Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Odpowiedzi Na Wszystkie Pytania

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Odpowiedzi Na Wszystkie Pytania | Autor: Rob OrchardChristian TateMarcus Webb

Wybierz opinię:

Tulliana

  

  Gdzie można znaleźć odpowiedzi na przeróżne, czasem bardzo zaskakujące pytania, które często zadają dzieci i młodzież? Czy jest jakieś przyjemne w odbiorze kompendium wiedzy zaopatrzone w ciekawe wizualizacje? Co kupić na prezent dziecku albo dorosłemu
o rozległych zainteresowaniach? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, koniecznie zainteresuj się książką ,,Odpowiedzi na wszystkie pytania. 200 infografik objaśniających świat”. Recenzowana tutaj publikacja to oryginalne, ponad 300-stronnicowe kompendium wiedzy przygotowane z wykorzystaniem nowoczesnych, kolorowych grafik.

 

Książka została stworzona przez zespół nagradzanego kwartalnika ,,Delayed Gratification” – Roba Orcharda, Christiana Tate oraz Marcusa Webba. Atutem wspomnianej publikacji jest możliwość czytania jej i oglądania na różne sposoby – można poznawać jej treści po kolei, strona po stronie, można wybierać z indeksu szczególnie interesujące nas zagadnienia, albo skupić się na wybranych losowo infografikach wraz z opisem do nich. Vademecum zawiera wszechstronne, aktualne informacje z wielu dziedzin wiedzy: sport, nauka, biologia, rekordy, historia, literatura, świat teatru i filmu. Z pewnością nie jest to książka łatwa w odbiorze, ani do pochłonięcia jednym tchem. Można spędzać długie godziny na przeglądaniu jej i czytaniu, porównywaniu swojego stanu wiedzy z tym, co opisane i narysowane wewnątrz niej. ,,Odpowiedzi na wszystkie pytania” to publikacja z pozoru adresowana do młodszego pokolenia, które jest przyzwyczajone do różnokolorowych wizualizacji, lubi książki z niewielką ilością tekstu, ale mnóstwem informacji. Czy publikacja w dużym formacie z tak wieloma skrótowymi wyjaśnieniami jest potrzebna i może przynieść odbiorcy jakieś korzyści? Jak się w ogóle zabrać do poznawania tego typu książki?

 

Recenzowana tutaj książka to oryginalne zaproszenie do własnych naukowych poszukiwań, zadawania sobie nurtujących pytań, otwarcia swojego umysłu na nowe możliwości. Treści i zawarte w niej pytania mogą służyć jako doskonała inspiracja do naukowych dysput, filozoficznych rozważań, albo popularnonaukowych rozmów w gronie przyjaciół czy rodziny. Książkę można wykorzystać także w procesie edukacji np. jako inspirację do tworzenia prezentacji, plakatów prezentujących wiedzę z różnych dziedzin. Kompendium z 200 infografikami będzie też niezastąpioną pomocą w biblioteczce domowej nauczyciela – można korzystać z niej, przygotowując konspekty lekcji, tworzyć na jej bazie testy i quizy, a nawet treści przeznaczone na konkursy przedmiotowe.

 

,,Odpowiedzi na wszystkie pytania” to zbiór kreatywnych pytań, na które autorzy próbowali znaleźć odpowiedzi i ciekawie potrafili je zaprezentować w postaci infografik. Publikacja pokazuje, jak niesamowity jest otaczający jest nas świat, jak niesamowici są ludzie mający tle zainteresowań tyle zawodów i pasji, które codziennie i za takim zaangażowaniem rozwijają. Czy możemy przez chwilę być poważni? Czy marzy ci się zwyczajne życie? Czy pokonałbyś Usaina Bolta w biegu? Kto jest gotów na piknik? Jak wygląda UFO? Kto zmarł i uczynił cię królem? Ilu trzeba bohaterów, żeby zarobić 24 miliardy? Oto tylko niektóre z wielu intrygujących pytań, jakie postawiono w tej książce i z powodzeniem udzielono na nie odpowiedzi. Książka, którą tutaj omawiam to także wspaniała inspiracja dla ilustratorów, grafików, naukowców pracujących z danymi statystycznymi, przygotowującymi w pracy mnóstwo prezentacji.

 

Autorzy książki pokazują, jak przedstawić trudne naukowe fakty i statystyczne dane w atrakcyjnej i łatwo przyswajalnej prze mózg formie wizualnej. Polecam ją szczególnie sympatykom myślenia wizualnego, a także wszystkim tym, którzy chcieliby się przekonać, że warto zadbać w przekazie informacji zarówno o tekst, jak i rysunki, proste i pełne symboliki infografiki. Jakie są odpowiedzi na ciekawe pytania, o których często jeszcze nawet nie pomyśleliśmy? Jak wzmocnić swój przekaz i usprawnić komunikację z innymi? Jak nawiązać lepszy kontakt z uczniami preferującymi infograficzny zapis informacji? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziesz w recenzowanej tutaj książce. To wartościowa pozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial