Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Jak To Działa? Ludzkie Ciało

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak To Działa? Ludzkie Ciało | Autor: Patrycja Zarawska

Wybierz opinię:

Tulliana

 Funkcjonowanie ludzkiego ciała jest naprawdę fascynujące i wiedzą o tym nawet maluchy, które nie miały jeszcze lekcji przyrody, ani biologii. Skąd to wiem? Ot, choćby mój 6-letni synek uwielbia książki traktujące o ludzkim ciele i wciąż zaskakuje mnie oryginalnymi pytaniami związanymi z dorastaniem, odpornością na zarazki, rozmnażaniem się, sposobami leczenia przeróżnych dolegliwości. Jeśli w waszym otoczeniu też są dzieciaki ciekawe świata i bardzo zainteresowane anatomią, bardzo zachęcam do lektury książki Patrycji Zarawskiej ,,Jak to działa? Ludzkie ciało”. Recenzowana tutaj książka w prosty, zabawny, a jednocześnie przystępny dla młodego czytelnika osób wyjaśnia funkcjonowanie ludzkiego ciała i daje wyczerpujące odpowiedzi na pytania, z którymi trudno zmierzyć się niejednemu rodzicowi.

 

,,Ludzkie ciało” składa się z wstępu adresowanego do ,,młodego odkrywcy” oraz kilkudziesięciu rozdziałów z tytułami w formie pytań dotyczących działania ludzkiego ciała. Z pomocą tej ciekawie przygotowanej książeczki dziecko dowie się między innymi: dlaczego kichamy, kaszlemy, płaczemy, czerwienimy się; dowie się, po co są strupki, który narząd naszego ciała jest największy i dlaczego nas boli, kiedy się oparzymy. Dzięki prezentowanej tutaj publikacji łatwiej nam będzie wytłumaczyć dziecku choćby to, dlaczego niemowlęta nie mają zębów, z czego składa się kupa, dlaczego siku jest żółte, czemu kobiety mają piersi, albo czemu niektórzy panowie łysieją. Uzupełnieniem przystępnie podanych informacji na temat ludzkiego ciała są zabawne i kolorowe ilustracje autorstwa Macieja Maćkowiaka. Warto wspomnieć, że książka ,,Jak to działa? Ludzkie ciało” jest ładnie wydana w sztywnej oprawie i poręcznym formacie, który bez problemu zmieści się do torby, czy plecaka każdego młodego odkrywcy.

 

,,Ludzkie ciało” to książeczka pełna humoru i nie unikająca odpowiedzi na wiele trudnych pytań, ale bardzo przydatna także dla dzieci na etapie wczesnoszkolnym, z powodzeniem mogą korzystać z niej również nauczyciele, by wytłumaczyć uczniom pewne zagadnienia w atrakcyjny, przemawiający do umysłu młodego odbiorcy sposób. Znajdziemy tutaj wytłumaczenie, jak działają poszczególne układy, jakie są etapy życia człowieka, jak wyglądają różnice pomiędzy płciami i na czym polega dorastanie, rozmnażanie się, starzenie się. Wiele zagadnień objaśnionych w książeczce jest uzupełnionych o ciekawe anegdotki lub przekonujące przykłady albo odwołania do innych treści zamieszczonych na innych stronach publikacji. Dzięki temu młody człowiek ma możliwość szybciej zapamiętać poznawane tutaj treści, szybko odnaleźć informacje na szczególnie interesujące go zagadnienia albo powtórzyć sobie wiedzę przed konkursem szkolnym czy testem wiedzy w szkole.

 

,,Jak to działa? Ludzkie ciało” to książka na tyle ciekawa i przyjemna w lekturze, że można czytać ją i przeglądać o każdej porze dnia i będzie dobra nawet jako lektura na dobranoc, czy wycieczkę, czy wakacje. Opowieści w niej zawarte sprawią, że dziecko bardziej zainteresuje się anatomią, szeroko pojętą biologią, zacznie bardziej przyglądać się funkcjonowaniu swojego organizmu, nauczy się lepiej dbać o swoje zdrowie. Recenzowana tutaj książka to publikacja uniwersalna, każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

 

Polecam lekturę tej pozycji również rodzicom, nauczycielom, każdemu, kto ma w swoim otoczeniu młodzież i dzieci. To książka bardzo pomocna, pełna kreatywnych sposobów, jak rozmawiać z dziećmi na trudne pytania, jak zaspokajać dziecięcy głód wiedzy, nie zbywać malca odpowiedzią ,,nie wiem,, ,,jesteś na to za mały”, ,,dowiesz się w szkole” itp. ,,Jak to działa? Ludzkie ciało” można z powodzeniem wykorzystywać również jako inspirację do rozmów na codzienne tematy związane np. z chorobą w rodzinie, oczekiwaniem na nowego członka rodziny, zmianami w ciele związanymi z dojrzewaniem płciowym. Z całego serca polecam waszej uwadze lekturę tej książeczki, zresztą cała seria z cyklu ,,Jak to działa?” jest interesująca i atrakcyjna dla młodych czytelników.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial