Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Pałac Ze Szkła

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Pałac Ze Szkła | Autor: Anna Szafrańska

Wybierz opinię:

Edymon

  Nie zawsze można i trzeba zacząć przygodę z bohaterami historii od początku, co udowodniła Anna Szafrańska drugim tomem powieści "W blasku zorzy". "Pałac ze szkła" stanowi bowiem logiczną, zamkniętą w sobie opowieść o miłości. Mającą swój początek i koniec. Historię księcia i pokojówki osadzoną we współczesnym świecie. Taki bajkowy romans. Słodki i uroczy, który jest w stanie umilić każdy deszczowy wieczór. Historia ta jednak pozwala na pewne domysły, sugerujące fabułę pierwszego tomu, co jest miłym zaskoczeniem. Puszczeniem oka do czytelnika.Zaproszeniem po więcej. Z czego ja zamierzam skorzystać. W końcu mamy lato i należy się rozpieszczać.  

 

A teraz poznajmy bohaterów pierwszego planu powieści Anny Szafrańskiej "Pałac ze szkła". Księcia Norwegii Alexandra Christena Oldenburga, który swym zachowaniem zupełnie nie przypomina człowieka, który stoi w kolejce do tronu. Owszem: młody, przystojny i wykształcony. Niestety wywiązywanie się z obowiązków państwowych nie jest jego mocną stroną. Podobnie jak i zachowywanie etykiety. Jest zwyczajnym bawidamkiem. Hulaką i sprawcą wielu skandali. O jego wyczynach rozpisują się gazety. Mówi się o nim w mediach. On jednak nic sobie z tego nie robił. Nie pomaga nawet reprymenda starszego brata i babci, która z jakiegoś powodu ma do niego słabość. W końcu jednak miarka się przebrała i młody książę zostaje zesłany na "wygnanie" do rodzinnej posiadłości nad jeziorem. To ma na chwilę wycofać go z życia publicznego i dać szansę na przemyślenie własnego życia. Zdystansowania się. 

 

Do tej samej posiadłości została wcześniej przeniesiona również Ive, co było dla niej pewną formą łaski udzieloną przez rodzinę królewską, po tym co zrobiła. (Szczegóły tej historii znajdziecie w pierwszym tomie opowieści). Bycie pokojówką nie jest jednak tym co chciałaby robić w życiu. Ive ma swoje ambicje i plany, a ta praca pozwala jej jedynie się do nich zbliżyć. Tymczasem przyjazd jego wysokości burzy jej spokój i spokój tego domu. Dziewczyna nie zamierza jednak się poddawać i z pokorą znosi wszystkie przytyki i marudzenie Księcia, który obrał sobie za cel jej upokorzenie. To ma być jego zemsta za zdradę jakiej Ive dopuściła się w przeszłości. Tyle tylko, że od nienawiści do miłości jest jeden krok, a jego na pozór tylko idealny plan w postaci miłosnej intrygi wymyka się z czasem spod kontroli. Emocje buzują. Świat wiruje. Jest pięknie, ale to tylko pozory. Ive mimo wybaczenia zdrady nie ma szans wejść do tej rodziny. Bajka wciąż jednak trwa...

 

I jak to w bajce bywa wszystko kończy się dobrze. Być może w tym momencie dopuszczam się i ja zdrady w postaci spojlerowania tej historii, jednak jak większość czytelników się przekona jest to opowieść bardzo przewidywalna. Nie może skończyć się inaczej jak tylko happy endem. Jest w niej na szczęście wiele smaczków i niespodziewanych zwrotów akcji, które sprawiają, że czyta się ją z przyjemnością. Autorka serwuje tym samym czytelnikowi ogrom emocji i namiętności. Wydarzeń, które powodują znacząca zmianę w postawach i zachowaniu bohaterów. Odmieniają ich. 

 

Powieść można również potraktować jako swoistą metaforę. Życie królewskie niewiele bowiem emocjonalnie różni się od życia przeciętnego człowieka. Uczucie miłości jest to samo. Tak samo smakuje zdrada i zazdrość. Tęsknota, przyjaźń. Rodzina. Jeśli więc lubicie bajki dla dorosłych, z czułością wspominacie bajkę o Kopciuszku i macie zaliczony kolejny seans filmowy z udziałem "Pokojówki na Manhattanie", ta powieść jest właśnie dla was. Subtelna, delikatna i szalenie romantyczna.  

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial