Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Łzy Szczęścia

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Łzy Szczęścia | Autor: Małgorzata Wagner

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

 Miłość, dramatyczna przeszłość, wielkie pieniądze i zemsta... - to właśnie z tych literackich składników powstała interesująca powieść z pogranicza romansu i sensacji pt. „Łzy szczęścia”,  której to autorką jest Małgorzata Wagner. Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Novae Res, zaś ja mogłam ją poznać i dla was zrecenzować za sprawą serwisu Sztrukater.pl

 

 Główną bohaterką opowieści jest młoda kobieta - Rebecca Willis. To właśnie ona po śmierci ojca przejmuje stery nad rodzinną firmą, zajmującą się rynkiem nieruchomości. Okazją ku skierowaniu spraw na lepsze tory wydaje się propozycja nawiązania współpracy z biznesowym potentatem - Loyd Corporation. Niestety wkrótce okazuje się, że za sterami owej firmy stoi ktoś, kto przed laty doprowadził do wielkiej tragedii Rebekkę i jej bliskich. Wobec tego kobieta odrzuca propozycję, mimo iż syn Loyda - Nick, budzi w Rebecce gorące uczucia...

 

 Małgorzata Wagner zaoferowała nam tą powieścią interesujące spojrzenie na świat wielkich pieniędzy, biznesowych zagrywek i władzy..., w którym oto pojawia się również miłość, w jakiejś mierze zakazana miłość. I tym samym otrzymujemy tu intrygujący mariaż romansu i sensacji, który w mej ocenie powinien zaciekawić zarówno miłośników obyczajowych historii, jak i sympatyków nieco mocniejszych, literackich klimatów.

 

 Główna oś relacji skupia się wokół losów Rebekki, która z jednej strony musi zmagać się z ciężarem prowadzenia firmy, zaś z drugiej z podszeptami własnego serca, które wbrew rozumowi popychają ją ku przystojnemu Nickowi. W tle pojawia się jednak także i rodzinna tragedia, choroba oraz kobieca zawiść z najmniej spodziewanej strony. Od początku tej relacji sprawy posuwają się w niezwykle szybkim tempie, co chwilę nas coś tu zaskakuje, zaś na końcu mamy do czynienia ze spektakularnym finałem. 

 

 To z pewnością niezwykle ciekawa, potrafiąca zainteresować czytelnika i do tego na wskroś współczesna opowieść obyczajowa, którą cechuje wiele dobrych, literackich elementów - by wspomnieć o przekonującej kreacji bohaterów, bardzo realnym spojrzeniu na naszą współczesną, wielkomiejską i zarazem biznesową rzeczywistość, czy też wreszcie idealnym balansowaniu na motywach stricte romansowych oraz na wątkach nieco bliższym literackiej sensacji. W efekcie mamy do czynienia z książką, która sprawdzi się zarówno jako lekkie czytadło na wieczór, ale też i jako pasjonująca lektura na pobudzenie naszych emocji.

 

 Na plus należy zaliczyć także pisarską konstrukcję powieści, w której to w prosty i czytelny sposób autorka zaznajamia nas z tym literackim światem, zapoznaje z najważniejszymi bohaterami oraz umiejętnie dozuje napięcie, by było tylko ciekawie i ciekawiej. To również solidny, pisarski warsztat Małgorzaty Wagner, który objawia się chociażby przekonującymi dialogami, dobrą konstrukcją zdań oraz bardzo współczesnym, realistycznym językiem.

 

I dobrze, a nawet bardzo dobrze i przyjemnie czyta się nam tę powieść, która z każdą stroną każe się nam angażować bardziej i bardziej. To wielkie emocje, napięcie i również wiara w to, że cała ta historia mogłaby się wydarzyć naprawdę. Oczywiście są tu pewne schematy dla obyczajowej literatury, ale nie przeszkadzają nam one w tym, by bawić się przy tym tytule naprawdę świetnie.

 

Rzecz całą reasumując – powieść Małgorzaty Wagner pt. „Łzy szczęścia”, to bardzo udana, solidnie napisana i przede wszystkim potrafiąca zainteresować odbiorcę, książka spod znaku obyczajowego romansu z sensacją w tle. Jeśli zatem macie ochotę na dobrą lekturę i przyjemnie spędzony czas, do śmiało sięgajcie po tę pozycję.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial