Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wśród Gwiazd

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wśród Gwiazd | Autor: Brandon Sanderson

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

  Po lekturze znakomitej powieści Brandona Sandersona pt. „Do gwiazd”, nie mogłam doczekać się premiery kontynuacji tej barwnej, kosmicznej historii o losach i przygodach młodej pilotki Spensy Nightese. I dziś oto ów pragnienie się spełniło za sprawą premiery książki „Wśród gwiazd”, która ukazała się w pięknej oprawie nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka. Zapraszam do poznania lektury tej powieści.

 

 Spensa spełniła swoje marzenie o lotach wśród gwiazd..., biorąc tym samym udział w walce z wrogą nacją Obcych - Krellami. Oto jednak los stawia na jej życiowej drodze kolejną przeszkodę, jaką to jest zmaganie się z piętnem bycia córką zdrajcy. Nie mogąca się z tym pogodzić Spensa robi wszystko, by poznać prawdę o czynie ojca. Być może pomoże jej w tym tajna misja, w jakiej ma wziąć udział - wyprawa na tajną, kosmiczną stację wroga, gdzie ma przybyć ona podszywając się pod mającą za sobą wypadek na jednej z planet przedstawicielkę wrogów - Alanik. Jej celem jest supernowoczesny napęd...

 

 Brandona Sanderson zaprosił nas tą opowieścią raz jeszcze do niezwykle barwnego, efektownego i ekscytującego świata literackiego science fiction, w którym toczy się wojna ludzkości z nacją Krellów, jak i w którym pewna młoda dziewczyna poszukuje prawdy o sobie, swoim przeznaczeniu i losach ojca. I tak, jak miało to miejsce w pierwszym tomie tego cyklu, tak i tym razem uświadczymy tu wielkiej przygody, wartkiej akcji i wielkich emocji. To wojenna fantastyka z elementami szpiegowskiej sensacji w tle, która zarazem rozpoczyna zupełnie nową drogę w życiu głównej bohaterki.

 

 Fabułę powieści wypełnia wartka akcja i wielka przygoda, gdy oto poznajemy założenia i cele niebezpiecznej misji Spensy, towarzyszymy jej w przebiegu wywiadowczego zadania, jak i wreszcie docieramy do wielkich tajemnic - także tych związanych z losem jej ojca. Oczywiście mamy tu do czynienia także z intrygującym obrazem kosmicznej wojny, co już samo w sobie jest czymś znakomitym. I jest to niezwykle barwna, klimatyczna i dobrze poprowadzona relacja. 

 

 Na duże słowa uznania zasługują tu także dwa najważniejsze elementy tej książki - kreacja postaci głównej bohaterki, jak i też obrazu tego fantastycznego, kosmicznego świata przyszłości. Co do osoby Spensy Nightese, to jawi się nam ona jako odważna, pewna siebie i potrafiąca odnaleźć się w każdych okolicznościach, dziewczyna. Imponuje nam jej inteligencja, umiejętności pilota oraz niezwykła, psychiczna wytrzymałość, która przyda się jej bardzo w nowej roli szpiega. Co zaś do tej całej literackiej rzeczywistości, to ta zachwyca nas swoim rozmachem, logicznym scenariuszem kosmicznej wojny i zależności ludzi względem tajemniczego Zwierzchnictwa, jak i oczywiście również na polu zaawansowanej technologii - m.in. statków, ale też i broni.

 

 Lektura tej powieści porywa nas sobą od pierwszych chwil, intryguje każdą z kolejnych stron oraz zapewnia wyśmienitą, czytelniczą rozrywkę. Oczywiście trzeba lubić literackie science fiction, by móc w pełni cieszyć się literacką i emocjonalną ofertą tego tytułu, ale jeśli już ktoś sięga po tę pozycję, to tak z pewnością jest. Warto również zauważyć, iż możemy cieszyć się świetną rozrywką przy spotkaniu z tym tytułem również wtedy, gdy nie poznaliśmy pierwszej odsłony tego cyklu.

 

Słowem podsumowania – niniejsza powieść Brandona Sandersona pt. „Wśród gwiazd”, to rzecz znakomita pod każdym względem, świetnie napisana i gwarantującą sobą wyśmienitą zabawę w kosmicznych i wojennych klimatach. Dlatego też z jak największym przekonaniem gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, który to z pewnością was nie zawiedzie. Polecam – naprawdę warto!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial