Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Gra

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Gra | Autor: Sara Antczak

Wybierz opinię:

MagLaw

  W ramach cyklu Mroczna Seria Wydawnictwo Filia zaproponowało czytelnikom pewną terenową zabawę, którą ukryło na kartach książki Sary Antczak „Gra”. Zapowiadało się całkiem niewinnie, ot podchody na łonie natury, których sześciu przypadkowo dobranych graczy biegać będzie po lesie, w poszukiwaniu rozmaitych wskazówek, które pozwolić im mają na rozwikłanie zagadki, która przyświecać ma całej rozgrywce. Nie dość zatem, że pojawiło się wyzwanie wymagające uruchomienia szarych komórek, niczym poszukiwanie drogi wyjścia z escape roomu, to jeszcze postawiono na rywalizację w pięknych okolicznościach przyrody.

 

Tak, takie było moje przeświadczenie. Nie oczekiwałam zatem krwawej walki na śmierć i życie, ale opowieści z sensacyjną nutą,opartą na ściśle określonych zasadach gry. Wprawdzie pewien niepokój wzbudziła zapowiedź zamieszczona na okładce, w której Marcel Moss uprzedzał, że będzie to rozgrywka na najwyższym poziomie, ale dalej spodziewałam się raczej podchodów na leśnych traktach niż squid game. Zapnijcie zatem pasy, gdyż z lekką kryminalną historią „Gra” nie ma absolutnie nic wspólnego, a Sara Antczak zaserwuje nas podniesienie poziomu adrenaliny do szczytowego jej pułapu.

 

„Gra” jest bowiem thrillerem, w którym losy sześciu postaci okazują się ze sobą w mniej lub bardziej oczywisty sposób powiązane. Chociaż każda z nich pochodzi z innego środowiska, ma inne dotychczasowe doświadczenia życiowe, inny status materialny i reprezentuje zupełnie inne kręgi zawodowe i kulturowe, to jednak wszystkie łączy jeden wspólny mianownik. Jaki? Tego nie zdradzę, gdyż musicie dojść do tego sami. Jedno jest pewne –rozgrywka, która miała stać się rozrywką i odskocznią od codzienności staje się literalnie walką o przetrwanie. Czy wszyscy uczestnicy gry wyjdą z niej cało? Czy uda im się rozwikłać przyczyny wplątania ich w grę, na której szali będzie stało ich życie? Czy znajdą odpowiedź na pytanie – kto i dlaczego postanowił zabawić się ich życiem?

 

„Gra” Sary Antczak to bardzo dobrze skonstruowana historia, przy której ciężko jest się nudzić. Wynika to z tego, że autorka znalazła ciekawy pomysł na fabułę i konsekwentnie go realizuje, umiejętnie budując poszczególne wątki, tak aby wciągnąć czytelnika w tworzoną przez siebie akcję. Duża zasługa w tym także skrojonych jak od krawieckiego szablonu postaci, z których każda ma własne cienie i blaski, co sprawia, że poznajemy ich jasną i ciemną stronę, a to z koleiumożliwia zrozumienie reguł gry, w którą sami się wplątali. Przybliżanie życiorysów sześciu głównych uczestników rozgrywki pomyślane zostało też w ten sposób, aby niezależnie od prowadzenia bieżącej opowieści, zwrócić uwagę na ich koleje losu i przeżycia, które doprowadziły ich do dzisiejszego miejsca. W budowaniu tej historii swoją rolę odegrają też pomysłodawcy owej tajemniczej gry – niejacy Partyzanci, ale o nich celowo więcej nic nie powiem, żeby nie psuć przyjemności czytania.

 

Wreszcie wisienką na tym czytelniczym torcie jest samo zakończenie. Chociaż niejeden kryminał już za mną, na koncie są dziesiątki przeczytanych thrillerów, przyznam, że nie spodziewałam się rozstrzygnięcia jakie zaproponowała autorka. To dodatkowy argument przemawiający za tym, aby nie odkłada „Gry” na potem, tylko sięgnąć po nią jak najszybciej. Oczywiście jeśli lubicie książki z kryminalną intrygą. Z całą pewnością najnowszy tytuł spod pióra Sary Antczak stanowi ciekawą propozycję czytelniczą, która zapewni rozrywkę na wysoki poziomie w długie, zimowe wieczory. Polecam Wam zatem tę książkę serdecznie.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial