Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Furia

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Marcel Moss
 • Cykl: Komisarz Konrad Tajner
 • Gatunek: KryminałThriller
 • Liczba Stron: 352
 • Rok Wydania: 2022
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788328096844
 • Wydawca: W.A.B.
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  3,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Furia | Autor: Marcel Moss

Wybierz opinię:

olivia_czyta

  Wtorek. Godzina 11:45. W czterech miejscach w Polsce dochodzi do zabójstw. Wygląda to tak, jakby sprawcy wpadli w szał, a ofiary były przypadkowe. Informacje o tragicznych wydarzeniach pojawiają się w mediach, które szybko podchwytują temat, opisując zbrodnie jako „syndrom 11:45". Śledztwo prowadzi Konrad Tajner, którego czeka niełatwe zadanie. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę tajemniczych czterech morderstw?

 

To moje trzecie spotkanie z twórczością Marcela Mossa, natomiast zupełnie odmienne od poprzednich, dlatego że „Furia" przynajmniej z opisu przywodzi na myśl klasyczny kryminał policyjny, w którym ktoś zostaje zamordowany, a śledczy próbuje rozwiązać zagadkę, a tym samym złapać mordercę. Natomiast tu sytuacja przedstawia się trochę inaczej. Jest śledczy, a właściwie cały zespół śledczych, jest też morderstwo, a właściwie cztery.

 

Jednak mam wrażenie, że nie na śledztwie skupił się Moss. Przedstawił za to kilka postaci w tragicznym momencie swojego życia, oczywiście jak przystało na tego autora, pojawiają się tematy, o których się nie mówi, które są nieco skrywane pod dywanem. A Moss ten dywan odkrywa przed czytelnikiem.

 

„Furia" jest pierwszym tomem serii z Konradem Tajnerem i muszę przyznać, że jestem ciekawa tej postaci, bo wątek z jego życia prywatnego pojawił się w tej książce. Właściwie to, czego mi zabrakło to było właśnie to śledztwo, większość książki stanowił, tak jak wspominałam opis sytuacji życiowej bohaterów, więc właściwie miałam wrażenie, że czytam thriller psychologiczny.

 

Ze względu na oryginalny pomysł, miałam nadzieję na wiele emocji, ale jedynie finał przyniósł emocje. Dość szybko rozgryzłam, z jakiego powodu cztery osoby, zupełnie niezwiązane ze sobą, dopuściły się zbrodni. Natomiast nie domyśliłam się, w jaki sposób wszystko się ze sobą łączy, choć powiązanie tej sprawy z jedną postacią wydało mi się grubymi nićmi szyte, a połowa opisów zupełnie niepotrzebna niemająca ostatecznie żadnego znaczenia.

 

Generalnie książka jest wciągająca, natomiast nie jest to historia, którą z perspektywy dłuższego czasu będę szczególnie pamiętać, natomiast mam zamiar sięgnąć po drugi tom tej serii, jeśli tylko się ukaże, o czym jestem przekonana, bo po takim zakończeniu inna możliwość wydaje się wykluczona.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial