Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Efekt Oczekiwań, Czyli Neuronauka W Praktyce

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Efekt Oczekiwań, Czyli Neuronauka W Praktyce | Autor: David Robson

Wybierz opinię:

Tulliana

  Jeśli lubisz książki z pogranicza psychologii i neuronauki, to z pewnością zainteresuje cię poradnik Davida Robsona – specjalizującego się właśnie w tych dwóch dziedzinach wiedzy. Z pomocą jego książki pt. ,,Efekt oczekiwań czyli neuronauka w praktyce” możesz poprawić swoją koncentrację uwagi, poznać konsekwencje przekonań, zrozumieć, czym tak naprawdę są oczekiwania i poćwiczyć obracanie negatywnych uczuć na swoją korzyść. Książka ta zawiera wiele cennych wskazówek ułatwiających samokontrolę nawet w bardzo trudnych sytuacjach, jak również poprawiających pamięć, wyostrzających umysł oraz zwiększających kreatywność. Celem autora jest przede wszystkim uświadomienie czytelnikom, że często zmiana nastawienia to klucz do zmiany całego życia, a pewne proste techniki wywodzące się z neuronauki poprawiają naszą kondycję fizyczną i pozwalają odkrywać nowe uroki życia.

 

Niniejsza publikacja składa się ze wstępu, dziesięciu rozdziałów, epilogu, podziękowań, przypisów, wykazu wykorzystanych grafik oraz praktycznego indeksu. Autor książki odwołując się do własnych doświadczeń i przytaczając prawdziwe historie z życia innych osób wskazuje, że zdanie sobie sprawy ze swoich prawdziwych możliwości to nie tylko klucz do sukcesu w wielu aspektach życia, ale przede wszystkim sposób na poprawę kondycji psychofizycznej i radzenie sobie z przeróżnymi wyzwaniami, jakie stają na naszej drodze. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że wiele współczesnych problemów jest poza naszą kontrolą, ale negatywne reakcje na pewne sytuacje są nader często efektem oczekiwań nieadekwatnych do tego, co się właśnie wydarzyło.

 

Jaka jest moja opinia o książce Davida Robsona? Poradnik uważam za wartościowe źródło wiedzy, choć nie do końca odpowiadał mi styl pisania autora i uważam, że ważniejsze treści można było lepiej zwizualizować np. za pomocą większej ilości ramek z tekstem, wypunktowanych zdań, czy prostych notatek wizualnych. Książkę w szczególności polecam wszystkim tym, którzy chcieliby uzmysłowić sobie, jak oczekiwania kształtują naszą rzeczywistość, oraz co to znaczy, że mózg człowieka potrafi wykorzystywać wszelkie informacje kontekstowe. Poradnik Davida Robsona pomaga czytelnikowi lepiej rozumieć świat zmysłów, dowiedzieć się, jak przekonania mogą pomóc w trudnej rekonwalescencji. Książka porusza wiele trudnych tematów, obala mity związane z naszymi oczekiwaniami, życiowymi celami.

 

W prosto sformułowanych rozdziałach znajduje się szereg informacji na temat myślenia o bólu i dyskomforcie, szeroko pojętej histerii, chorobliwych myślach. Do najciekawszych części recenzowanej tutaj książki moim zdaniem należą rozdziały pokazujące związki pomiędzy oczekiwaniami, przekonaniami a naszą dietą. Jeśli szukasz kreatywnych sposobów na redukcję stresów, zależy ci na zdrowiu psychicznym i masz zamiar poznać arkana zagadkowej neuronauki, z pewnością zaintryguje cię książka Davida Robsona, którą tutaj recenzuję.

 

Dzięki tej oryginalnej książce z pewnością można wzmocnić poczucie własnej wartości, zacząć inaczej postrzegać swoje wady i zalety, a przede wszystkim zmienić negatywne przekonania w takie, które zwyczajnie dodają nam skrzydeł do twórczego, przynoszącego mnóstwo sukcesów działania! Chcesz się dowiedzieć na czym polega „potęga Pigmaliona”? Zastanawiasz się, co psychologia ma wspólnego z tak zwaną „bańką uprzedzeń”? A może chcesz poczytać o fenomenie „superagersów” i tym, dlaczego naprawdę jesteśmy tak młodzi, lub tak starzy – na ile się czujemy? Odpowiedzi na te podobne, czasem bardzo zaskakujące i twórcze pytania znajdziesz w poradniku ,,Efekt oczekiwań czyli neuronauka w praktyce”.

 

Czy polecam książkę innym czytelnikom? Uważam ją za dość ciekawą, choć nie jakąś arcy wybitną lekturę. Autor potrafi w sugestywny sposób wyjaśnić wiele kwestii z zakresu neuronauki, które znane są większości psychologów i specjalistów w zakresie komunikacji, negocjacji, czy zarządzania swoimi emocjami. Niemniej jednak warto przeczytać książkę, dokładnie ją przeanalizować, a następnie zawarte w niej wskazówki po prostu wcielić w codzienne życie!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial