Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kotki & Smoki. Smocze Kwiaty

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kotki & Smoki. Smocze Kwiaty | Autor: Kirk Jarvinen

Wybierz opinię:

Joanna Kietlińska

 Foxgames to znana marka, która proponuje klientom świetne gry planszowe, przemyślane, docierające do młodych i starszych odbiorców w punkt. Ale obok tej oferty, ma dla młodych i starszych wielbicieli tego typu rozrywki, książki paragrafowe. Książki te pozwalają czytelnikowi wziąć udział w podróży, wędrówce, misji i stać się częścią gry! Okazuje się, że dzieci uwielbiają być bohaterem różnych historii... Bohaterem, który ma wpływ i decyduje, co się wydarzy w dalszej części opowieści...

 

“Smocze kwiaty” to już kolejna pozycja serii “Kotki i Smoki” wydana w Foxgames. Pierwszy tom pt. “Cukras” spotkał się z zainteresowaniem ze strony najmłodszych czytelników (takich w wieku 6+). Autorem serii jest Jarvin i czytelnik!

 

“Komiks, w którym to Ty jesteś małym bohaterem”, zakłada aktywność czytelnika, jego bezpośredni udział w tworzeniu opowieści. Ma on za zadanie najpierw nauczyć się reguł, które zostały przedstawione zaraz na początku komiksu - książki paragrafowej, a następnie wraz z bohaterem, tutaj kotem MO, podejmować niezwykle ważne decyzje...

 

Zbliżają się urodziny mamy Kotka Mo, główny bohater pragnie podarować jej najpiękniejszy na świecie bukiet ze smoczych kwiatów. Problem jednak tkwi w tym, iż smocze kwiaty rosną w jednym z trudnodostępnych miejsc, a mianowicie w wysokich górach! Te z kolei są zamieszkiwane przez m.in. Lodowego Smoka, który ich strzeże wraz z bardzo tajemniczymi stworzeniami. Kotek MO prosi więc o pomoc młodego czytelnika i jeśli tylko ten się zgodzi, wspólnie wyruszą w podróż, którą zapamiętają na zawsze.

 

Ten paragrafowy komiks, pozwala odbiorcy nie tylko korzystać ze swojej wyobraźni, ale uczy również przestrzegania reguł. Tutaj nie ma przegranych i wygranych, ponieważ zawsze można powtórzyć “rozgrywkę”, wycofać się, albo podjąć wyzwanie! Dzieci bardzo lubią takie zabawy, które sprawiają, że czują się naprawdę częścią ciekawej, czasem nawet i ryzykownej, gry.

 

Komiks jest kolorowy i starannie wydany. Ma twardą okładkę i ciekawą grafikę. Wymaga od czytelnika na pewno skupienia, stąd też warto z młodszym dzieckiem usiąść razem i zobaczyć, czy dobrze zrozumiał zasady. Przestrzeganie ich sprawi, że historia będzie spójna i interesująca, a dzięki temu młody czytelnik “stworzy” pewną całość, z czego myślę, że będzie dumny. Dynamiczna opowieść wymaga więc również uruchomienia wyobraźni, wolnego czasu i oczywiście sam komiks będzie pewnego rodzaju alternatywą do klasycznej książki. Nie wszystkie dzieci lubią czytać, a forma komiksu, dodatkowo również przecież i gra – czyli książka paragrafowa sprawi, że być może zmieni on zdanie i poczuje klimat ciekawej opowieści. Stąd już niedaleko do pokochania historii nie tylko oglądanych na ekranie, ale i właśnie czytanych. 

 

Sam bohater Kot MO jest bardzo przyjazny, prowadzi on bohatera-czytelnika przez kolejne krainy, pozwala mu podejmować decyzje, podpowiada rozwiązania, a do tego jest właśnie sympatyczny! Koty mają przecież swój urok! Dodatkowo na swojej drodze spotkają i inne postacie np.. Bociana Lucka, czy Sonię.

 

Myślę, że książki paragrafowe i komiksy, a przy tym właśnie cała seria “Smoki i kotki” wraz z “Smoczymi kwiatami” może okazać się świetną propozycją dla ciekawych świata dzieci, które kochają planszówki, gry, a przy tym jeszcze nie do końca lubią przegrywać. Oswoją się być może z małymi porażkami i dzięki praktyce zrozumieją, że czasem wygrać może ktoś inny, czy można się na chwilę wycofać. Tymczasem jednak Kot MO zapewni wsparcie dla młodego czytelnika/gracza i będzie to na pewno nowe doświadczenie i ciekawie spędzony czas z książką! Polecam!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial