Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Poszukiwacze Światła

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Poszukiwacze Światła | Autor: Femi Kayode

Wybierz opinię:

Bookholiczka

  „Październikowe słońce jest tak rozgrzane jak krew rozzłoszczonego tłumu. John Paul podąża za ludźmi, którzy coś skandują i popychają trzech młodych mężczyzn, rozebranych do naga i bitych tak, że ich rany nigdy nie zmienią się w blizny; strach sprawił, że skurczyły im się moszny. Kije. Kamienie. Cegły. Żelazo. Pękają kości, płynie krew. Rozdzieranie tkanek wyrywa ze zmęczonych płuc krótkie wrzaski. Młodzieńcy upadają, lecz są szybko podnoszeni i wleczeni ulicami ku miejscu, którego nikt nie wybrał, lecz które chyba wszyscy znają. Poprzedniego dnia padało i czerwona ziemia jest gdzieniegdzie błotnista. Kiedy mężczyźni upadają, są wbijani w nią kopniakami głębiej, a ich krew miesza się z błotem.”

 

Brutalne morderstwo studentów z uniwersytetu w Okriki. Psycholog śledczy rusza do prowincjonalnego miasteczka, by odkryć prawdę o zbrodni, która wstrząsa społecznością. Czytaj poruszający thriller "Poszukiwacze światła" autorstwa Femi Kayode, z Wydawnictwa Zysk i S-ka. Dowiedz się, kto zabił tych młodych ludzi. Głównym bohaterem książki “Poszukiwacze światła” jest dr Philip Taiwo - psycholog śledczy i pracownik naukowy. Wpływowy nigeryjski polityk wzywa go do zbadania sprawy związanej z publicznym torturowaniem studentów w odległej miejscowości. Philip zgadza się na pomoc w śledztwie, choć nie jest detektywem i bardziej od rozwiązania zagadki kryminalnej interesują go powody popełnienia przestępstwa. Gdy opuszcza pokład samolotu na prowincjonalnym lotnisku ma do czynienia z niebywałym, choć kontrolowanym chaosem. W tym momencie zdaje sobie sprawę z tego, że dojście do prawdy w sprawie morderstwa Trzech z Okriki wcale nie będzie takie łatwe. Mężczyzna nie ma pojęcia o tym, że praca przy tej zbrodni wplącze go w niebezpieczną intrygę. Nigeryjski pisarz Femi Kayode zadbał o to, by bohater jego książki "Poszukiwacze światła" się nie nudził... Philip ma bowiem przeciwko sobie kilku współdziałających oponentów. Za sobą natomiast lojalnego, zaradnego i pomysłowego kierowcę Chikę. Towarzysz wiernie wspiera go w odkryciu tajemnicy tej okrutnej zbrodni. Chcesz być świadkiem momentu, w którym psycholog śledczy Taiwo zdemaskuje sprawców? Musisz sięgnąć po ten thriller. Tylko lektura powieści "Poszukiwacze światła" pozwoli Ci dowiedzieć się, co przytrafiło się studentom i dlaczego pozbawiono ich życia.

 

Femi Kayode dorastał w Lagos w Nigerii. Studiował psychologię kliniczną na University of Ibadan, a przez ostatnie dwadzieścia lat pracował w reklamie; był wykładowcą filmoznawstwa i medioznawstwa na University Of Southern California. Jest autorem scenariuszy kilku nagrodzonych i popularnych programów telewizyjnych. Niedawno ukończył z wyróżnieniem wydział twórczego pisania na University of East Anglia, gdzie książka „Poszukiwacze światła” zdobyła nagrodę za powieść kryminalną przyznawaną przez Little, Brown/UEA. Obecnie jest doktorantem na Bath Spa University; mieszka w Windhoek w Namibii z żoną i dwoma synami.

 

Już dawno nie czytałam tak dobrze napisanej powieści kryminalnej, gdzie rozdziały są krótkie i dzięki temu mogłam ją przeczytać jeszcze szybciej niż bym chciała. Jeśli szukacie czegoś co wciągnie was już od pierwszych zdań i nie będziecie mogli się oderwać aż do końca lektury to „Poszukiwacze światła” jest właśnie taką lekturą. Autor moim zdaniem stworzył coś idealnego co pozwoli wam choć na chwilę przenieść się do innej rzeczywistości, gdzie świat nie wygląda tak, jak powinien...Do tego wszystkiego napięcie i wyczekiwanie co wydarzy się na końcu. Tutaj nie mamy wszystkiego podanego na tacy, trzeba poczekać i wyczekiwać najlepszych smaczków, które przygotował dla nas autor w swojej fantastycznej powieści.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial