Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Opowiedz Mi Dziadku

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Opowiedz Mi Dziadku | Autor: Monika Koprivova

Wybierz opinię:

Joanna Kietlińska

 

  Wspomnienia są niezwykle ważne w naszym życiu, a stają się jeszcze bardziej istotne, kiedy na własnej skórze poczujemy upływający szybko czas... Zapragniemy nagle zachować od zapomnienia wszystko, co jest dla nas naprawdę ważne i cenne! Istotne okażą się rzeczy, związane z naszymi najbliższymi. Chcemy pamiętać, jak dorastały nasze dzieci, ale często również pragniemy i dla nich zachować własne wspomnienia czy wspomnienia naszych dziadków i babć. Nie jest to łatwe - zapamiętać wszystko, co naprawdę ważne w danym momencie czy w konkretnym okresie życia - za późno sami się orientujemy, jak istotna i cenne istnienie...  Do tego umysł nas często zaskakuje i potrafi nas zawieść niestety, pamięć jest przecież bardzo ulotna... Warto więc natknąć się w porę na publikację, która pomoże nam zachować wspomnienia naszych rodziców, jeśli jesteśmy już dorośli i sami mamy dzieci! Dla nich bowiem taka pamiątka będzie kiedyś wielkim skarbem. Babcia i Dziadek staną się im bardzo bliscy, a i my zapamiętamy z innej perspektywy być może naszych rodziców!

 

“Opowiedz mi Dziadku”, to przepięknie wydana książka, jak mówi sam podtytuł, “do przechowywania wspomnień”. Można ją zakupić na stronie moidziadkowie.pl i naprawdę myślę, iż będzie to wspaniały prezent nie tylko z okazji Dnia Babci czy Dnia Dziadka, ale nawet i bez specjalnej okazji. Wspomnienia sprawią bowiem, że nasze dziecko poczuje się częścią rodziny, pozna swoich bliskich i już na zawsze pozostanie z myślą, iż przynależy do większej wspólnoty, jaką jest RODZINA.

 

Autorką książki “Opowiedz mi Dziadku” jest Monika Koprivova. Rozpoczyna ona książkę pięknym wstępem, który skierowany jest do tytułowego Dziadka. Zaznacza, iż tak naprawdę ta książka jest prezentem dla dziecka od Dziadka! A to dlatego, że będzie ona wypełniana przez Dziadka z myślą o swoim wnuku, wnuczce czy wnukach! I rzeczywiście, jak pisze sama autorka w imieniu dziecka, będzie to bezcenna rzecz dla wnucząt. W albumie na pierwszej stronie, zaraz po wstępie, nie mogło zabraknąć drzewa genealogicznego. Warto zwrócić uwagę, że Dziadek widnieje w samym centrum korony drzew! Autorka pozostawiła każdą lewą stronę książki niemal zupełnie psutą, zachęcając do rysowania, wklejania fotografii czy kreatywnego strojenia stron, które będzie mogło również coś więcej o dziadku wnukowi powiedzieć. Poza tym na pozostałych stronach Koprivova zamieściła nieduże ilustracje, dowcipne czy po prostu nawiązujące do tematu grafiki. Sprawiają one, że książka na wspomnienia będzie kojarzyć się nam bardzo przyjemnie i wzbudzi zwłaszcza w Dziadku sentyment!

 

Na kolejnych stronach postawione zostały pytania do dziadka. Są to pytania o jego bliskich, o interesujące sytuacje, zdarzenia, o członków rodziny i jego własne wspomnienia. Są też pytania m.in. o jego dziadków, ale i o rodziców czy o przygody, które jako dziecko przeżywał ze swoimi dziadkami czy rodzicami... Warto dodać, że pytania są często naprawdę poważne i wymagają od Dziadka skupienia. Będzie on więc musiał czasem się chwilę zastanowić, pomyśleć, czy rzeczywiście warto obudzić niektóre z nich... Być może nie raz zakręci się przy tym w oku łza. Wspomnienia bywają przecież bardzo różne, niektóre są wesołe, inne smutne...  Będą w niej pytania o szkołę, zainteresowania, o kolegów i przyjaciół. Ważne okażą się także tematy związane z tym, jak Dziadek poznał Babcię, gdzie pracował, co lubił robić w wolnym czasie i co teraz lubi robić. Każde pytanie będzie czekało na odpowiedź, aczkolwiek Dziadek wcale nie musi na nie wszystkie odpowiedzieć... Album jest tak napisany, by uszanować prywatność i zachować to, z czym Dziadek pragnie się z wnukami podzielić.

 

Piękna książka, naprawdę niezwykła!  

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial