Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Boski Lekarz. Sekrety Leczenia Chorób Przewlekłych I Niewyjaśnionych. Wydanie Rozszerzone

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Boski Lekarz. Sekrety Leczenia Chorób Przewlekłych I Niewyjaśnionych. Wydanie Rozszerzone | Autor: Anthony William

Wybierz opinię:

love_book_passion

  „Boski lekarz. Wydanie rozszerzone. Sekrety leczenia chorób przewlekłych i niewyjaśnionych" Williama Anthonego to książka, która zbiera dość skrajne opinie. Jedni dosłownie nie mogą się jej nachwalić, inni natomiast uważają za najgorszą książkę, w której autor zawarł największe brednie. To też bardzo zaintrygowało mnie, do przekonania się samemu, jak książka wypadnie w moim odbiorze. Przyznaję, że zdecydowanie jestem zwolennikiem wykorzystywania w życiu medycyny naturalnej, która bardzo często może się dla nas okazać wystarczającą pomocą.

 

William Anthony powszechnie znany jest jako samozwańcze medium. Już na początku książki przedstawia zaznajomione mu metody wykorzystywane do leczenia, jako słyszane wyłącznie przez niego podszepty. Tutaj muszę szczerze przyznać, że nieco autor mnie na wstępie zniechęcił, bo o tyle o ile w moc medycyny naturalnej wierzę i staram się z niej korzystać, to jednak wszelkie medium i tego typu elementy nadnaturalne zawsze były mi obce. Mimo wszystko postanowiłam jednak dać szanse autorowi i przeczytać książkę. Tej decyzji nie żałuję, bo mimo kiepskiego początku, książka okazała się strzałem w dziesiątkę. Można poznać wiele sekretów medycyny naturalnej, której w swoim domu staram się wprowadzać, jak najwięcej się da.

 

Czy każdemu z nas nie zdarzyło się zaczerpnąć konsultacji u przynajmniej dwóch specjalistów w przypadku żadnego schorzenia... Chyba jest to naturalne, że jeśli czujemy jakieś dolegliwości, a konsultacja lekarska daje nam diagnozę, że jesteśmy zdrowi, to często szukamy pomocy u innego lekarza. Bardzo często diagnozy znacznie od siebie odbiegają, co powoduje naszą niewiedzę, a w pewnym momencie nawet dezorientację. Ilu lekarzy, tyle opinii – te słowa dla mnie szczególnie mają rację bytu, odkąd w moim domu pojawiły się dzieci, a ich zdrowie jest najważniejsze.

 

Z książki Williama Anthonego możemy poznać wiele naturalnych metod leczenia chorób, z którymi często się zmagamy. Chociażby uregulowanie gospodarki hormonalnej, które bywa często zmorą, a wystarczy dobrze zbilansowana dieta, która niemal całkowicie wyeliminuje problem z naszego życia. Autor przybliża wiele schorzeń jak, chociażby problemy trawienne, tarczyca, a nawet choroby nowotworowe. Pokazuje, jak dbając o swoje zdrowie, stosując odpowiednio dobrane produkty żywieniowe, możemy znacznie poprawić kondycję swojego organizmu. Porusza również temat suplementacji, która przez jednych jest wychwalana, inni natomiast ją ganią. Kiedyś od znajomej farmaceutki usłyszałam zdanie „Nie kupuj żadnych suplementów, przecież oni tam mogą Ci nawet zmielony stół podawać! To w żaden sposób nie jest przebadane". Przyznam szczerze, że od tego czasu nieco sceptycznie podchodzę do suplementacji. Jest ona w moim domu raczej unikana. Staramy się tak dobierać produkty żywieniowe, aby wszystko uzupełniać naturalnie, choć wiadomo, nie zawsze jest taka możliwość. Chociażby w ciąży, trudno przyswajalne żelazo, które mimo kilogramów kiszonych buraków musiałam uzupełniać tabletkami.

 

W książce znajdziemy również propozycje najzdrowszych w opinii autora potraw, które powinny zagościć w naszych domach. Ja z zaproponowanych przez autora propozycji z pewnością skorzystam, bo uwielbiam przyrządzać nowe, zdrowe jedzenie w domu, które podaję mojej rodzinie.

 

Książkę trudno jest mi ocenić, bo nie jest idealna, ale zawierała dużo ciekawych informacji, które z pewnością przydadzą mi się w życiu. Mimo objętości nie czytało się jej również źle. Zawiera pomocne zdjęcia i dużo podpowiedzi, jak wprowadzić medycynę naturalną do naszego życia. A to, że autor uznaje się za medium, to tylko dodatek, z którego jednak w książce nie korzystamy.

Aneta Sawicka

  Żyjemy w czasach, w których choroby są coraz bardziej powszechne. Wydaje się to pewnym paradoksem, że choć medycyna jest na coraz wyższym poziomie, to pewne choroby są coraz częściej spotykane. Chorują już nie tylko ludzie starsi, ale także młodzi i dzieci. Wobec tego zjawiska nie dziwi fakt, że ludzie coraz częściej poszukują alternatywnych metod leczenia. W momencie, gdy medycyna akademicka oferuje nam szeroką gamę coraz bardziej nowoczesnych leków, coraz więcej osób zaczyna szukać możliwości leczenia gdzie indziej. Sama jestem zwolenniczką medycyny naturalnej, więc często sięgam po różne publikacje z tego zakresu. Tym sposobem trafiłam na książkę "Boski lekarz. Sekrety leczenia chorób przewlekłych i niewyjaśnionych", której autorem jest Anthony William. W moich rękach znalazło się najnowsze, rozszerzone wydanie z przedmową dr Alejandro Jungera.

 

W książce tej znajdziemy bardzo obszerne opracowanie kilku powszechnie występujących chorób. Wśród nich są między innymi: cukrzyca, migrena, depresja, borelioza, zespół napięcia przedmiesiączkowego czy też coraz powszechniej występujący autyzm i adhd. Osobny rozdział autor poświęca wirusowi Epsteina-Barra, którego uważa za przyczynę wielu popularnych dolegliwości. Autor szczegółowo omawia choroby, ich przyczyny oraz objawy. Proponuje konkretne terapie, które mają na celu złagodzenie objawów lub całkowite wyeliminowanie choroby z organizmu. Są tutaj na przykład całe listy produktów, które trzeba spożywać przy konkretnym schorzeniu jak również czynniki, których należy unikać. Osobną część książki stanowi propozycja całkowitego oczyszczenia organizmu, polegającego na zadbaniu o kondycję jelit oraz usunięcia toksyn z mózgu oraz ciała.

 

Podstawowym sposobem jest tutaj odpowiednia dieta. Dowiemy się tu z jakich produktów spożywczych powinniśmy zrezygnować, a jakie na stałe włączyć do swojej diety. Znajdziemy tutaj również rozpiskę konkretnej 28-dniowej diety oraz cały zestaw przepisów na zdrowe dania. Autor proponuje czytelnikom również różne techniki medytacyjne, które mają pomóc w uzdrowieniu duszy i ciała.

 

Choć metody leczenia proponowane przez autora książki są zgodne z moimi zainteresowaniami, to jednak nie do końca ufam jego wiedzy. Anthony William nie ma wykształcenia medycznego, a swoją wiedzę czerpie jak sam twierdzi od Najwyższego Ducha. Autor od dziecka słyszał w głowie głos, który pozwalał mu leczyć ludzi i poznawać występujące choroby. Czytając to rodzi się pytanie- czy takiej osobie można na pewno zaufać? Nawet jeśli przedstawione metody leczenia oraz wiedza wydają się wiarygodne i skuteczne to jednak ja osobiście nie jestem do końca przekonana. Wierzę w medycynę naturalną i wiem, że natura oferuje nam ogromne możliwości leczenia, nie jestem zaś przekonana do magicznych właściwości i wiedzy zza światów. To wszystko sprawia, że do książki podchodzę z pewną dozą nieufności.

 

Oczywiście moje subiektywne odczucia i ostrożność nie wpływają na fakt, że uważam książkę za bardzo obszerne, interesujące opracowanie. Odsuwając fakt, że zawarta tu wiedza pochodzi z tajemniczego źródła, można spróbować wyciągnąć wiele informacji dotyczących chociażby diety wartej zastosowania przy wielu schorzeniach. Myślę, że osoby dotknięte wymienionymi w książce chorobami znajdą tutaj sporą pomoc w łagodzeniu swoich dolegliwości. Książka znalazła swoich zwolenników na całym świecie, więc z pewnością zawarte tutaj metody pomogły wielu ludziom. Warto wspomnieć, że omawiane przeze mnie wydanie rozszerzone to publikacja licząca prawie 600 stron, a więc jest to naprawdę obszerna książka, z mnóstwem informacji. Ocenie indywidualnej pozostawiam czy są one godne uwagi.

Tynka

Książka „Boski Lekarz” Anthony'ego Williama to dzieło, które nie tylko oferuje wgląd w nowatorskie podejście do zdrowia, ale także stawia pytania, na które wielu z nas poszukuje odpowiedzi. William kieruje się przekonaniem, że wiele z naszych problemów zdrowotnych ma źródło w niezrozumieniu prawdziwych przyczyn chorób przewlekłych i autoimmunologicznych.

Przede wszystkim, autor kładzie nacisk na odnalezienie źródeł problemów zdrowotnych, które często są bagatelizowane przez tradycyjną medycynę. Podążając za głosem „Ducha Współczucia”, William prezentuje wiedzę, która ma na celu uzdrowienie zarówno ciała, jak i umysłu. Poprzez krytyczne spojrzenie na trendy zdrowotne i otwarcie się na duchową perspektywę, książka ta staje się przewodnikiem dla tych, którzy pragną odzyskać zdrowie
i równowagę.

 

Kluczowym elementem tej książki jest świadomość potrzeby zmiany podejścia do zdrowia i życia w dobie współczesnych technologicznych zmian. William uznaje, że era, którą nazywa „erą ożywienia”, wymaga od nas nie tylko przyśpieszenia tempa życia, ale także budzenia się do nowej świadomości. Jest to czas, w którym zagrożenia dla zdrowia są coraz większe, a więc kluczowym zadaniem staje się ochrona własnego zdrowia i zrozumienie jego prawdziwych potrzeb.

 

Jednym z najważniejszych punktów tej książki jest podkreślenie roli świadomości i prawdziwego zrozumienia chorób przewlekłych oraz autoimmunologicznych. Autor nie ulega łatwo modom czy trendom zdrowotnym, ale kieruje się głosem rzetelnej wiedzy, której celem jest całkowite uzdrowienie jednostki.

 

Warto podkreślić, że William nie odrzuca wartości nauki czy dokonań medycyny konwencjonalnej, ale wręcz przeciwnie – podkreśla konieczność integracji wiedzy duchowej z postępami naukowymi. Ta harmonia ma prowadzić do kompleksowego zrozumienia i leczenia chorób.

 

Jednym z najbardziej inspirujących aspektów tej książki jest jej uniwersalność. Choć skierowana głównie do osób borykających się z problemami zdrowotnymi, „Boski Lekarz” jest cennym źródłem wiedzy dla każdego, kto pragnie lepszego zrozumienia swojego ciała, umysłu i duchowości.

 

Warto zaznaczyć, że lektura ta wymaga otwartości umysłu i gotowości do podjęcia nowych perspektyw. Jednakże nagrodą za tę gotowość jest wgląd w wiedzę, która może zmienić życie i przynieść uzdrowienie.

 

Podsumowując, książka „Boski Lekarz” Anthony'ego Williama to niezwykle wartościowe źródło wiedzy dla wszystkich poszukujących prawdziwych odpowiedzi na pytania dotyczące zdrowia, życia i duchowości. To lektura, która otwiera drzwi do nowego spojrzenia na proces uzdrawiania, będąc jednocześnie inspirującym przewodnikiem dla każdego, kto pragnie odzyskać równowagę i pełnię zdrowia.

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial