Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Detektywi Z Podstawówki. Tajemnica Woźnej Drucik

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Detektywi Z Podstawówki. Tajemnica Woźnej Drucik | Autor: Alicja Sinicka

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

  Kiedy byłam dzieckiem bardzo lubiłam sięgać po książki detektywistyczne i widzę, że moi synowie mają podobne upodobania. Chętnie więc wyszukuję dla nich tytuły o młodocianych detektywach, którzy rozwiązują jakieś tajemnicze zagadki ze swojej okolicy. Na szczęście tego typu książek na polskim rynku wydawniczym jest dla dzieci bardzo dużo. Jednym z tytułów, po który warto sięgnąć jest książka Alicji Sinickiej "Detektywi z podstawówki. Tajemnica woźnej Drucik". Tytuł ten ukazał się nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska. Dedykowany jest dzieciom w wieku szkolnym ( w mojej opinii idealny przedział wiekowy to 7-12 lat), ale gwarantuję, że jeśli skusicie się na wspólne czytanie z dziećmi, to również będziecie dobrze bawić się przy tej książce.

 

Główni bohaterowie opowiadania to Kasia, Karol i Wojtek, uczniowie trzeciej klasy, którzy poza murami szkoły należą do założonego przez siebie biura detektywistycznego KASZ i HEN. Przed nimi kolejna tajemnicza zagadka do rozwiązania. Zacznijmy jednak po kolei. W szkole naszych bohaterów zbliża się ważne wydarzenie. Sławny piłkarz Radosław Mieczyk organizuje turniej piłkarski, w którym główną nagrodą jest złoty puchar ofiarowany przez piłkarza. Dzieciaki są bardzo podekscytowane i zdeterminowane by wygrać (nawet ci którzy od piłki nożnej wolą judo). Jednak już w czasie przygotowań do turnieju w szkole zaczynają dziać się dziwne rzeczy, na przykład pewnego dnia giną piłki. Podejrzane jest również zachowanie nowej woźnej Janiny Drucik. Kobieta wydaje się uczniom bardzo dziwna, często obserwuje treningi, przychodzi na mecze i nuci podejrzane piosenki. Tajemniczości dodaje jej fakt, że dawniej była strażniczką więzienną, co oczywiście rozpala wyobraźnię uczniów. Kulminacyjnym momentem jest mecz o puchar. Kiedy zwycięska drużyna ma odebrać swoją nagrodę okazuje się, że puchar zniknął. Detektywi Kasia, Karol i Wojtek postanawiają rozwiązać zagadkę i znaleźć osobę, która pokusiła się o kradzież nagrody. Ich główną podejrzaną jest nowa woźna, ale czy dowody są wystarczające by oskarżyć Janinę Drucik? Detektywi z podstawówki zrobią wszystko by doprowadzić sprawę do końca i odzyskać puchar.

 

"Detektywi z podstawówki. Tajemnica woźnej Drucik" to książka, która bez wątpienia wciągnie młodych czytelników. Akcja rozgrywająca się w szkolnej scenerii, zagadka do rozwiązania, postać tajemniczej woźnej- to wszystko sprawia, że książka rozpala wyobraźnię i trzyma w napięciu. Mnóstwo wydarzeń i nieoczekiwane zwroty akcji przyczyniają się do tego, że książkę czyta się jednym tchem. Opowiadanie to spodoba się nie tylko miłośnikom zagadek detektywistycznych, ale także dzieciom, które są fanami piłki nożnej. Wszak tutaj mecz i przygotowania do niego to główny temat całej historii, zaś turniej i zaginięcie pucharu to wydarzenia, które są początkiem detektywistycznej przygody.

 

Książka podzielona jest na kilkanaście rozdziałów, co usprawnia czytanie. Duża czcionka sprawia, że jest to tytuł, który można zaproponować dzieciom zaczynającym przygodę z dłuższymi tekstami. Oczywiście nie bez znaczenia jest również lekki język, duża dawka humoru oraz spora ilość dialogów. Kolorowe ilustracje są tutaj dodatkowym atutem.

 

Książka jest wciągająca, zabawna i zaskakująca. Sympatyczni bohaterowie i ciekawa tematyka sprawiają, że jest to tytuł, po który warto sięgnąć. Polecam wszystkim miłośnikom książek o młodych detektywach, którzy rozwiązują interesujące zagadki. To książka, która sprawdzi się dla dzieci, które czytają już samodzielnie bez żadnych problemów, jak i dla tych, które dopiero zaczynają sięgać po dłuższe historie.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial