Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Czerwony Śnieg

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Czerwony Śnieg | Autor: Alex Kava

Wybierz opinię:

Tulliana

 Wciągający thriller trzymający w napięciu do ostatniej strony

 

 ,,Czerwony śnieg” to siódmy z serii doskonałych thrillerów amerykańskiej autorki bestsellerów Alex Cava. Akcja powieści rozgrywa się w Nebrasce i skupia się wokół agentki FBI Maggie O’Dell oraz towarzyszącego jej Rydera Creeda wraz z jego psem tropiącym o imieniu Grace. Ich plany poszukiwań w ramach grupy do zadań specjalnych przerywają dziwne zdarzenia, które mogą mieć ze sobą coś wspólnego. Listonoszka znajduje czarny worek, w którym ukryte są zmasakrowane szczątki kobiecych zwłok, w tym samym czasie na policję wpływa zawiadomienie o zaginięciu tajemniczej młodej kobiety… Ryder i Maggie podejmują się niebezpiecznej misji ustalenia przyczyn owych zbrodni, ale śledztwo komplikuje się, gdy nadchodzi niespodziewana o tej porze roku burza śnieżna. Czy Grace zdoła pomóc w śledztwie nawet podczas tak trudnych warunków pogodowych? Czy Maggie będzie w stanie pomóc Ryderowi i Grace, którzy nieoczekiwanie wpadają w pułapkę zastawioną przez brutalnego mordercę?

 

Przyznam, że nie miałam wcześniej okazji sięgnąć po książki autorki Alex Cava, choć wiem, że wśród moich znajomych jest wiele miłośników jej właśnie twórczości. ,,Czerwony śnieg” zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, mroczna atmosfera książki przywodzi mi na myśl współczesne thrillery skandynawskie albo
duńsko-szwedzki telewizyjny serial kryminalny pt. ,,Most nad Sundem”

 

Dlaczego warto przeczytać ,,Czerwony śnieg”?

 

Powieść recenzowana tutaj przykuwa uwagę starannie skomponowaną fabułą, jak również ciekawie rozwiniętymi wątkami głównymi i pobocznymi. Na uznanie zasługuje również precyzyjny opis głównych bohaterów książki, autorka z właściwą sobie lekkością potrafi opisywać stany emocjonalne poszczególnych osób, jak również pokazywać ich czytelnikowi na tle skomplikowanych relacji społecznych. ,,Czerwony śnieg” obfituje w wiele nagłych zwrotów akcji, pokazując jednocześnie, jak niebezpieczna i nieprzewidywalna potrafi być praca agentów FBI. Jeśli lubicie kryminały sensacyjne pełne dramatycznych wydarzeń i brutalnych przestępstw, a jednocześnie cenicie sobie powieści lekkie w czytaniu, z całego serca polecam wam lekturę właśnie powieści ,,Czerwony śnieg”.

 

Jednym z największych atutów wspomnianej tutaj publikacji są również krótkie rozdziały, jak również specyficzny ,,reportersko-dramatyczny” styl pisarki - dzięki temu czytelnik może wczuć się w atmosferę powieści i wyobrazić sobie, co czuli bohaterowi uwięzieni w zasypanej śniegiem Nebrasce i osaczeni przez groźnego przestępcę. Książka ,,Czerwony śnieg” jest warta przeczytania nawet przez osoby, które tak jak ja nie znały poprzednich części serii Ryder Creed, chociaż odnoszę wrażenie, że w powieści występuje sporo odwołań do przeszłości Rydera i Maggie oraz łączącej ich relacji. Z tego chociażby względu warto pokusić się o przeczytanie całej serii Alex Cava.

 

,,Czerwony śnieg” to doskonały przykład współczesnego thrillera z wątkami sensacyjnymi i psychologicznymi, powieść przykuwa uwagę misternie skonstruowaną, realistycznie przedstawioną akcją, które jest pełna makabrycznych zdarzeń. Czytelnik poznając zawiłe losy bohaterów powieści, jest w zdanie zrozumieć podejmowane przez nich decyzje  w sytuacjach granicznych, współczuje im, co więcej darzyć ich może sympatią. Lektura książki skłania do refleksji nad źródłami zła drzemiącego w człowieku oraz próbach uwolnienia się od pewnego fatum, jakie krąży nad osobami, które czasem z bliżej nieokreślonych przyczyn stają się obiektem obsesji psychopatów o morderczych zamiarach.

 

,,Czerwony śnieg” to bez wątpienia pasjonująca, przerażająca, wstrząsająca powieść kryminalna. Książka z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią kryminalne śledztwa z udziałem psów tropiących takich jak Grace. Jeśli szukacie zapadającego w pamięć kryminału rozgrywającego się w ekstremalnych warunkach pogodowych, polecam waszej uwadze właśnie recenzowaną tutaj powieść pt. ,,Czerwony śnieg”.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial