Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Myszonek Pomaga W Domu

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Myszonek Pomaga W Domu | Autor: Riikka Jäntti

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

  Każdy rodzic małego dziecka doskonale wie jak bardzo maluchy lubią pomagać w domu i włączać się w codzienne czynności. Sprzątanie czy szykowanie potraw dzieci traktują jak świetną zabawę. Nie inaczej jest z małym Myszonkiem, bohaterem książeczki "Myszonek pomaga w domu". To zabawna lektura, przy której najmłodsi spędzą miło czas towarzysząc Myszonkowi podczas jego zwyczajnego dnia.

 

W sobotni poranek Myszonek wstaje pełen energii i już od śniadania pomaga swojej mamie we wszystkich czynnościach. Chętnie wstawia pranie, myje podłogę i sprząta łazienkę. Później nadchodzi czas szykowania obiadu, co dla Myszonka również jest okazją do pomagania mamie. Po obiedzie do Myszonka przychodzi kolega Lulu, co zwiastuje świetną zabawę. Maluchy budują domek i wspólnie obserwują burzę. Oczywiście jak to dzieci pomimo, że bardzo się lubią, to czasami miewają konflikty. Tym razem Myszonek i Lulu kłócą się o misia, ale mama sprytnie przerywa konflikt. Kiedy Lulu idzie do domu Myszonek szykuje się do spania.

 

Książeczka o Myszonku to sympatyczna historia, w której dzieci mogą utożsamiać się z głównym bohaterem. Myszonek jest bowiem typowym kilkulatkiem- trochę upartym, ciekawym świata i mającym głowę pełną pomysłów. Pomaganie mamie sprawia mu ogromną frajdę i jest okazją do zdobywania nowych umiejętności. Oczywiście Myszonek nie robi wszystkiego idealnie- zdarza mu się coś rozlać lub nabrudzić. Mama jednak do wszystkiego podchodzi cierpliwie dając swojemu dziecku przestrzeń do popełniania błędów i uczenia się na nich. Spotkanie z kolegą również do złudzenia przypomina typową dziecięcą zabawę. Które dziecko nie lubi budować domków z mebli, poduszek i koców? Kto ma dzieci, ten na pewno wie, że to jedna z najlepszych zabaw. Konflikty między dziećmi również są tematem znajomym dla każdego malucha. Spór o zabawkę z pewnością każde dziecko ma opanowane, zaś udział mamy jest znany każdemu rodzicowi. Podobnie znajomo brzmi myszonkowe "ja sam".

 

Podoba mi się ta książeczka ze względu na jej prostotę i fabułę bliską wszystkim dzieciom. Na przykładzie tej książki doskonale widać, że dzieciom wcale nie potrzeba wymyślnych historii. Często te prostsze teksty spotykają się z większym zainteresowaniem, tym bardziej jeśli bohater wykreowany jest na postać bliską maluchom. Myszonka chyba nie da się nie polubić. I choć przedstawiona historyjka nie wyróżnia się niczym szczególnym, to właśnie w jej zwyczajności tkwi siła. W dodatku opowieść jest zabawna, co dodatkowo sprawia, że obok tej książeczki dzieci nie przejdą obojętnie.

 

Na uwagę zasługuje tutaj również szata graficzna. Grafika jest kolorowa, przyjemna dla oka, a jednocześnie dosyć prosta, bez przytłaczających barw i szczegółów. Kolory są stonowane, a narysowane postaci od razu wzbudzają sympatię.

 

Dziecięca literatura skandynawska ma w sobie to coś i widać to po raz kolejny na przykładzie "Myszonka". Ta książeczka od razu wzbudza pozytywne uczucia i sprawia, że chce się do niej wracać razem z dzieckiem. Sympatyczna myszka to bohater, którego polubi każde dziecko. W ogóle nie dziwi mnie fakt, że seria o Myszonku stała się już światowym bestsellerem przetłumaczonym na 18 języków. Cieszę się, że te książeczki zawitały również do Polski i zostały docenione przez polskich czytelników. Po te opowieści warto sięgnąć razem z dziećmi i gwarantuję, że na jednym przeczytaniu na pewno się nie skończy.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial