Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Sekret Najpilniej Strzeżony. Audiobook

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Jeffrey Archer
 • Tytuł Oryginału: Best Kept Secret
 • Cykl: Kroniki rodziny Cliftonów
 • Gatunek: SensacjaAudiobook
 • Przekład: Danuta Sękalska
 • Liczba Stron: Czas trwania: 12 godzin 3 minuty
 • Rok Wydania: 2022
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788728473542
 • Wydawca: Saga Egmont
 • Lektor: Krzysztof Plewako-Szczerbiński
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Sekret Najpilniej Strzeżony. Audiobook | Autor: Jeffrey Archer

Wybierz opinię:

żuczek75

  Jest to trzeci tom Kronik rodziny Clifftonów stanowi kontynuację sagi opisanej w „Czas pokaże” i „Za grzechy ojca”, więc dla osób, które nie czytały poprzednich części niniejsza recenzja może stanowić spojler.

 

Losy bohaterów zaczynamy śledzić w roku 1945 od niedokończonego wątku z poprzedniego tomu. W końcu dowiadujemy się, kto odziedziczy majątek Barringtonów. Z resztą sprawy majątkowe stanowią istotny element fabuły, bo testament Elizabeth, matki Gilesa i Emmy, wywołuje kolejne zamieszanie wśród spadkobierców. Zwłaszcza, że bardziej niż samym Gilesem, właśnie jego majątkiem interesuje się jego narzeczona. Na horyzoncie pojawia się również niestrudzony w zemście dawny wróg, major Fisher.

 

Harry i Emma nie zapomnieli, że kiedy został zamordowany Hugo Barrington, w jego gabinecie znaleziono niemowlę. Domyślają się, że była to siostra przyrodnia Emmy. Rozpoczynają poszukiwania dziewczynki, którą chcą adoptować.

 

Jednak dotychczasowa historia, to tylko preludium do prawdziwych przygód, bowiem głównym bohaterem „Sekretu najpilniej strzeżonego” staje się Sebastian Artur Cliffton, syn Harrego i Emmy. Seb stoi na progu wejścia w dorosłe życie, jednak na kilka dni przed zakończeniem ostatniego semestru szkoły średniej pakuje się w kłopoty i zostaje zawieszony. Zamiast wrócić do domu, do Bristolu, pchnięty impulsem wsiada do pociągu odjeżdżającego do Londynu. Pech chce, ze tym samym pociągiem jedzie dyrektor szkoły i przyłapuje go na złamaniu kolejnych zasad. Sebastian zdaje sobie sprawę, że swoimi postępkami przekreślił stypendium w Cambrgidge, z którego był tak dumny.

 

W Londynie pech nie opuszcza młodzieńca. Kieruje kroki do domu swojego szkolnego przyjaciela Bruno Martineza. Tam znajduje schronienie, ale też wpada w sidła ojca kolegi, który proponuje Sebastianowi podróż do Buenos Aires i eskortowanie w drodze powrotnej słynnej rzeźby „Myśliciel” Rodina. Seb jest tak zawstydzony utratą stypendium, że przyjmuje ofertę, byleby uciec od odpowiedzialności i stawienia czoła sytuacji, w której się znalazł. Łatwo się domyślić, że tym samym pakuje się w jeszcze większe kłopoty.

 

Po raz kolejny mamy do czynienia z książką, którą świetnie się czyta. Przygoda goni przygodę, a czytelnik koniecznie chce się dowiedzieć, co będzie dalej. Mimo, że to już trzeci tom, fabuła jest dobrze przemyślana i nie traci tempa.

 

Bohaterowie są bardzo wyraziści. Z ciekawością poznajemy czarny charakter, Lady Virginię, która ma charakterek i zachowania kompletnie nie przystające do wyższych sfer. Wielki powrót Fishera wiąże się również z wieloma nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Czytelnik śledzący jego postać od pierwszego tomu wie, że ten człowiek nie cofnie się przed niczym, żeby dopiec Barrintonon i Clifftonom. Dorastający Sebastian też jest ciekawym bohaterem. Postępuje często w sposób trudny do wytłumaczenia, a czasem nawet irytujący. Jednak jego postępki składamy na jego młody wiek oraz brak doświadczenia i mimo wpadek kibicujemy mu podczas jego licznych przygód.

 

Zakończenie jest bardzo zaskakujące. To typowy „cliffhanger”, który zmusza czytelnika do natychmiastowego poszukiwania kolejnego tomu Kronik rodziny Clifftonów.

 

Dzięki uprzejmości Saga Egmont oraz Sztukater.pl ,„Sekret najpilniej strzeżony” przesłuchałem w formie audiobooka. Lektor Krzysztof Plewako- Szczerbiński czyta już trzeci tom i świetnie buduje atmosferę. Jednak niezbyt dobrze radzi sobie z angielskimi nazwami a nawet nie zawsze dobrze wymawia nazwiska znane z historii sztuki i to tak znamienite jak Rodin. Szkoda, zwłaszcza, że wymowę łatwo sprawdzić w internecie.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial