże poprawić komunikację między partnerami, ale pomoże też w zrozumieniu drugiej połówki.

 

Warto jednak zacząć od wyjaśnienia pewnej kwestii – czym jest to tajemnicze NVC? Tego oczywiście dowiecie się także z książki, ale zdradzę wam co nieco. Ten tajemniczy skrót oznacza Nonviolentcommunication (ang. Porozumienie bez przemocy), co powinno już w miarę rozjaśnić sytuację. Ale tłumacząc dalej, zakłada on budowanie relacji opartych na dobrej komunikacji, szacunku i wzajemnym zrozumieniu. To właśnie na tych technikach skupia się Kulpa-Nowak.

 

Przechodząc już do samej książki, to autorka na starcie tłumaczy czytelnikom pewne kwestie: zależności, współzależności, niezależności, wolności oraz miłości osób w związkach. Choć może się to wydawać niepotrzebne, to uwierzcie mi, że rozjaśnia wiele. W dalszych rozdziałach porusza też inne istotne tematy, które wpływają na to, jak wyglądają nasze relacje. Wylicza także rzeczy, które działają negatywnie i utrudniają budowanie trwałych związków – schematy i doświadczenia z przeszłości.

 

Muszę przyznać, że jest to naprawdę świetna pozycja, którą porównałabym do plastra kojącego na rany. Zaletą „Miłość. Dzień po dniu” z pewnością jest prosty i przyjazny język, który pozwala z łatwością zrozumieć treść, jaką autorka chce przekazać czytelnikom. Kulpa-Nowak w prosty sposób przekazuje nie tylko wiedzę teoretyczną na temat budowania relacji i prowadzenia czystszej komunikacji, ale i wiedzę praktyczną. Na końcu rozdziałów znaleźć możemy ćwiczenia, które jeszcze bardziej pomogą nam zbudować relacje oparte na uważności. Autorka umieściła je na szarym tle, aby łatwiej było je wyróżnić w książce, co też działa na plus. Znalazło się też miejsce na notatki, z czym często się spotykam w takich pozycjach o rozwoju osobistego, ale zawsze uznaję to za zaletę.

 

To, co mnie najbardziej przyciągnęło moją uwagę podczas lektury to liczne ciekawostki, które podaje autorka. Rozprawia się też sprawnie z niektórymi, popularnymi mitami. Cieszy mnie również, że Emilia Kulpa-Nowak odwołuje się w tekście zarówno do własnych zawodowych doświadczeń, jak i koleżanek i kolegów po fachu.

 

Warto jednak zaznaczyć, że technika opisana przez Emilię Kulpę-Nowak nie musi odnosić się tylko do relacji miłosnych, a przynajmniej ja to tak odczytałam. Wiele z elementów, które przedstawia w swojej książce, możemy ustosunkować także do innych relacji w naszym życiu. Dlatego tym bardziej uważam, że ta pozycja może zainteresować każdego, kto chciałby wprowadzić do swojego życia związki i znajomości oparte na bliskości, zaufaniu, szacunku i miłości.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial