Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Bad Cruz

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bad Cruz | Autor: L.J. Shen

Wybierz opinię:

Niegrzeczne literki

  L. J. Shen to pseudonim, który zna chyba każdy współczesny czytelnik. Choć wielokrotnie słyszałam o powieściach autorki, to jednak nigdy nie miałam przyjemności czytać jej dzieł. „Bad Cruz” to nasze pierwsze spotkanie, które z pewnością zaobfituje w przyszłości.

 

Sama okładka robi olbrzymie wrażenie. Na wykonanym z matowego materiału froncie, już w dotyku odznacza się nazwisko autorki oraz tytuł książki. Hipnotyzujące błękitne oczy również zostały podkreślone błyszczącym skrawkiem papieru. Całość prezentuje się naprawdę zniewalająco!

 

Rozsiądźcie się wygodni i pozwólcie mi na krótką chwilę przenieść się do świata sprzeczności, napisanego piórem L. J. Shen.

 

Tennessee Turner jest niespełna trzydziestoletnią kobietą, matką nastolatka. Jej syn przyszedł na świat, kiedy ta miała zaledwie 16 lat. Choć żyjemy w czasach, gdzie ciąża nastolatek nie budzi już tyle atencji co kiedyś, to wciąż nie jest mile postrzegana w niewielkich miejscowościach. Główna bohaterka doskonale wie, co to znaczy. Choć każdego dnia staje na rzęsach, aby zapewnić godne życie swojemu synowi z marnej pensji kelnerki, to z każdej strony doświadcza nieprzychylnych rzeczy. Bardzo szybko staje się pośmiewiskiem publicznym, zaliczanym do nizin społecznych.

 

Cruz Costello jest jej przeciwieństwem. Złote dziecko Fairhope. Futbollista, który został lekarzem. Chodzący kąsek dla nieślubnych niewiast. Elita.

 

Drogi tej dwójki łączą się, kiedy ich rodzeństwo zamierza się pobrać. Ojciec pana młodego zaprasza obie rodziny na przedślubny rejs, aby zbliżyć do siebie ich członków. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że nasza dwójka bohaterów myli statki, skazując się na 10 dni we wspólnej kajucie.

 

Co wydarzy się podczas rejsu? Czy przeciwieństwa o tak skrajnych charakterach może coś połączyć? Czy powrót ojca chłopca namiesza w relacji Tenn i Cruza?

 

Ta książka jest świetną komedią romantyczną, która skrywa w sobie pewien przekaz. Nim do niego dojdę, chciałabym szepnąć kilka słów na temat postaci.

 

Obydwoje zostają nam przedstawieni w światłach, w jakich widzą ich ludzie. Wraz z kolejnymi stronami możemy dowiedzieć się o nich ciut więcej. Okazuje się, że wcale tak wiele ich nie dzieli. Każdy z nich skrywa swoje demony w szafach.

 

Ona walczy ze stereotypowym pojęciem, które nie uwzględnia tego, jaką wprawdzie jest osobą. Bardzo zżyłam się z tą bohaterką. Jej historia okazała się mieć wiele wspólnego z postacią, którą znam. Ciąża w młodym wieku, wieczne udowadnianie wszystkiego i brak wsparcia. Jednak dopiero kiedy człowiek przeczyta książkę, poprowadzoną właśnie w taki sposób, to zdaje sobie sprawę w tego, jak wygląda rzeczywistość. Tenn często skrywała się za sarkazmem, który nie raz rozbawił mnie do łez. Lecz nie tylko śmieszne momenty, jakich było mnóstwo, sprawiły, że w moich oczach wzbierały łzy.

 

Cruz nie odbiegał od niej daleko. Choć początkowo wydaje nam się, że są swoimi przeciwieństwami, to w prawdzie oboje walczą z tym samym. Jego rozterki oscylowały wokół oczekiwań, jakie stawiały przed nim osoby z Fairhope. Bał się popełnić błąd. Miałam wrażenie, że dopiero postać Tenn sprawiła, że postanowił zaryzykować.

 

Choć to naiwne, to chcę wierzyć w to, że dla każdej silnej kobiety jest na świecie odpowiedni facet, który tak jak Cruz będzie w stanie wyciągnąć ją na suchy ląd z głębiny rozpaczy.

 

Uważam, że ta powieść jest niesłychanie wartościowa. Już teraz rozumiem, skąd u czytelników tyle „ochów” i „achów”. Jeśli autorka w taki sposób podchodzi do każdej powieści, to ja kupuję ją całą sobą i Wam także polecam.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial