Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zemsta. Meghan, Harry I Wojna Windsorów

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 23 votes
Akcja: 100% - 28 votes
Wątki: 100% - 17 votes
Postacie: 100% - 20 votes
Styl: 100% - 19 votes
Klimat: 100% - 34 votes
Okładka: 100% - 23 votes
Polecam: 100% - 20 votes

Polecam:


Podziel się!

Zemsta. Meghan, Harry I Wojna Windsorów | Autor: Tom Bower

Wybierz opinię:

Joanna Kidawa

  Dzisiaj zapraszam Cię do świata brytyjskiej monarchii. Czy wiesz, kim jest Meghan Markle, żona Harry-ego? To amerykańska aktorka, zresztą niezbyt popularna, która przebojem wdarła się do rodziny królewskiej rozkochując w sobie księcia. Jak zdołała to zrobić? Czy ślub rozpocznie nową erę wśród Windsorów?

 

O AUTORZE SŁÓW KILKA

Zanim zanurzymy się w świat korony brytyjskiej, pozwól, że Ci przedstawię autora książki „Zemsta. Meghan, Harry i wojna Windsorów”. Tom Bower jest dziennikarzem śledczym, znanym z biografii sławnych osób, takich jak Mohamed Al-Fayed, Gordon Brown czy też Robert Maxwell. Poza książką stanowiącą obszerny reportaż o rodzinie królewskiej jest autorem książki o korupcji w brytyjskim futbolu zatytułowanej „Formuła 1 to ja. Bernie Ecclestone”, za którą został nagrodzony w 2003 roku.

 

Po rozprawieniu się z korupcją w futbolu, Tom Bower zajął się rodziną królewską, a konkretnie Meghan Markle. Prowadził skrupulatne badania rozmawiając z wieloma osobami z otoczenia dziewczyny. Niektóre z tych osób publicznie zabierają głos po raz pierwszy w historii. Autor poszukuje prawdy dotyczącej tej znanej na całym świecie rodziny. Odkrywa niezwykłą historię o miłości, zdradzie, sekretach oraz zemście.

 

KIM JEST MEGHAN?

Kluczową postacią w książce Toma Bowera jest Meghan Markle – obecnie żona brytyjskiego księcia Harry-ego.

 

Dziewczyna pochodzi z amerykańskiej mieszanej rodziny. Jej ojciec – Thomas poślubił czarnoskórą kobietę. Mężczyzna z pierwszego małżeństwa ma dwoje dzieci – syna i córkę. Niestety i to małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Po rozwodzie rodziców Meghan przez około 10 lat mieszkała z tatą, który pracował dla amerykańskiej telewizji jako operator światła. W ten oto sposób, już jako kilkuletnie dziecko, córka towarzyszyła ojcu na planie różnych produkcji telewizyjnych marząc o aktorskiej karierze.

 

Po zakończeniu szkoły piękna Meghan próbuje swoich sił, by zrealizować dziecięce marzenie. Wplątuje się w szereg związków miłosnych, a nawet wychodzi za mąż i się rozwodzi. Jednak jedynym jej sukcesem jest drugoplanowa rola w serialu „W garniturach”…

 

Autor książki „Zemsta. Meghan, Harry i wojna Windsorów” rozmawia z wieloma przyjaciółmi dziewczyny. Ukazuje się niezbyt korzystny obraz. Otóż Meghan jest niezwykle wyrachowana. By zdobyć popularność postanawia zadbać o swój wizerunek globalnej aktywistki występując na konferencjach ONZ na rzecz równości płci i wzmocnienia pozycji kobiet. Nawiązuje znajomości i przyjaźnie jedynie w konkretnych celach. Gdy już osoby z jej otoczenia przestają być potrzebne, bez mrugnięcia okiem zrywa kolejne znajomości pozostawiając rozżalonych byłych przyjaciół.

 

Pewnego dnia poznaje księcia Harry-ego. Pragnie być księżniczką. Przyzwyczajona do osiągania swoich celów Meghan staje na ślubnym kobiercu spełniając swoje marzenie o poślubieniu księcia. Zostaje księżną Sussex.

 

Jako świeżo upieczona księżna kobieta wywołuje sporo kontrowersji. Pomimo początkowego zachwytu, dwór królewski dość szybko zmienił zdanie o dziewczynie. Jak wiadomo doszło do tego, że Harry z małżonką zostali wycofani z rodziny królewskiej…

 

Jak toczyły się losy Meghan począwszy od jej urodzenia? Pozwól, że nie będę się zagłębiać w szczegóły, gdyż polecam Ci gorąco książkę Toma Bowera.

 

ZAMIAST ZAKOŃCZENIA

Książka „Zemsta. Meghan, Harry i wojna Windsorów” jest niesamowita, czyta się ją jak powieść obyczajową z elementami sensacji. Historia dziewczyny wciągnęła mnie od pierwszej strony. Chociaż osobiście nie polubiłam Meghan. Jej wyrachowanie, interesowność, kreowanie wizerunku jest momentami wręcz przerażające.

 

Przyznam się, że obejrzałam pilota do serialu „W garniturach”, którego akcja toczy się w prestiżowej kancelarii prawnej. Faktycznie, jej rola jest drugoplanowa.

 

Podsumowując, jeśli lubisz czytać książki biograficzne i chcesz poznać losy części brytyjskiej rodziny królewskiej, polecam Ci książkę „Zemsta. Meghan, Harry i wojna Windsorów”.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial