Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Harvard Business Review. Podręcznik Zarządzania Projektami

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Harvard Business Review. Podręcznik Zarządzania Projektami | Autor: Antonio Nieto Rodriguez

Wybierz opinię:

Kozel

  Współcześnie praca w bardzo wielu firmach i branżach ma charakter typowo projektowy. Nie w każdym przypadku jednak zespół zatrudniony w przedsiębiorstwie jest do tego odpowiednio przygotowany, gdyż nawet dysponując odpowiednią wiedzą w tym zakresie, może nie mieć wystarczającego doświadczenia. Zgodnie z intencją Antonia Nieto-Rodrigueza, autora książki Harvard Business Review. Podręcznik zarządzania projektami, ta publikacja może być jedynym materiałem potrzebnym do tego, by samodzielnie rozpoczynać, prowadzić i koordynować projekty. Czy tak jest rzeczywiście?

 

Zanim przejdę do faktycznego omówienia tej bardzo obszernej książki, chciałabym przywołać jeszcze postać autora, który w świecie biznesu jest postacią dość znaczącą. Antonio Nieto-Rodriguez to ekspert w dziedzinie zarządzania projektami oraz wdrażania strategii biznesowych. Jest jednocześnie pedagogiem i praktykiem, dlatego jego wiedza nie jest oderwana od rzeczywistości, a proponowane działania znajdują silne umocowanie w realiach.

 

Podział treści jest tu bardzo przejrzysty, skonstruowany na zasadzie od teorii do praktyki. Na samym początku czytelnik trafia na część zatytułowaną Podstawy projektów dla każdego. Znajdziemy tu wszelkie informacje teoretyczne dodatkowo poparte analizą bieżącej sytuacji. W części drugiej – Kanwie projektu – poznajemy zasady opracowywania modeli pomocnych w codziennej pracy, a także ich późniejszego wykorzystywania. Kolejne części są poświęcone odpowiednio zarządzaniu projektami w perspektywie sytuacji obecnej oraz przyszłości.

 

Po Harvard Business Review. Podręcznik zarządzania projektami warto sięgnąć z kilku powodów. Po pierwsze, jest to książka zawierająca nie tylko bardzo dużą dawkę teorii, ale również stanowiąca zbiór praktycznych podpowiedzi i wskazówek, które – po drobnej adaptacji – można wykorzystać w swojej codziennej pracy. Co ważne, autor opracowywał je w taki sposób, by cechowały się uniwersalnością – nie uzależniając swojej wartości od tego, w jakiej branży, sektorze czy metodyce pracuje osoba czytająca podręcznik. Każdy model składa się z tych samych elementów, które ostatecznie wpływają na to, czy zadanie zakończy się sukcesem.

 

Po drugie, książki na podobne tematy zwykle pisali eksperci w dziedzinie projektów dla kandydatów na ekspertów, czyli odbiorców zawodowo trudniących się zarządzaniem. Siłą rzeczy autorzy używali specjalistycznego języka i hermetycznego żargonu. Antonio Nieto-Rodriguez postępuje inaczej. Podchodzi do tematu od strony osoby, która potencjalnie dopiero zaczyna swoją przygodę z projektami lub nawet spogląda na zagadnienie z boku. Posługuje się prostym, obrazowym językiem zrozumiałym w zasadzie dla każdego odbiorcy. To zupełnie inne postrzeganie idei podręcznika niż ta, z którą miałam do czynienia do tej pory.

 

Harvard Business Review. Podręcznik zarządzania projektami to dość pokaźna publikacja, zamknięta w 420 stronach, oprawionych w twardą okładkę. Od strony czysto wizualnej wygląd książki jest dość klasyczny i spójny z innymi pozycjami w serii oferowanej przez Harvard Business Review. Treść natomiast zdecydowanie spełnia wymogi współczesności. Proste wyjaśnienia i konkretne wskazówki uzupełniaj tabele i schematy rozwijające każdy problem.

 

Po lekturze muszę przyznać, że w tym przypadku okładkowy slogan głoszący, iż trzymamy w ręce „jedyny podręcznik, jakiego potrzebujemy, żeby rozpoczynać, prowadzić i nadzorować udane projekty” ma w tym przypadku umocowanie w rzeczywistości. Uważam, że dla osób z branży, ale także dla pracujących w reklamie, marketingu czy public relations, jest to swoisty must-have. Aby jednak w pełni czerpać z treści, trzeba oczywiście popracować samemu. Podpowiedzi autora są bardzo cenne, ale nadal nie są gotowymi receptami, a jedynie bazą do własnej pracy i rozwoju kreatywności.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial