Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wróć Do Mnie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wróć Do Mnie | Autor: Małgorzata Mikos

Wybierz opinię:

MaHa

  Na współczesnym rynku wydawniczym nie brakuje różnorodnych powieści i książek, które pojawiają się niczym grzyby po deszczu. W tym wszystkim jednak warto szukać prawdziwych perełek i pozycji, które czyta się z największą przyjemnością, “pochłania” wręcz. Interesującą powieścią jest z pewnością najnowsza książka Małgorzaty Mikos zatytułowana “Wróć do mnie”. O czym jest ta licząca nieco ponad 460 stron powieść wydana nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska? O tym dowiedzieć się można z uważnej lektury poniższej recenzji. Zapraszam!

 

Małgorzata Mikos swoją najnowszą powieść oparła na prawdziwych wydarzeniach, co ogromnie cenię u współczesnych autorów. Z tym większą przyjemnością przystąpiłam więc do lektury, aby poznać losy trojga przyjaciół - Beaty, Adama i Szymona. Trzej główni bohaterowie powieści spotykają się po latach w okolicach Lwowa i rozpoczynają podróż do poznania przeszłości własnych rodzin. To bardzo nieoczywista wędrówka, pełna magii. Skąd wzięły się podobieństwa przodków trojga przyjaciół z nimi samymi? Jak wojna wpłynęła na losy przodków przyjaciół? Tego dowiedzieć się można z kart powieści, a historia na nich przedstawiona wywoływać może u czytelników niejedno wzruszenie.

 

Trzeba bowiem oddać autorce to, że jak mało kto potrafi czarować stylistyką języka i niesamowicie intensywnie oddziaływać na wyobraźnię czytelników. Czytelnicy jednocześnie jeszcze bardziej utwierdzają się też w przekonaniu, jak ważna w budowaniu dobrej teraźniejszości jest należyta dbałość o przeszłość. Autorka w swojej powieści skupia się przede wszystkim na tym, by jak najdokładniej przedstawić losy przodków trojga przyjaciół, a używając do tego niezwykle plastycznego języka, zrobiła to co najmniej w sposób doskonały.

 

Powieść Małgorzaty Mikos pt. “Wróć do mnie” oceniam na 5. To wspaniała pozycja wydawnicza łącząca w sobie elementy powieści obyczajowej z historyczną. To także przepięknie napisana historia, w której zakochać się można już od pierwszych stron powieści.

 

Ogromnym atutem najnowszej powieści Małgorzaty Mikos pt. “Wróć do mnie” jest nie tylko wyjątkowo plastyczny język, ale również przepiękna okładka, która idealnie łączy teraźniejszość z przeszłością. Dodatkowo ogromną zaletą jest również bardzo ciekawa kreacja bohaterów, którzy pozostają w głowie czytelnika jeszcze na długo po lekturze. Takiej kreacji trojga bohaterów, jakiej dokonała Małgorzata Mikos, nie sposób zapomnieć… Jest też i postać staruszki Heleny, która zaskakuje bohaterów swoją pamięcią i opowiada im o wydarzeniach z przeszłości, które wydawać by się mogło, wydarzyły się zupełnie niedawno… Małgorzata Mikos idealnie opisała najważniejsze uczucia i emocje w życiu - miłość, przyjaźń, odwagę. To wszystko brzmi jeszcze bardziej sugestywnie z uwagi na to, że cała opowieść jest powrotem do wspomnień z czasów wojennych - czasów niełatwych, ale takich, w których te wartości istniały naprawdę i stanowiły o wartości ludzkiej.

 

Niech te słowa staną się najlepszą rekomendacją do tego, by sięgnąć po najnowszą powieść autorki pt. “Wróć do mnie”. Z pewnością warto poznać historię trojga przyjaciół oraz ich przodków i choć na chwilę przenieść się do czasów, w których takie wartości jak miłość, przyjaźń czy odwaga były wartościami absolutnie bezwzględnymi i najważniejszymi. Niech najnowsza powieść Małgorzaty Mikos będzie swoistą furtką do tego, by zadbać o te wartości także w obecnych czasach. Jestem przekonana, że każdy czytelnik te wartości w sobie ma, tak po prostu. Teraz należy je tylko wyciągnąć na światło dzienne i chlubić się ich posiadaniem.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial