Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Mała Kawiarenka W Kopenhadze

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Mała Kawiarenka W Kopenhadze | Autor: Julie Caplin

Wybierz opinię:

MadameGie

 “Mała kawiarenka w Kopenhadze” autorstwa Julie Caplin to delikatny romans, zbudowany na mocnych fundamentach wątków obyczajowych. Warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na okładkę i na to, jak wizualnie świetnie wpasowuje się ona w najnowsze trendy dotyczące tego aspektu książki. Minimalistyczna, stonowana, graficzna i urokliwa okładka bardzo przyciąga wzrok i zapowiada lekką i przyjemną powieść.

 

Julie Caplin w swojej powieści przedstawia historię Kate Sinclair, młodej kobiety, którą cechuje ambicja i racjonalne podejście do życia. Marzy o awansie, który pozwoliłby jej na polepszenie warunków życia swojego, jak i jej rodziny. Niestety intryga mężczyzny, z którym od pewnego czasu się spotyka, oddala ją od tego marzenia. Dostaje jednak szansę — służbowy wyjazd do Kopenhagi z grupą dziennikarzy, którzy mają przekonać się, czym jest duńska filozofia życia hygge i pomóc Kate oraz jej klientowi w rozpropagowaniu tego stylu w Wielkiej Brytanii. Tygodniowy wyjazd okazuje pełny niespodzianek...

 

Ogólne wrażenie po lekturze “Małej kawiarenki..” jest bardzo pozytywne. Powieść ma świetną strukturę, kilka ciekawych wątków, które wydają się przemyślane i dopełniające cały koncept fabuły. Treść jest pełna akcji, przemyśleń bohaterów i sporej ilości opisów odnoszących się do krajobrazów Danii, które miejscami zaczęły nieco przytłaczać.

 

Na pewno warto docenić, że autorka wykazała się wspaniałym researchem, a co za tym idzie dogłębną znajomością wszelkich kopenhaskich zabytków, wszelkiej infrastruktury i kultury Duńczyków. Niestety, opisy przyrody, krajobrazów czy całej literackiej rzeczywistości to składowa powieści, w której bardzo łatwo przesadzić. W tej pozycji właśnie tak było.

 

Nie będę ukrywać, że mniej więcej w połowie książki, miałam już ich serdecznie dosyć i wielu miejscach, dla własnego komfortu musiałam te fragmenty po prostu ominąć.

 

Wątek romantyczny był wciągający, pełen zwrotów akcji i charakteryzujący się znanym i lubianym motywem “slow burn”. Sprawiał wrażenie bardzo autentycznego.

 

Trudno mieć także jakiekolwiek zastrzeżenia co do kreacji bohaterów. Byli oryginalni, realistyczni, szczegółowo zbudowani. Nie byli zbyt wyidealizowani, popełniali błędy, wartościowali swoje życie i postępowanie.

 

Podobał mi się wątek hygge i cała filozofia z nim związana. W bardzo trafny sposób autorka przedstawiła wpływ tego nurtu na bohaterów oraz to jak pod wpływem pewnych zdarzeń i przemyśleń zmieniało się ich podejście do życia.

 

Nie będę ukrywać, że powieść skłoniła mnie do zainteresowania się tą tematyką bliżej.

 

Nie jestem pewna czy to kwestia redakcji, czy w taki sposób powieść została napisana, ale zdarzało się, że brak didaskaliów dialogowych przy niektórych wypowiedziach powodował, że nie miałam pewności, który z bohaterów jest autorem słów.

 

Autorka ma ciekawe pióro, miejscami bardzo lekkie, charakterystyczne dla niezobowiązującej obyczajowej lektury, miejscami trochę bardziej wymagające.

 

Mam wrażenie, że styl Julie Caplin cechuje pewna pisarska maniera, którą pozwolę sobie nazwać kolokwialnie “gadulstwem”. Zdania wielokrotnie złożone (czasem przesadnie), szczegółowość, wtrącenia, i wspomniane rozwleczone opisy sprawiły, że powieść straciła na dynamice, a raczej należałoby powiedzieć, że ta dynamika miała charakter skokowy.

 

Nie mniej jednak uważam, że wielu czytelników będzie zachwyconym takim rozbudowaniem, ponieważ powieść wciąga, a wątek romantyczny i stopniowo rozwijająca się relacja między bohaterami przyciąga uwagę i ciekawi czytelnika.

 

Ze swojej strony “Małą Kawiarenkę w Kopenhadze” mogę szczerze polecić. Jest to przyjemna, komfortowa powieść dla miłośników delikatnych romansów, tolerujących erotyczne wątki, które pojawiły się w liczbie bardzo skromnej, ale należy o tym wspomnieć.

 

Myślę, że czytelnicy, którzy doceniają mocną stronę obyczajową w romansach, będą zachwyceni, ponieważ książka porusza szereg ważnych, realistycznych społecznych problemów. Wnioskując, uważam, że fabuła jest wielowątkowa, ale w bardzo pozytywnym tego określenia znaczeniu. Piękna okładka, ciekawa filozofia życia, romans i sporo zaskakujących zwrotów akcji, to wszystko znajdziecie w “Małej Kawiarence...”

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial