Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Jeszcze Jeden Raz

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jeszcze Jeden Raz | Autor: Karolina Janetta

Wybierz opinię:

Agnieszka Fox

  Nina Miller – główna bohaterka romansu to kobieta młoda, jeszcze przed trzydziestką a już niezadowolona ze swojej sytuacji, życia, związku. Okładka książki z postacią prowokuje do wyobrażenia sobie właśnie takiej Niny. Pięknej, nieco tajemniczej i niewinnej, ale też lekko zadziornej. Mimo pełnego spełnienia w życiu zawodowym i miłości ze strony kochającego męża, główna bohaterka zaczyna odczuwać pewną pustkę w swoim życiu. Po latach poświęcania się karierze zawodowej i budowaniu szczęśliwego małżeństwa, zaczyna zastanawiać się nad własną wartością i sensem istnienia. Czuje, że utknęła w rutynie, która choć stabilna, przestała jej dostarczać satysfakcji i radości.

 

W życiu bohaterki pojawia się moment, w którym zaczyna odczuwać pewien dyskomfort i niepokój. W pogoni za szczęściem i ucieczką od rutyny, przypadkowo wdaje się w romans z tajemniczym Emilem. Na początku wydaje się to być czymś ekscytującym i pełnym emocji, ale szybko zaczyna zdawać sobie sprawę, że to, co zaczęło się jako przygoda, przeradza się w pułapkę. Emil okazuje się być nieodpowiednią osobą, która nie szanuje granic i prywatności bohaterki. Staje się obsesyjny, dzwoniąc do niej bez przerwy, nie pozwalając jej odetchnąć i czując się prześladowaną. Równocześnie sytuacja w pracy staje się nie do zniesienia. Jej szef, wykorzystując jej sytuację osobistą, zaczyna stosować wobec niej mobbing. Codziennie odczuwa presję i niewłaściwe zachowanie ze strony współpracowników. W miejscu, które kiedyś było dla niej miejscem spełnienia i sukcesu, teraz czuje się zagrożona i niechciana.

 

W tej sytuacji bohaterka musi zmierzyć się z trudnymi wyborami. Musi zdecydować, czy zaryzykuje i zakończy niezdrowy związek z Emilem, narażając się na jego ewentualną złość i gniew. Musi też zebrać odwagę, by stawić czoła mobbingowi w pracy. Sięga po pomoc w poradni psychologicznej u specjalisty – doświadczonego terapeuty. Pierwsza wizyta wydaje się być początkiem nowej nadziei, szansą na pokonanie swoich wewnętrznych demonów i odnalezienie spokoju.

 

Jednak podczas sesji terapeutycznej między bohaterką a terapeutą rodzi się szczególna więź, która wkrótce przeradza się w coś więcej niż profesjonalny związek terapeuty i pacjenta. To zbliżenie staje się przystanią od rzeczywistości, miejscem, gdzie bohaterka może na chwilę zapomnieć o swoich problemach. Jednocześnie, ta sytuacja staje się dla niej także źródłem nowych dylematów. Czy to, co się dzieje, jest prawdziwą miłością czy tylko ucieczką od problemów? Czy ta niecodzienna więź może być prawdziwie terapeutyczna, czy wręcz przeciwnie – prowadzić do większych komplikacji emocjonalnych?

 

W miarę jak relacja między bohaterką a terapeutą się rozwija, zaczynają się pojawiać pytania dotyczące granic, etyki i zdrowego podejścia do terapii. Bohaterka musi zmierzyć się nie tylko z własnymi problemami, ale także z moralnymi dylematami wynikającymi z ich związku. Czy to, co odkrywa z terapeutą, jest prawdziwym lekarstwem na jej problemy, czy może jedynie chwilowym uniesieniem, które ostatecznie przyniesie więcej cierpienia?

 

Nina, mimo że zdaje sobie sprawę z ryzyka i nieprawidłowości związanego z kontynuowaniem romansu z Emilem, nie jest w stanie oderwać się od tego przyciągającego ją uczucia. Odkrywa w nim coś, czego przez lata nie doświadczyła ze swoim mężem.

 

Ta historia staje się studium ludzkiej natury, ukazując, jak czasami możemy być uwikłani w sytuacje, które wydają się być poza naszą kontrolą. Nina poddaje się swoim emocjom, pomimo że zdaje sobie sprawę z ich toksyczności i konsekwencji. To opowieść o ludzkich słabościach, pokusach i walce o prawdziwe szczęście, która prowadzi do bolesnych decyzji i odkrycia prawdy o sobie samej.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial