Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Odszukaj Mnie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Odszukaj Mnie | Autor: Megan Miranda

Wybierz opinię:

Bookholiczka

  „Tak naprawdę to optymistka ze mnie. Gdybym nią nie była, nie ustawiałabym po raz kolejny budzika na kilka minut po północy, gdy już wiem, że Joe śpi, nie wykradałabym się z domu bocznymi drzwiami w kuchni i nie pokonywałabym w ciemności na rowerze prawie dziesięciu kilometrów do pola uprawnego położonego na tyłach mojego domu, by pobrać dane z radioteleskopu brata. A jednak tak robię. Powtarzam to co kilka nocy właśnie dlatego, że jestem optymistką. Opieram rower o ścianę domu w obrębie szerokiego ganku. Huśtawka skrzypi przy każdym podmuchu nocnej bryzy. Dawniej w tym miejscu trzymano konie, stąd pozostałości drewnianego płotu oraz ledwo wyczuwalny zapach siana.”

 

„Być może wszystko to, co teraz do mnie dociera, to nie wiadomość, a ostrzeżenie. A ja zbyt długo zwlekałam ze zrozumieniem tego”. Na życiu Kennedy i Nolana, nastolatków z pozoru niemających ze sobą nic wspólnego, ciążą rodzinne tragedie. To wydarzenia z rodzaju tych, po których nic już nie jest takie samo; na zawsze dzielą życie na „przed” i „po”. Szesnastoletnia Kennedy za swoją najważniejszą misję uważa kontynuowanie dzieła jej brata – badania możliwości istnienia życia pozaziemskiego. Pewnej nocy wymyka się z domu i odkrywa, że zbudowany własnoręcznie przez brata radioteleskop odebrał tajemniczy sygnał… Poza nią jest tylko jedna osoba, która go otrzymała. To Nolan, chłopak, którego dotąd nie znała. Ich drogi krzyżują się, kiedy próbują odnaleźć nadawcę i rozszyfrować znaczenie tajemniczej wiadomości. Wkrótce zaczynają wierzyć, że ma ona coś wspólnego z zaginionym przed laty bratem Nolana – co więcej, w niezwykły sposób zdaje się łączyć dramaty rodzinne obojga nastolatków. Wkrótce odkryją, że są sobie bliżsi, niż mogłoby się wydawać... Jedno jest pewne: jeśli nie przeznaczenie, to z pewnością coś nieprzypadkowo splotło ich losy.

 

Megan Miranda to uznana autorka takich pozycji jak „Fragments of the Lost”, „The Safes Lies”, „Fracture” oraz kilku powieści dla młodzieży. Jest również autorką bestsellera „New York Times” „Miasteczko Kłamców” oraz książki dla dorosłych „Strangers”. Obecnie mieszka w Karolinie Północnej razem z mężem i dwójką dzieci.

 

Na początku podchodziłam do tej książki sceptycznie ponieważ już od dłuższego czasu nie czytałam książek młodzieżowych. Sama nie wiem dlatego tak się zadziało przecież mamy tak wiele dobrych tego typu powieści, że nie są one tylko przeznaczone dla młodszego pokolenia, a również starsze osoby mogą się w nich zagłębić. Cieszę się, że jednak sięgnęłam po „Odszukaj mnie” i mogłam poznać twórczość autorki.

 

Z powieści możemy wynieść bardzo dużo mądrych i wartościowych rzeczy. Autorka daje nam w niej dużo nadziei, otuchy i przedstawia wartości jakimi kierujemy się w swoim życiu. Takich książek aż naprawdę chcę się czytać. Nie znałam wcześniej twórczości autorki więc moje pierwsze spotkanie było strzałem w dziesiątkę. Lubię takie niebanalne, urocze, pouczające historię, które zapamiętam na długi czas. Miałam wręcz wrażenie, że uczestniczę w całej historii wraz z bohaterami, że stoję obok nich oni mnie nie widzą, a ja mogę patrzeć na nich i dowiadywać się coraz to nowych informacji, aby dowiedzieć się, jak zakończy się cała ich przygoda.

 

Książkę „Odszukaj mnie” muszę wam polecić z całego serca! Naprawdę warto ją przeczytać i teraz się już nie dziwie się dlaczego ma takie dobre opinie i oceny. Przekonajcie się sami!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial