Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zemsta I Inne Mroczne Historie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zemsta I Inne Mroczne Historie | Autor: Michał Larek

Wybierz opinię:

MagBooky

  Choć "Zemsta i inne mroczne historie" Michała Larka to drugi tom z serii Zabójcze Opowieści, śmiało możecie po niego sięgać nawet, jeśli nie przeczytaliście tomu pierwszego, gdyż opowiadania, które składają się na ten zbiór, a jest ich w tym tomie trzy, stanowią w zasadzie własną, spójną całość. Ich wspólnym mianownikiem są postacie śledczych, którzy tropić będą zbrodnie ujęte na kartach książki, miejsce ich popełnienia – czyli Poznań i jego okolice, oraz fakt, że jak to u Michała Larka bywa, serwują one czytelnikom niezwykłą podróż w mroczny świat kryminalnych tajemnic i makabrycznych wydarzeń inspirowanych prawdziwymi przypadkami, tu osadzonych w czasach śledczego PRLu.

 

Już od pierwszych stron Autor wciąga czytelnika w ponure historie zbrodni, ukazując różne aspekty ludzkiej natury, jednocześnie zgłębiając motywy działania ich sprawców i skupiając się na psychologii działania sprawców. Tych, którzy wątpią, że zbiór składający się zaledwie z trzech historii może nie usatysfakcjonować czytelnika, zapewniam, że z pewnością tak nie jest. Każde bowiem z opowiadań zawiera wyjątkową opowieść, o spektakularnej treści.

 

Pierwsza z historii, dotycząca makabrycznego znaleziska w lesie, wplątuje czytelnika w gęstą sieć intryg i tajemnic. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, do kogo należy odkopana w lesie,ręka stanowić będzie jedynie czubek góry lodowej do poznania, co kryje się za przyczynami poćwiartowania damskiego ciała, a dalej płytkiego jego ukrycia. Autor sprawnie budował będzie napięcie i atmosferę grozy, pozwalając czytelnikowi odkrywać kolejne szczegóły tej zagadki. Śledztwo stanie się zatem nie tylko próbą rozwiązania zbrodni, ale także zgłębieniem mrocznych obszarów ludzkiej psychiki.

 

Kolejne opowiadanie koncentrowało się będzie na równie makabrycznym odkryciu. Tym razem jednak ofiara – młoda kobieta, a raczej jej zwłoki odkryte zostają w jej własnym domu, za to miejsce zdarzenia sugeruje, że popełnienie tej zbrodni związane było z silnymi emocjami po stronie jego sprawcy. Również i tym przypadku Autor podąża śladem śledczych, eksplorując nie tylko same fakty zbrodni, ale również wprowadzając czytelnika w poszukiwanie modus operandi jej sprawcy. Opowieść ta ukazuje, że zbrodnia może kryć się w najmniej oczekiwanych miejscach i w najbliższym otoczeniu, co czyni ją jeszcze bardziej przerażającą. To opowiadanie skupia się na emocjach, jakie towarzyszą rozwiązywaniu zbrodni, a także na dylematach moralnych, przed którymi staje zespół śledczy. Jest to z pewnością opowiadanie, które daje do myślenia i prowokuje do refleksji nad naturą zła i sprawiedliwości.

 

Trzecie opowiadanie, które opisuje krwawą rzeźnię na miejscu zamordowania pewnego mężczyzny, to prawdziwy rollercoaster emocji. Autor wplątuje czytelnika w labirynt fałszywych tropów i zaskakujących zwrotów akcji. To opowiadanie ukazuje, że czasem prawda jest bardziej przerażająca niż fikcja, a rzeczywistość potrafi być nieubłagana w swojej okrutności.

 

Wszystkie trzy opowiadania, choć różnią się tematyką i charakterem zbrodni, łączy doskonałe zrozumienie psychologii postaci i starannie wykreowane napięcie. Michał Larek pokazuje, że nie tylko same fakty zbrodni są istotne, ale również to, co dzieje się w głowach ludzi zaangażowanych w śledztwo. "Zemsta i inne mroczne historie" to zbiór, który nie tylko wciąga czytelnika w mroczny świat kryminalnych tajemnic, ale także stawia pytania o naturę ludzką i granice moralności. Jedno jest pewne – ta książka pozostawi czytelnika z przyspieszonym pulsem i głębokimi refleksjami nad naturą ludzką.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial