Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Neuroróżnorodne

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Neuroróżnorodne | Autor: Jenara Nerenberg

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

  ADHD, autyzm, zaburzenia integracji sensorycznej, wysoka wrażliwość- to określenia, które najczęściej używane są w określeniu do dzieci. W naszych czasach tego typu "zaburzenia" nikogo nie dziwią, przyzwyczailiśmy się, że dotyczą one dużej liczby dzieci. Jednak czy kiedykolwiek pomyśleliście o tym, że z takimi odmiennościami borykają się także ludzie dorośli? Zastanawialiście się kiedyś nad tym dlaczego kobietom przypisano takie cechy jak histeria czy nadwrażliwość? A gdyby ktoś Wam powiedział, że kobiety te tak naprawdę są neuroodmienne, mają spektrum autyzmu, ADHD, czy też zaburzenia przetwarzania sensorycznego? A może to właśnie ty jesteś kobietą, która zawsze czuła się nieco inna? Bardziej wrażliwa, wyczulona na bodźce? Jeśli czujesz, że wspomniane tematy mogą dotyczyć właśnie ciebie, to polecam ci książkę "Neuroróżnorodne. Jak żyć w świecie skrojonym nie na naszą miarę?". Jej autorką jest Jenara Nerenberg, dziennikarka i założycielka Projektu Neuroróżnorodność, kobieta, która w dorosłym wieku odkryła, że ma autyzm i ADHD. Od czasu swojej diagnozy zaczęła zgłębiać temat i dzielić się swoją wiedzą z innymi kobietami. Wspomniana książka jest zapisem jej osobistych doświadczeń oraz historii osób, które napotkała na swojej drodze.

 

Książka "Neuroróżnorodne" kierowana jest głównie do kobiet, szczególnie tych, które czują, że różnią się od innych, odstają od przyjętej normy, mają zaburzenia, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Okazuje się bowiem, że mnóstwo dorosłych kobiet boryka się z różnymi "zaburzeniami" nawet o tym nie wiedząc. Dzięki tej książce mają one szansę zdobyć wiedzę na temat tego jak radzić sobie we współczesnym świecie, jak zdobyć diagnozę, a przede wszystkim jak sobie pomóc. Czytając książkę dowiadujemy się, że nie tylko my borykamy się z określonymi przypadłościami. Autorka uczy nas tego jak radzić sobie z naszymi problemami, jak dbać o siebie, jak wyznaczać swoją strefę komfortu i jak żyć w świecie przepełnionym bodźcami. Dzięki tej książce możemy zrozumieć z czym borykają się niektóre osoby, jak odbierają świat, dlaczego zachowują się w określony sposób. Jest tu też nieco historii związanej z tym w jaki sposób kobiety były postrzegane na przestrzeni lat i w jaki sposób w społeczeństwie ugruntowały się niektóre stereotypy dotyczące płci pięknej. Książka pełna jest cennych rad i wskazówek, ciekawych przemyśleń oraz historii konkretnych osób, na przykładzie których zostały wyjaśnione niektóre zjawiska.

 

Ponieważ sama jestem kobietą lekko neuroodmienną z ogromnym zainteresowaniem sięgnęłam po ten tytuł. Dowiedziałam się tutaj mnóstwa ciekawych rzeczy i znalazłam opisy kilku zaburzeń, z którymi sama się zmagam (na przykład nadwrażliwość na niektóre bodźce). Dlatego też z całą pewnością mogę stwierdzić, że jest to wartościowa książka, w której oprócz dużej dawki wiedzy możemy znaleźć również ogromne wsparcie i pomoc w naszych problemach. Bardzo pozytywne jest to, że autorka walczy z dzieleniem osób na normalne i zaburzone, zamiast tego przekonując nas, że ludzie są po prostu neuroróżnorodni. Jeśli więc czujesz, że możesz zmagać się z takimi zaburzeniami jak autyzm czy ADHD lub obserwujesz u siebie wysoką wrażliwość czy problemy z sensoryką to sięgnij po ten tytuł. bo być może znajdziesz w nim odpowiedzi na swoje pytania. Książkę polecam również bliskim osób zmagających się z opisywanymi cechami- dzięki tej książce zyskacie okazję na zrozumienie osób w waszym otoczeniu, dzięki czemu będziecie mogli wspomóc je w codziennym życiu.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial