Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Album Z Emocjami

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Album Z Emocjami | Autor: Ariadna Piepiórka

Wybierz opinię:

kurdemolksiazkowy

  Często nawet nie zdajemy sobie sprawy jak zbiegi okoliczności potrafią zmienić nasze życie. Przypadkiem napotkanie osoby, mogą okazać się tymi najważniejszymi. Idealnym tego odzwierciedleniem jest książka „Album z emocjami" autorstwa Ariadny Przepiórki.

 

Główni bohaterowie książki to nastolatki Bartek i Laura. Spotykają się w bardzo niecodziennej sytuacji. Bartek przez swoją nieuwagę wpada do zimnej rzeki. Wydaje mu się, że to koniec, jednak z opresji wyciąga go nieznajoma. Co szokujące, zanim Bartek dochodzi do siebie, słyszy charakterystyczny dźwięk aparatu. W trakcie rozmowy Laura tłumaczy, że podróżuje samotnie, a jej pasją jest robienie zdjęć napotykanym osobom. Dziewczyna skupia się jednak na uchwyceniu w ludziach emocji. Celem jej podróży jest dotarcie na Hel. 

 

Bartek zaprasza Laurę do swojego domu, mając nadzieję, że jego ciekawscy rodzice wyciągną z dziewczyny więcej informacji. Niestety, plan ten nie idzie po jego myśli. Zamiast dowiedzenia się czegoś więcej, podczas rodzinnego obiadu, rodzice chłopaka proponują, aby pokazał nowej znajomej miasto - Gdańsk. Chłopak zgadza się nie zdając sobie sprawy, że zostanie wciągnięty w sam środek niezwykle ważnej misji Laury.

 

Już następnego ranka dziewczyna przekonuje go, aby ruszyli pociągiem na Hel. Bartek, dość niechętnie, przystaje na propozycję przekonany o tym, że po południu wróci spokojnie do domu. Nastolatki napotykają jednak szereg przeszkód, które utrudniają i znacząco opóźniają ich dotarcie na miejsce.

 

„Album z emocjami" to opowieść o kształtowaniu charakteru, sile przyjaźni, niezłomności oraz przede wszystkim o emocjach. Autorka poprzez kolejne rozdziały i wydarzenia ukazuje mnogość oraz różnorodność ludzkich emocji. W książce znaleźć można zarówno te pozytywne jak i negatywne. Już tytuły poszczególnych rozdziałów wskazują jaka emocja będzie towarzyszyła bohaterom w danym momencie fabuły, a zwieńczeniem jest wykonanie przez Laurę zdjęcia. 

 

Przygody bohaterów są ciekawe i udowadniają, że z każdej opresji jest wyjście. Wystarczy zaufać swojej intuicji i drugiej osobie. Książka w świetny sposób pokazuje, że nie warto się poddawać bez względu na to, ile przeszkód musimy pokonać, gdyż każda z tych przeszkód uczy nas czegoś nowego i powinna być traktowana jako wyzwanie.

 

Warto także podkreślić, iż książka sama w sobie jest dość krótka. Zawiera nieco ponad 120 stron, jednak jest ona bardzo dobrym przykładem potwierdzającym, iż nie liczy się ilość stron, tylko ich jakość. Mimo krótkiego tekstu, autorce udało się stworzyć wyjątkowych bohaterów, pokazać ich historię, a także przemianę. Pani Ariadna pisze lekkim piórem, tworzy ciekawe opisy oraz spójne dialogi. Wszystkie te aspekty wpływają na fakt, iż tytuł ten czyta się szybko i przede wszystkim przyjemnie. 

 

Kolejnym plusem jest dodanie małego kolażu zdjęć przy tytule każdego rozdziału. Dzięki temu zabiegowi czytelnik ma możliwość naocznie zobaczyć, jak mogłoby wyglądać faktyczne zdjęcie danej emocji wykonane przez Laurę. Kolaże te dodają także książce klimatu, gdyż jej głównym motywem są właśnie fotografie.

 

„Album z emocjami" to z pewnością jest to książka, po którą powinni sięgnąć młodzi ludzie, ale nie tylko. Przekazuje ona wiele cennych wartości, które często umykają nam w codziennym pędzie. Ariadna Przepiórka przekonuje czytelników, że w każdym momencie możemy zmienić swoje życie na lepsze, jednak, aby to osiągnąć musimy wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć działać. Nie muszą być to wielkie czyny. Czasami wystarczy głośno powiedzieć o tym, co nas boli lub stanąć w obronie drugiej osoby. 

 

Bardzo mocno polecam wam ten tytuł!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial