Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ewangelia Dla Dzieci

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Ewangelia Dla Dzieci | Autor: s. Bożena Maria Hanusiak

Wybierz opinię:

Tulliana

Pięknie ilustrowany album z komentarzami do Ewangelii

 

 Czytanie i analiza Ewangelii to ważna część niedzielnej mszy świętej i uroczystości kościelnych. Ale jak zainteresować nią małe dzieci? Co zrobić, by tematyka poruszana przez ewangelistów była zrozumiała już dla przedszkolaków? Jeśli szukacie odpowiedzi na podobne pytania, szczerze zachęcam was do lektury przepięknie wydanego albumu pt. ,,Ewangelia dla dzieci” z podtytułem: ,,Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku”.

 

Autorką książki jest siostra Maria Hanusiak, realizująca swe powołanie pustelnicze na terenie Archidiecezji Krakowskiej i znana ze stworzenia wielu modlitewników oraz poczytnych książek o tematyce religijnej. Cennym uzupełnieniem treści siostry Bożeny są znakomite, stylizowane na witraże ilustracje autorstwa Pawła Kołodziejskiego, absolwenta krakowskiej ASP, twórcy prac do wielu znanych komiksów takich jak np. ,,Pismo Święte w komiksie”, ,,Historia Polski w komiksie”, czy też ,,Poczet władców Polski”.

 

Lektura idealna nie tylko na świąteczne niedziele

 

Recenzowana tutaj ,,Ewangelia dla dzieci” stanowi pokaźny zbiór komentarzy do fragmentów Ewangelii, które warto czytać zwłaszcza w niedziele i podczas religijnych uroczystości. Atutem niniejszej publikacji jest język i forma przystępna oraz atrakcyjna dla młodych czytelników. Na szczególne uznanie zasługuje kompozycja treści przygotowanych do czytania w każdym z rozdziałów. Fragmenty Ewangelii zapisane są na górze strony, poniżej znajduje się dialog nawiązujący do tematyki Ewangelii, w prawym górnym rogu książki zamieszczono prosto sformułowane uwagi do każdego z czytań. Komentarze do każdej Ewangelii zostały oparte na ciekawym dialogu w formie rozmowy dziecka z samym Jezusem Chrystusem. Uzupełnieniem każdej z takich rozmów, stylizowanych na luźny dialog z bliską osobą np. przyjacielem są proste przykłady zaczerpnięte z życia codziennego.

 

Autorka powołując się na sytuacje bliskie dzieciom pokazuje, jak konkretne wybory i decyzje, z jakimi spotykają się już maluchy, można łączyć z tymi, jakie dotyczyły Jezusa. Ewangelie w albumie siostry Marii to doskonała okazja do rozmów z dziećmi o naturze dobra i zła, o pojęciu grzechu, czy też do przekazywania im podstawowych prawd związanych z nauką chrześcijańską. ,,Ewangelia dla dzieci” to książka uniwersalna i napisana w taki sposób, że przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym, ale całej rodzinie.

 

Bez wątpienia największym atutem niniejszej publikacji jest właśnie niewymuszony styl wypowiedzi, bogaty w humor sytuacyjny dobrze rozumiany przez dzieci, przy czym książka posiada wartości dydaktyczne bez wpadania w pułapki infantylizmu. Czytanie ,,Ewangelii dla dzieci” poparte przemyślanymi rozmowami umożliwia uczenie szacunku wobec drugiej osoby, pracy innych. Z pomocą tej pięknej książki możecie uwrażliwić maluchy na potrzeby osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, wymagających szczególnego wsparcia ze strony społeczeństwa. Omawiając niniejszą książkę, trzeba wspomnieć również o jej ciekawie przygotowanej i zrealizowanej kompozycji.

 

Książka została podzielona na trzy zasadnicze części: A, B i C. W każdej z nich znajdują się teksty przeznaczone do czytania w okresie: Adwentu, Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu, Wielkanocy i czasu zwykłego w liturgii Kościoła. Zgodnie z zaleceniami od Adwentu 2022 obowiązuje treść z części A, od Adwentu roku 2023 – część B, zaś od Adwentu roku 2024 – idealnie będzie pasować część C. W kolejnych latach kolejność czytania ,,Ewangelii dla dzieci” będzie się powtarzać. Jeśli szukacie sprawdzonego i przyjemnego sposobu na wyrobienie w rodzinie nawyku wspólnego czytania Ewangelii, zachęcam was do zapoznania się właśnie z recenzowaną tutaj albumową publikacją. Książka będzie również wartościowym prezentem dla dziecka - na przykład z okazji urodzin, imienin, czy Pierwszej Komunii Świętej.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial