Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Cesarstwo Cierpienia

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 6 votes
Akcja: 100% - 6 votes
Wątki: 100% - 6 votes
Postacie: 100% - 6 votes
Styl: 100% - 6 votes
Klimat: 100% - 6 votes
Okładka: 100% - 6 votes
Polecam: 100% - 6 votes

Polecam:


Podziel się!

Cesarstwo Cierpienia | Autor: Eric Chanaii

Wybierz opinię:

RELLAH

  By oddać realia zjawiska jakim dla mnie jest ta książka musimy się przenieść do wyimaginowanego szmateksu, ale z książkami. Wchodzimy i widzimy setki. Nie! Tysiące woluminów podzielonych na działy. Mamy taki z kiepskimi obyczajówkami i marnymi ruchadełkami. Kawałek dalej dział z książkami SF, których nikt nigdy nie poznał. Przechodzimy na kolejną alejkę i widzimy kartkę „literatura grozy”. Owszem znajdziemy tutaj wiele dobrych pozycji, ale większość z nich najstraszniejsza jest w swej strukturze i stylu pisania autora.

 

Zrezygnowany odchodzisz, lecz coś dostrzegasz. Leży taka jedna w koszu. Przyjemna okładka mruga oczkiem. Bierzesz do ręki. Autor Ci nic nie mówi, ale masz przeczucie, że warto sprawdzić opinię w Internecie. Googlujesz i myślisz, że to pomyłka, a jednak.

 

I tak w moje ręce wpadło chyba moje największe zaskoczenie, jeśli chodzi o książki ostatnich lat.

 

Tą recenzją pragnę podzielić się z Tobą Czytelniku, niezwykłą podróżą przez mroczny świat wyobraźni jednego wyjątkowego autora, o którym wiem całkowite nic.Opowiadań, których uniwersalność egzystencjalna wstrząśnie Twoją psychiką, a magia sprawi, że zakosztujesz wspaniałej dawki grozy, choć nie w takiej formie jak się spodziewasz. I to jest wspaniałe.

 

Ten wyjątkowy zbiór szesnastu opowiadań grozy jest jak starannie spleciona sieć wizji, w którą autora wprowadził objawiony talent.

 

Autor zdaje się być mistrzem w oddawaniu psychologicznych niuansów postaci. To, co z pozoru może wydawać się ludzkie, wkrótce okazuje się mieć mroczne tajemnice, ukryte głęboko w umyśle. Rozwinięte postaci i persony prowadzą nas przez intrygujące labirynty, gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością, tworząc głębokie i fascynujące historie, które mimo aspektu nadnaturalnego
są niezwykle blisko egzystencji zwykłego Kowalskiego.

 

Opowiadania są jak mroczne sny, które przenikają granice świadomości, odkrywając nieznane zakamarki fabuły. Każdy opis odzwierciedla ogrom pracy, który autor włożył, aby stworzyć autentyczną atmosferę grozy, w której łatwo się zatracić. W każdym opowiadaniu do samego końca nie możesz być pewny co się wydarzy, a jak już założysz, że tą wiedze posiadasz, to za sprawą zwrotu fabularnego poznajesz wymiar „Cesarstwa Cierpienia”.

 

Nie jest to zbiór oklepanych klasycznych straszydeł, ale świeże i innowacyjne podejście do gatunku, którego zupełnie się nie spodziewałem, po tak niszowej pozycji. Wywołuje emocje i napięcie, trzymając nas w niepewności do ostatnich słów. Oczywiście jest to antologia, więc naturalnie są opowiadania, które się bardziej wyróżniają, ale nie są to diametralne różnice, bardziej jest to kwestia niuansów.

 

To zbiór, który zaskakuje i zadziwia. Niełatwo jest przewidzieć, co nas czeka w kolejnych opowiadaniach, ale jedno jest pewne – każde z nich wnosi coś wyjątkowego do całości. Czy to zaskakujący zwrot akcji, czy głębsze spojrzenie w najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy, każde opowiadanie zostaje w nas na długo.

 

Jeśli jesteś miłośnikiem gatunku grozy, ten zbiór jest dla Ciebie stworzony. Ale nawet jeśli nie jesteś typowym fanem horrorów, warto dać mu szansę. W końcu prawdziwy talent autora leży w zdolności do poruszenia najgłębszych uczuć, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Książka ta jest niczym symfonia nieoczywistych rozwiązań, które czyni ją prawdziwą perełką dla czytelników tego gatunku.

 

Podsumowując, ten zbiór opowiadań grozy to nieznany klejnot literatury, który zasługuje na najwyższe uznanie. Uniwersalność i głębia, jakie prezentuje, zaskoczą każdego czytelnika, sprawiając, że na długo pozostanie w pamięci jako wyjątkowe doświadczenie. To podróż przez mroczny świat, którą warto odbyć. Zaryzykuj i pozwól się porwać w tajemniczy labirynt niespodzianek, jaki autor dla Ciebie przygotował. Prawdziwym cierpieniem jest nie poznać tej książki.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial