Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Tajemne Rysunki

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Jason Rekulak
 • Tytuł Oryginału: Hidden Pictures
 • Gatunek: Horror
 • Liczba Stron: 432
 • Rok Wydania: 2023
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788382029055
 • Wydawca: Zysk i S ka
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Tajemne Rysunki | Autor: Jason Rekulak

Wybierz opinię:

Tulliana

  

,,Tajemne rysunki” to jedna z tych książek, które intrygują ciekawym opisem, zaskakują swoją treścią i nie pozwalają oderwać się od lektury ani na minutę. Powieść z pogranicza literatury obyczajowej oraz horroru psychologicznego rekomendował czytelnikom sam Stephen King i myślę, że ta publikacja jest naprawdę godna waszej uwagi.

 

Główną bohaterką książki jest Mallory Quinn - młoda dziewczyna z nieciekawą przeszłością, która pragnie zapomnieć o swoich uzależnieniach i podejmuje pracę jako niania na idyllicznych przedmieściach New Jersey. Dziewczyna zostaje opiekunką wrażliwego pięciolatka o imieniu Teddy, który powoli zaczyna się z nią zaprzyjaźniać i chętnie pokazuje jej swoje dzieła – obrazki z ulubionego szkicownika. Powieść została skonstruowana w taki sposób, że fabuła ogranicza się właściwie do domu Teddy’ego i kilku najbliższych ulic, co z jednej strony pokazuje atuty małomiasteczkowego życia, z drugiej zaś pokazuje straszne konsekwencje takiego miejsca, jako enklawy zła i wynaturzenia, z którego trudno się wydostać żywym… Pomimo początkowej niechęci ze strony ojca Teddy’ego Mallory zaskakująco dobrze odnajduje się w nowym miejscu pracy, nawiązuje dobry kontakt z mamą chłopc, a nawet zaprzyjaźnia się ze swoim wychowankiem.

 

Momentem zwrotnym w akcji powieści są pewne symptomy obłędu w zachowaniu matki chłopca oraz dzień, w którym Teddy narysował mężczyznę w lesie, który ciągnie gdzieś zwłoki kobiety… Mallory poważnie zastanawia się, skąd u małego chłopca wzięły się takie mroczne wizje? Czyżby chłopiec pod nieobecność rodziców oglądał filmy dla dorosłych albo usłyszał od kogoś streszczenie jakiegoś horroru? Z czasem okazuje się, że budzące przerażenie rysunki Teddy’ego mają jakiś dziwny związek z niewyjaśnionym morderstwem z okolicy, zaś w domu chłopca zaczynają dziać się dziwne rzeczy, Mallory podejrzewa, że jej wychowanek jest opętany przez jakieś złe duchy…

 

,,Tajemne rysunki” to trzymająca w napięciu wielowątkowa opowieść o rodzinnych sekretach, zbrodniach z przeszłości i podejrzeniach, jakie padają na młodą dziewczynę, byłą narkomankę. Czy to, co opowiada przerażona dziewczyna to mroczna prawda dotycząca życia w rodzinie Teddy’ego, czy tylko jakieś majaki, niezbity dowód, że Mallory znów zaczęła sięgać po alkohol i narkotyki, więc nie można jej powierzyć opieki nad małym, zalęknionym chłopcem? Atutem recenzowanej tutaj powieści jest niesamowity klimat, spotęgowany przez mroczne, czarno-białe rysunki odwołujące się do tego, co tworzył mały Teddy. Książka zwraca uwagę starannie skonstruowaną fabułą, swoją nieprzewidywalnością, żywą narracją bez zbędnych narracji, co jeszcze potęguje napięcie i niepewność, jakie towarzyszą podczas lektury powieści. Czy można wierzyć swoim podejrzeniom dotyczącym rodziny, dla której się pracuje? Co zrobić, gdy mózg zaczyna być twoim wrogiem i podpowiada ci, że trzeba natychmiast uciekać ze swego miejsca pracy i zabrać ze sobą małego chłopca – zapewne ofiarę chorej psychicznie matki oraz osobliwie zachowującego się ojca?

 

,,Tajemne rysunki” to książka z pogranicza sielskiej jawy i sennego horroru, czytając ją w pewnym momencie czytelnik sam już nie wie, kim są jej bohaterowie i gdzie czai się zło… Mallory Quinn pragnie uciec przed swoją ponurą przeszłością, zacząć wszystko od nowa, czuć się potrzebną innym w nowej pracy. Zamiast tego zaczyna bać się domu oraz rodziny, u której pracuje i mieszka, ma coraz więcej obaw dotyczących zdrowia psychicznego małego Teddy’ego. Czy wyczerpana emocjonalnie dziewczyna znajdzie motywację i siłę do tego, by wyjaśnić zagadkę morderstwa z okolicy i ochronić Teddy’ego przed złymi rodzicami?

 

,,Tajemne rysunki” to książka zaskakująca, przepełniona skrajnymi emocjami, przykuwająca uwagę od pierwszej aż do ostatniej strony. Polecam ją waszej uwadze, chętnie sięgnę po inne książki Jasona Rekulaka, obejrzę też filmy na podstawie jego powieści.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial