Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Od Modlitwy Do Wiary

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Od Modlitwy Do Wiary | Autor: Witold Pająk

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

  "Od modlitwy do wiary" to tomik poezji napisany przez Witolda Pająka. Znajdziemy w nim trzydzieści wierszy oraz jedno opowiadanie. Całość została zebrana w 84 stronnicową książkę, która została wydana nakładem wydawnictwa Gajus. Patronatem medialnym książkę objął portal Sztukater. Jest to trzeci tytuł autora i jednocześnie kontynuacja wędrówki w stronę Boga. Jak podkreśla autor, wszystkie trzy książki są zupełnie różne, a jednocześnie stanowią myślową jedność i kolejny krok w dochodzeniu do wiary.

 

Poezja jest bardzo specyficznym rodzajem literatury. Jej czytanie wymaga pewnej delikatności i wrażliwości. Nie każdy jest w stanie zrozumieć przesłanie płynące z wierszy. Poezję czyta się zupełnie inaczej niż standardową książkę, wolniej, dogłębniej, z refleksją. Z tego też względu osobiście rzadko sięgam po wiersze i jeśli już to robię za każdym razem mam obawy czy będę w stanie odebrać je poprawnie, czy zrozumiem to, co autor miał na myśli. Wiersze pana Witolda Pająka są jeszcze bardziej specyficzne gdyż ich tematem jest wiara i Bóg. Są one swego rodzaju modlitwą płynącą z głębi serca poety. Pełne są refleksji i pytań stawianych sobie samemu. Jednocześnie płynie z nich głęboka ufność w istnienie Boga, miłość do niego oraz pokora przed jego majestatem. Bohaterami wielu wierszy są też zwykli ludzie, którzy niosą swój ziemski krzyż. Wiersze te kierowane są do specyficznej grupy odbiorców- do osób wierzących, ale także szukających swojej wiary. Zachęcają one do refleksji, przemyśleń, zatopienia się w modlitwie i relacji z Bogiem.

 

W książce oprócz wierszy znajdziemy również opowiadanie. Jest to historia człowieka, który dzieli się swoją życiową drogą. Opowiada o swoim dzieciństwie, latach młodzieńczych i dorosłości. O studiach, pracy oraz odkrywaniu Boga i tworzeniu z nim relacji. Bohater opowiadania szuka swojego miejsca na Ziemi i odnajduje je w zakonie, do którego wstępuje po odkryciu swojego powołania. Z całej opowieści bije ogromny spokój oraz zaufanie do Boga. Jest to historia powołania, które kiełkuje powoli, stopniowo dając o sobie znać młodemu człowiekowi. Domyślam się, że jest to prawdziwa opowieść o drodze autora książki, choć tak naprawdę nie ma o tym wzmianki ani w opowiadaniu, ani w notce na okładce. Myślę jednak, że tak osobiste opowiadanie nie może być fikcją, zbyt duża bije z niego autentyczność.

 

"Od modlitwy do wiary" to krótka, broszurowa książka przeznaczona dla osób wierzących lub poszukujących. Utwory tutaj zamieszczone to teksty refleksyjne i głęboko religijne. By odebrać je prawidłowo myślę, że trzeba samemu być osobą wierzącą i wrażliwą na wiarę. Wiersze Witolda Pająka można traktować jako modlitwę oraz inspirację do rozmowy z Bogiem oraz poszukiwania odpowiedzi na różne pytania natury teologicznej. Utwory te są dość proste, bez zawiłych metafor. Czuć w nich głęboką wiarę, zaufanie i miłość do Boga. Nie trzeba być wielkim znawcą poezji, by odnaleźć się w ich wersach i zrozumieć sens płynący z zapisanych słów. Dla mnie czytanie tych wierszy było ciekawym doświadczeniem i chwilą na oderwanie się od codzienności. Zanurzając się w poezji pana Witolda możemy choć na chwilę zwolnić i zastanowić się nad swoją wiarą. Polecam ten tomik poezji wszystkim osobom, które czerpią przyjemność z czytania utworów religijnych i wszystkim tym, którzy chcą modlić się przez poezję.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial