Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Moc Ciszy | Autor: Jill Chang

Wybierz opinię:

Helluo_Liborum

 Siła introwertyzmu.

 

 Wydaje się że świat należy do ekstrawertyków. Pewni siebie, zdecydowani, otwarci i towarzyscy, z odwagą idą po swoje i nie boją się brać życia pełnymi garściami. To urodzeni liderzy. W porównaniu z nimi nieśmiali, cisi i niepozorni introwertycy zdają się być bez szans na przebicie się w życiu zawodowym. W dzisiejszym świecie, w którym liczy się przebojowość i śmiałość, bycie skrytym i cichym nie popłaca. Jill Chang udowadnia jednak, że może być zupełnie inaczej, a w introwertykach drzemie siła, którą trzeba wykorzystać.

 

Autorka to kobieta sukcesu, mogąca pochwalić się dużym dorobkiem zawodowym. Pracowała w wielu zawodach w branży sportowej, dla rządu stanowego USA a obecnie, jako manager w międzynarodowej organizacji, zarządza zespołami z ponad dwudziestu krajów. Przy tym jest introwertykiem. Bazując na własnych doświadczeniach dzieli się z czytelnikami poradami i sposobami na to, by nie tylko poradzić sobie w środowisku pracy, ale także piąć się po szczeblach kariery.

 

Dużą część książki stanowią anegdoty i wspomnienia autorki z jej życia zawodowego. To właśnie fakt, że „Moc ciszy” obrazują liczne przykłady z życia autorki, a ona sama nieustannie powołuje się na własne doświadczenia sprawia, że książka jest tak autentyczna. Jill Chang wydaje się być odpowiednią osobą do dawania innym porad na temat tego, jak odnaleźć się w świecie będąc introwertykiem.

 

Z poradnika możemy dowiedzieć się, jak przygotować się do nowej pracy, przełamać lody i nawiązywać kontakty. Autorka dzieli się sposobami na to, jak rozwiązywać konflikty, jak się komunikować, czy radzić sobie w stresujących sytuacjach, takich jak rozmowy telefoniczne, wideokonferencje, wysępienia publicznie czy spotkania biznesowe i imprezy służbowe. Jill Chang skupia się również na przedstawianiu cech, które stanowią o sile introwertyków i są niezwykle cenne podczas pracy. Osobny rozdział został poświęcony bardzo ważnemu aspektowi, jakim jest praca introwertyków z ekstrawertykami, w którym znalazły się porady zarówno dla tych pierwszych, jak i drugich.

 

W społeczeństwie, tak jak istnieje określony typ piękna, istnieje też typ osobowości, uznawany przez ogół za „normalny”. W dzisiejszym świecie normalne jest bycie głośnym, ekspresyjnym energicznym. Ktoś, kto nie zachowuje się w ten sposób jest uznawany za gorszego. Z tego względu

 

introwertycy od dziecka są zachęcani, a wręcz zmuszani, do tego, by zachowywać się wbrew swojej naturze. Ich przebojowi, uśmiechnięci i potrafiący nawiązać rozmowę koledzy są bardziej lubiani, podczas gdy oni sami, zamknięci w sobie i małomówni są odbierani jako niegrzeczni i źle wychowani. Często rodzice zachęcają więc dziecko, do większej śmiałości, bo obawiają się, że ich nieśmiała pociecha nie poradzi sobie w życiu. Niektórzy próbują więc udawać kogoś, kim nie są. Książka Jill Chang to przede wszystkim ogromna ulga dla tych introwertyków, którzy kiedykolwiek poczuli się gorsi przez swoją osobowość. To również duża dawka wiedzy, pozwalającej na rozwiązanie problemów, które być może jeszcze nas nie dotknęły, ale wkrótce mogą się pojawić.

 

Książka Jill Chang jest nie tylko poradnikiem dla introwertyków. Będzie ona doskonałą lekturą również dla osób, które z nimi współpracują, przede wszystkim managerów. Pozwala odkryć potencjał tkwiący w osobach o introwertycznej osobowości oraz dostosować środowisko pracy w taki sposób, aby ich możliwości zostały w pełni wykorzystane. Przede wszystkim jednak przekonuje, że introwertyzm, nie jest wadą, choć nierzadko ma się wrażenie, że w taki sposób jest postrzegany, a introwertycy mogą być nie tylko świetnymi pracownikami, ale także skutecznymi liderami.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial